Šedesátá léta, malá pražská hospoda a v ní Eliška Rabasová, její rodina a lidé kolem ní. To je svět jednoho z prvních komediálních seriálů Jaroslava Dietla, významného tvůrce naší televizní seriálové tvorby. Jeho "Eliška a její rod" znamenala v šedesátých letech výrazné vykročení na cestě za původním českým seriálem. Sklidila divácké uznání i proto, že režisér František Filip vyzval ke spolupráci takové herecké osobnosti, jakou byla Olga Scheinpflugová, Josef Kemr, Jiří Sovák, Iva Janžurová a další. (Česká televize)

Recenzie používateľa Lykos k tomuto seriálu (3)

Eliška a její rod (1966)

Všechny tři hvězdy za Sováka. Bez něj by zbývala pouze nesnesitelná Scheipflugová, která sice vše myslí dobře, ale to je taková baba princmetálová. Být to moje matka či tchyně, tak se odstěhuju na druhý konec republiky. Přesto lituji těch nedochovaných dílů. Jednoznačně nejlepší díl Utopenec. ()

Syn (1966) (E03)

Téma je výborné, ale bohužel zde se plnou silou projevuje to, co dle mého názoru většině diváků na tomto seriálu vadí, a to je vypjaté herectví Olgy Scheinpflugové. Její plačtivé výlevy každých pět minut jsou prostě nesnesitelné. Bohužel takto reaguje i v situacích, kdy se jedná o nákup podkolenek. Velmi by mě zajímalo, jestli tímto způsobem hrála vždy, nebo až takto k stáru. ()

Utopenec (1966) (E07)

Bezkonkurenčně nejvtipnější epizoda. Doporučuji jako Lesson number one pro začátečníky v jazyce anglickém. ()