Šedesátá léta, malá pražská hospoda a v ní Eliška Rabasová, její rodina a lidé kolem ní. To je svět jednoho z prvních komediálních seriálů Jaroslava Dietla, významného tvůrce naší televizní seriálové tvorby. Jeho "Eliška a její rod" znamenala v šedesátých letech výrazné vykročení na cestě za původním českým seriálem. Sklidila divácké uznání i proto, že režisér František Filip vyzval ke spolupráci takové herecké osobnosti, jakou byla Olga Scheinpflugová, Josef Kemr, Jiří Sovák, Iva Janžurová a další. (Česká televize)

Recenzie používateľa tranquill k tomuto seriálu (8)

Eliška a její rod (1966)

"Copak my jsme slušnej podnik? Odkdy?" Extrémně konverzační komediálně-dramatická série. A ty dialogy či monology jsou často parádní. ()

Dcera (1966) (E01)

"A Vy myslíte, že mám pravdu? .. To sem neřekla! .. Hmm, takže nemám pravdu.. To sem taky neřekla!" ()

Podnájemník (1966) (E02)

"Radši budu vzpurná a nezkazím si charakter!" ()

Syn (1966) (E03)

"Kde jsou ty časy, kdy jsem se pokoušel rozumět ženský logice..." ()

Hostinský (1966) (E04)

"V tom je započítána i zpověď.. Ale ne rozhřešení!" ()

Monika (1966) (E05)

"Chápeš mě? .. Tebe?..Ne .. No, ale já bych chtěl, abys mně porozuměl. Můžeš mně porozumět? .. To tě radši budu chápat!" ()

Benjamínek (1966) (E06)

"Vidíte, to je ten temnej hostinskej, kterej nesnáší hrací skříně!" ()

Utopenec (1966) (E07)

"Paní Rabasová, Evženovi se něco stalo.. Ale jděte! A co? .. Něco strašnýho. Já se to bojím říct... Tak co? .. Von asi zblbnul!" ()