Město zachvátí panika, protože obyvatelé čelí nové děsivé hrozbě. Jim si uvědomí, jakou chybu udělal, když se spolčil s Randallem. (HBO Max)

Anderton

Epizóda, ktorá ukazuje, že na zvláštnom mieste sa môžu mierne meniť aj pravidlá a nie je to zrovna pre dobro komunity. Do hry sa dostávajú cikády, stará riekanka, začína sa venovať pozornosť majáku a zombies sa chovajú inak ako po predošlé noci, respektíve predošlé roky v noci. Len škoda, že napätie dielu v jednej dejovej línii je založené na nezmysle, že ak niekto zahodí kľúče od auta, tak ich v tráve nikto nemôže nájsť. A myslím, že pozadie starého príbehu sa dá do istej miery na základe indícií vydedukovať. ()

MIMI.kry

Celkem OK, baví to. Akorát je to se zodpovídáním na otázky stejné jako na začátku seriálu. Ani v této sérii se na nic nedozvíme odpověď (zřejmě, pochybuju, že na tolik otevřených otázek odpoví poslední díl). Mění se nám příšery, místo monster klepajících na okno máme hudbu ze skříňky, plno červů pod kůží, pak cikád ve vzduchu, taky vraždící baletku, mrtvou manželku, dětské obrázky, polomrtvé děti, monstrum co topí koupajícího se ve vaně, teleportující se strom, manželka v lese plném pavučin a pavouků, záhadná Sára, mrtví se někomu zjevují v živé podobě a zase mluví, kluk v bílém-kdo to je a jaké má záměry, nedořešen nedostatek jídla-tato příběhová linie se opustí dřív než se stačila zdramatizovat a já nevím co se ještě všechno průběžně  zjevuje a mění.  Do toho plno dalších záhad a otazníků, nejvíc jak se odtamtud dostat, co se děje, kde to jsou, domněnka střídá jinou domněnku. Už  dávno měli začít odpovídat nebo dát vodítka alespoň na něco, co nastínili. Dočkám se někdy odpovědi? A jestli jo, za kolik sérií? V této už asi na všechno ne. Přesto jim to kupodivu drží pohromadě na to, aby člověk dál seriál sledoval. Seriál nabízí naštěstí víc než jen strašáky. Alespoň poslední díl by nám mohl něco prozradit a dát funkční vodítka, no, uvidíme (nebo neuvidíme)? Jaký je smysl a je cesta ven? Pospojují se ty události konečně do funkčního finále? ()

BROKEN_

Za mě rozhodně nejnapínavější díl seriálu, až mám chuť dát 5*. Byl jsem do toho zatím nejvíc ponořen za celou dobu a už se nemůžu dočkat, co si pro nás nachystali ve finále 2 řady. Očekávám zase lákání na další řadu a odpovědi asi nepřijdou. Ale těším se. :-) ()