Při pátrání po pravdě o městě vymyslí Jim a Randall nebezpečný plán. Mezitím se na obzoru objeví nové nebezpečí. (HBO Max)

MIMI.kry

Přibývají nové příšery, konec druhé série na dosah, ale pořád otázky nevysvětlují a svým způsobem se točíme v kruhu. Strach z něčeho. Proč se to děje? Jak se dostaneme domů? Kdo na ně mluví z telefonů nebo rádií, které ani nemají dráty? Čímsi dlouho ovládaná vražedkyně Sára najednou zčistajasna kliďas bez příznaků. Proč se posouvají stromy a padá listí, když na tomto území nikdy podzim nebyl? Mají tvůrcové vůbec nachystaný nějaký rozumný závěr? Obávám se, že se to ani ve zbývajících dvou dílech nedovíme. Další nekonečný seriál bez otázek v nedohlednu. Anebo se to prostě nějak narychlo ukončí či spíše usekne? Ne že by mi to vůbec nebavilo, ale když se na něco zeptají, můžou alespoň občas poodkrýt odpověď. Nováček uvažuje podobně jako dřív ten V.I.P. zbohatlík. Co když to na nás jen hrají? Nic nového pod sluncem. O postavách skoro nic nevím, zasloužili si být na podobném místě, tedy záměr, nebo náhodná "loterie" - v nevhodný čas na nevhodném místě, experiment, kletba, vykoupení, nabídnutá náprava, očistec či bůhvíco ještě..? ()

Anderton

Cítiť, že séria sa blíži k finále a tvorcovia nechcú ukázať všetko, čo majú pre záver nachystané, príliš skoro. Epizóda je dosť krátka, vypočujeme si názory ďalších postáv na to, čo sa môže odohrávať a nepredvídateľná dvojica vymyslí istý plán a nováčikovi z autobusu sa vôbec nečudujem, že premýšľa týmto spôsobom. Určite by sem ale zapasovali dlhšie retrospektívne scény z ďalekej minulosti, ktoré by mohli všeličo objasniť, takto sa musíme uspokojiť iba s krátkymi flashbackmi. ()