Moře klidu

Lunární výzkumná stanice Palhe (E01)

(epizóda)
  • Južná Kórea 발해기지 (viac)

Ředitelka Čchoiová uspořádá kvůli misi brífink, ze kterého ale Song Čian nemá vůbec radost. Posádka má problém na výzkumnou stanici vůbec dorazit. (Netflix)

Lenka.Vilka

První díl je úplně v pohodě. Nastolí situaci lidstva a ta není úplně v pohodě. Protože když je voda cenější komodita než zlato, tak to už znamená dost. Jo, a taky ta mise na Měsíc. Zajištění vzorků ze stanice, kde se předtím něco stalo. A už jenom ta cesta na stanici je dost náročná. A je jasný, že původní mise byla tak super tajná, že ani další tým neví, kdo se jí předtím zúčastnil. Jak je řečeno: ani jména mrtvých nejsou na pomníku. Tak by mě zajímalo, proč tam je zrovna Song Čian, když všem musí být jasný, že zrovna ona do toho bude šťourat... ()

meda2016

Začíná to dobře. Technická pohádkovost, CGI vyschlé budoucnosti, charaktery v podání korejských institucionálních úředníků, vědců, koreanautů. Zarazila mne nevýrazná bezemotivní tvář hlavní postavy a několikere chlácholeni na její adresu, aby nebyla nervózní. To ani zdaleka. Dialogy malinko prázdné ale to je dáno i zemí vzniku. Posádce kosmoplánu bych svůj život nesvěřil. Respektive - ani scenaristovi detekujícímu vadný šroub. Střihači, který mi pomotal následnost. A modeláři, který stavěl stanici Palhe, co se zdá koreanautům větší. ()

Hyssi

Musím říct, že jsem snad našel další nadějný korejský seriál. Po prvním díle jsem velice nadšen akorát bych vypíchl dvě negativa... Strašně se mi nelíbí prostředí Měsíce, které prostě nevypadá jako Měsíc.. A také seriál plyne hrozně rychle, opravdu jsem zvědav co se bude dít v dalších dílech. Třeba tu cestu na Měsíc seriál úplně přeskočil, zde se dalo úplně krásně seznámit s postavami, ale bohůžel seriál jde na to trošičku jinou cestou.. A také mám tedy hrozný problém rozeznat ty korejský ksichty od sebe... Ale celkově solidní začátek. [75 %] ()

warrenur

Ked clovek videl vyborny "For All Mankind" a ine podobne serialy, ci filmy o starte vesmirnych misii, tak sa pri tomto zobrazeni moze len usmievat a dufat, ze sa dej rychlo posunie inde. Napriek tymto nedostatkom, skratkam a amaterizme korejcov dufam, ze aspon hlavna pribehova linia bude zaujimava. Kazdopadne uz sme aspon na stanici. Zakladna premisa s nedostatkom vody je vsak rozhodne aktualna i v nasich casoch. Priemerny otvarak.  Chladna vedkyna, ktoru hra velmi dobra Doo-na Bae, bude zrejme stelesnovat "rozum a zensky hlas".  :)) ()

korbitch22

Po hitech Hra na oliheň a Modrá až na kost jsem se na chvilku zamiloval do Jihokorejské produkce, abych zase po pár hodně průměrných filmech vystřízlivěl. Na moře klidu sem se hodně těšil ale pilot mě unudil k smrti. Prý jsou další díly lepší, ale jakmile mě nechytne hned ten první, nemám chuť se dozvědět víc. Začátek na zemi je fajn, ale jakmile se letí do vesmíru musel sem se smát. Ten amatérismus posádky je do očí bijící. Postavy jsou otravné, jedinou hezkou herečku vymění během pěti minut. Možná se k tomu vrátím v lepší náladě. ()