John Brown sní o tom, že se stane slavným bojovníkem proti zločinu v Riverton City. K policii ho ovšem nepřijali a tak se nudí jako ochranka ve výzkumném ústavu Artemuse Bradforda. Objevy tohoto proslulého vědce, který spolupracuje s místní policií na vynálezu policisty-robota, lákají zlotřilého boháče Sanforda Scolexe. Zorganizuje proto noční loupež, při které je doktor Bradford zavražděn. John Brown s maximálním nasazením pronásleduje pachatele, ale jeho vůz vyletí do povětří. Snaživý adept detektivního řemesla leží v nemocnici na hranici mezi životem a smrtí - jeho jedinou nadějí je vynálezcova dcera Brenda, taktéž mimořádně talentovaná vědkyně. Do Brownova polámaného těla voperuje spousty užitečných přístrojů a ze smolařského nekňuby se stává obávaný Inspektor Gadget, lidský stroj na potírání zločinu. Jeho prvním úkolem je záchrana světa před ďábelským Scolexem.

Film z produkce studia Walta Disneye vznikl podle populárního televizního animovaného seriálu. (oficiálny text distribútora)

Oskar

Matthew Broderick se opravdu snaží, Rupert Everett je jako vždycky vynikající. Každému dávám po hvězdičce. Ale jinak je ten film ubohý, nudný, se spoustou výborných, ale zcela samoúčelných triků. Možná se to nějakému dítěti může líbit, ale to není známka kvality, vezmete-li v úvahu, že se dětem líbí třeba Pokémon nebo Xena, o Troškových pseudopohádkách ani nemluvě. ()

monolog

Ale jo, všecky ty udělátka jsou docela zábavný, a to je u tohoto filmu asi všechno, co je nějak zábavný. Je to ten nejhorší neřád co se týká dětských filmů. O ničem, ale hodně barevný, hýřící všemožnýma skákacíma a jinýma věcičkama. Prostě a jednoduše, tenhle film bych si ve sbírce nechával jen kvůli dětem, když bych chtěl s manželkou soukromí. (takže si ho tak za pět deset let nahraju :D) ()

DannyBurino

Cha cha cha cha cha cha cha cha ten Dráp je nejsměšnější část filmu: úplně přehrávající, jeho plán nedává smysl ( proč chce vytvořit robotí bojovníky ) a jeho ksicht byl ukázanej ( já myslel že jeho ksicht nemá být vidět, což byla škoda protože vypadá jako ubohý šašek). Zbytek filmu celkem OK i když pár mínusů by se tam ještě našlo. ()

Hadati

To, co vyzdvihovalo původní animovaný seriál se ve filmu neukázalo. Myslím tím zejména věčného hlavního nepřítele Mistra M a věčná nešikovnost inspektora Gadgeta, která většinou způsobovala zlikvidování padouchů, aniž by o tom inspektor vůbec něco tušil, neustálá pomoc jeho neteře a jejího psa apod. Naopak mimo inspektora se stejně pošahaně chovali i další postavy - zejména jeho nepřátelé. Na vtipy, které by mohli rozesmát i dospělého jsem narazil pouze dvakrát. Film je vhodný pouze pro děti do 12 let. Starší by se už nejspíš nudili. Tento film je chabým ztvárněním jeho animované předlohy. Dvě * dávám jenom kvůli celkem slušným trikům. ()

sedm.1

Nevím,jestli to nevyzní blbě,ale mám takový názor,že i dětské filmy by měli mít alespoň minimální inteligenční úroveň.Gadget už není totiž ani pro desetileté ratolesti,ale pro děti pěti a méně leté.Viděl jsem pár animovných epizod Gadgeta a řekl bych,že si drží daleko vyšší stupnici inteligence než tento hraný průser.Nevím čemu onu nesnesytelnou tupost přisoudit dříve.Příšerně se pitvořícím hercům?Ději,nad kterým se musí právě i destileté dítko urazit,proč z něj dělá Gadget idiota?Příšernému scénáři,který herci zřejmě četli rovnou z komixu?Opakuji, film určený pro děti přeci nemusí zákonitě znamenat,že je musí svou primitivností urážet,ne?Hloupé,naivní,primitivní,pro předškoláky sotva stravitelné,od desíti výš absolutně neúnostné! ()

• Gadgetmobile je navrhnutý na základe kabrioletu Lincoln Continental z roku 1964 od Brenda Bradforda. (Greenpeacak)
  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)
  • Film bol skrátený kvôli kritickým recenziám zo 110 minút na cca 75 minút. (lmartinl)