Mutation on Mars

• Čína Huo xing yi bian (viac)

*CARNIFEX*

Už viem prečo ľudia sledujú takéto filmy :) Buď to nemajú absolútne žiadny vkus, alebo sú na totálku zúfalý, pričom Ja viem úplne presne, ktorému užívateľovi konkrétne by sa tento snímok pozdával ;) “Mutation on Mars” nezostal nič dlžný svojej povesti. Je to proste klasická, čínska tvorba so všetkými “vychytávkami” dnešnej doby, ktorú možno smelo prirovnať k výrobe značkových tenisiek. Veľká snaha sa uprieť nedá, no kvalita je v absolútnom nedohľadne. Čiže čím viac pásik, tým viac Adidas. Ako úsmevná záležitosť to relatívne obstojí, akurát očakávania treba mať prokletě nízko, ako tie kolty. ()

iXtr3m3

Jednu hviezdu s odretými ušami za akú-takú snahu v exteriérových záberoch. Inak je to prachsprostá bieda, nuda, paródia na serióznejšie sci-fi a podobne. To aj také ľahko priemerné Invisible Alien bolo nezrovnateľne lepšie. ()

Martrix

Kdybych chtěl vypisovat co všechno bylo špatně, nejspíš by mi to zabralo o dost víc minut, než jaká je stopáž tohoto podílka. Zapomeňte na horor, na scénář, na herecké výkony. Navnaďte se na působivou výpravu a lokace a jakákoliv další očekávání dejte k ledu. Obsahově je to hloupé, chameleon je spíš směšný, než děsivý a konec je otravně uplakaný, to když se vše zvrhne v rodinné drama. Vznik takového filmu je pro mě trochu záhada, jakoby bylo potřeba za každou cenu utratit prachy z budgetu na tento rok, nebo byl režisér syn prominentního čínského pohlavára a získal dotaci z fondu pro rozvoj mládežnické kinematografie. ()

kenkaku

Vždycky jsem si říkal jak by to asi dopadlo, kdyby se epizoda Love, death and robots natáhla na délku celovečerního filmu. Teď už mám představu. Inovativní myšlenka obalena 10ti minutami perfektních triků dává zcela jiný dojem, než celovečerák čisté čínské mentality (člen expedice - junior - je při prvním náznaku nezdaru zcela neschopný a žádá o pomoc seniora - který to dá s přehledem) a zcela nulová fantazie dát té inovativní myšlence i nějaký rámec a pointu. Herecky je to doslova strašný. Chlapy většinou panikaří, ale čínská žena je jako robot. Kapitola sama pro sebe je ne-čínský biolog. Co ten dělal s obličejem když mluvil bylo k nevíře. Brutální karikatura. Takže doporučuju jen prvních 7 minut a se zobrazením názvu filmu vypnout (a nechat pracovat vlastní fantazii, vždy to bude lepší než to nechat zkazit tou retardací co následuje celou další hodinu) ()