Akagami no Širajuki-hime

• Japonsko Akagami no Shirayuki-hime (viac)
Japonsko, (2015–2016), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2015) (S01)

Vcelku slušná romantika, kterou si dívky a ženy asi docela užijí. Ale nějak mi to kromě té romantiky nic navíc nedalo. Jistě hezky se na to kouká, hudba je taky velmi příjemná, ale nějak bych čekal něco víc. První díl mi přišel vcelku zajímavý, líbily se mi všechny ty narážky na Sněhurku a čekal jsem, že by se to v podobně uvolněném duchu třeba mohlo nést i dál a ono se to víceméně i nese, ale k mé spokojenosti prostě pořád něco chybí. Kdybych srovnal zdejší "červenovlásku" s jinou "červenovláskou" Yonou a s dílem, které mě v žánru shoujo naposled výrazně oslovilo, tak bych asi musel říct, že Shirayuki na mě nepůsobí tak, že by měla nějaký příliš velký prostor kam svůj charakter dál rozvíjet a je sice super, že má svůj cíl a odhodlání, ale nějak mi ten cíl nepřipadá příliš důležitý a tedy nějak neumím hlavní hrdince tolik fandit. Zen je taky vcelku fajn, ale nemám z něj tak silný dojem jako třeba z Haka u již zmíněné Yony, kde jsem prakticky od prvních dílu věděl, že je to prostě borec. Zen je spíš takový ten typ prince z pohádky typu "Princezna ze zlatou hvězdou na čele" a i když proti pohádkám nic nemám, tak už mě prostě tolik neberou jako kdysi. Jako další drobné mínus vidím absenci nějakého výrazného humoru. Prostě romantika je fajn, ale občas si prostě potřebuji od všeho toho jiskření a situací "save the princess" tak trošičku odpočinout a k tomu je nějaká ta sranda prostě vážně dobrá... Když to shrnu, z hlediska žánru by to mohlo být bráno jako vcelku nadprůměrné shoujo a jak píši v úvodu příslušnice opačného pohlaví by tohle mohlo bavit, ale mě jako chlapa to zase až tolik nevzalo a i když se na to dá docela dobře dívat, tak to u měna víc než na průměr nemá a sledování druhé řady v lednu si asi budu rozmýšlet - 5/10 ()

Season 2 (2016) (S02)

Tam kde většina romantických děl končí příběh Shirayuki vlastně teprve začíná. Je sice hezké, že si hlavní hrdinové vyznali lásku, ale teď je na čase začít o ní bojovat, rozvíjet jí a chránit. Díky tomu je druhá sezóna mnohem zajímavější, protože se tam skoro pořád něco děje a většina z těch událostí je docela zajímavá. Zen je sice pořád až moc ideální princ, ale Shirayuki už nepůsobí tak úplně jako slabá dáma v nesnázích a to jí u mě přidává na přitažlivosti. Navíc jsem si docela oblíbil některé vedlejší charaktery, hlavně Kiki, Mitsuhideho a mého osobního favorita Obiho. Zkrátka se do toho stále více dostávám a tentokrát jsem si docela jistý, že pokud vyjde další série, tak se na ní podívám. 7/10 ()