Vánoční hrad

• USA A Castle for Christmas (viac)

Úspěšná spisovatelka má na krku velký skandál, a tak radši zmizí do Skotska. Tam jí padne do oka starý hrad a čeká ji tahanice s mrzutým vévodou, který ho vlastní. (Netflix)

marhoul

Do prčic. Mnohem slabší, než Hallmark standard. U nás se žehlí velmi zřídka, sušička je perfektní věc, když je kvalitní, stačí vše poskládat, takže u nás doma formát "k žehlení dobré" nehrozí. Brook vypadá jako ošklivá, zlá čarodějnice z japonského animáku, střihnutá Morticií z Addams family. Věk nezastavíš, ok, ovšem herectví nula a šminky bych tipla na tvrdé mastné kydance značky Máňakej, kdy vizážistka neprošla řádným školením, nemá vkus, líčí nejdřív oči, mejkap plácá nakonec, nejlépe v rohu v koutě, kde není ani světlo, ani vzduch, finální vizuál odpovídá looku nejtvrdší dominy a rozumný fotograf si proto dává fikaně do smlouvy, že tímto zmachlené nekritické zoufalky fotit nebude ani za nic.  Prostředí skotského hradu pěkné, ovšem v kombinaci se zbytkem celek působí, jako pěst na ok. Nemám nic proti lehkým romantickým filmům, pokud jde navíc i o kýč vánoční, bývám vcelku laskavá. Vánoční hrad je lehký a děsivý až moc. ()

instageek_cz

Pohodová romantika pro pamětníky!:)) Kdyby měl tenhle film nějaké pro mě neznámé nebo nezajímavé obsazení, v životě bych se na něj nepodíval. Jenže coby nenapravitelný retro geek bych snad ani nemohl spát, kdybych si nechal ujít vánoční romantiku s dvojicí ikon 80. a 90. let – Cary Elwesem a Brooke Shields!:) No a byl jsem spokojen, dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Takový milý, malý vánoční příběh s pohádkovým nádechem. Shields tu hraje rozvedenou americkou spisovatelku, která ve svém posledním bestselleru zabije všemi milovanou postavu. Proto musí před hněvem veřejnosti utéct až do rodného Skotska!:)) Rozhoduje se ukrýt ve vesničce poblíž hradu, kde trávila dětství. Postupně se tam cítí víc a víc jako doma, poznává nové přátele a také jistého šarmantního, ale nevrlého správce objektu, jímž je samozřejmě Elwes. Chemie mezi těma dvěma funguje výborně a fakt bych nečekal, že je Shields tak skvělá herečka!:)) Měl jsem jí vždycky spíš jen za hezkou tvář, ale opravdu mi tady i herecky přišla super, moc sympatická „baba“!:) Cary Elwes se nedrží zpátky, často tu má podobně šibalský výraz jak ve známé parodii na Robina Hooda, v níž zářil před 30 lety. Taky má spoustu charisma a bez problému mu uvěříte tu lehce svůdnickou polohu. A myslím si, že by takhle dokázal sbalit i mnohem mladší ženskou!:)) Akorát u jeho postavy jsem měl trochu potíž se rozhodnout, jestli je to teda svině, nebo dobrák. Občas tak podivně přeblikává, což je ale vina nedotaženého scénáře. Skoro mi přijde škoda, že je Vánoční hrad jen televizní projekt, protože na režii je to hodně znát. Téhle romantice by slušel i velkolepější háv, větší péče, kino! Možná by se tak stala oblíbenou klasikou pro starší ročníky, které ji přeci jen na Netflixu spíš nenajdou. Takže jestli máte (pra)rodiče padesátníky/šedesátníky, klidně jim Vánoční hrad doporučte... a koukněte se s nimi!:)) Hodnocení: 7/10.         ////         Další recenze nejen o filmech čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

vydumnica

Poviem to takto. A Castle for Christmas vôbec nie je až taký hrozný film. Som rada, že som sa nenechala odradiť nízkym hodnotením. Jasné, vianočná klasika z toho nebude, film upadne do zabudnutia ako stovky podobných filmov, ale viete čo? Je to taký pohodový feel-good-movie alebo povedzme chick flick pre romantické duše. Mňa to potešilo a aspoň chvíľu som nemyslela na to, kedy ten vírus odo mňa odíde. Prekvapili ma negatívne komentáre k Brooke Shields, ja však podotýkam, ja som tento film práve kvôli Brooke pozerala. Kedysi som ju veľmi obdivovala a stále je to pekná žena. Teším sa, že dostala rolu. Potešila aj Drew Barrymore, aj keď tá sa tu len mihla. Čakala som klasický zimný príbeh, ale ostala som prekvapená, že nie celý film je o Vianociach. SPOILER: Úspešná spisovateľka si kúpi zámok v Škótsku, presťahuje sa tam, aby mohla písať v krásnej knižnici s krbom. No a čo? Veď ak na to má. Je obdivuhodné ísť za svojim snom. A stretne tam lásku. No a? O čom by mal byť potom romantický film? Čo sa mne videlo ešte najmenej reálne a málo pravdepodobné, bolo to množstvo voľného času, ktorý všetci tí ľudkovia mali, keď si tak vysedávali v tom pube a venovali sa ručným prácam, akoby nikdy nemali nejaké povinnosti. Na Imdb má A Castle for Christmas aktuálne hodnotenie 5,6. ()

silentname

Nečakal som moc, a nakoniec ma to celkom príjemne prekvapilo. "A Castle For Christmas" je síce jeden neskutočný romantický gýč a ani sa za to nehanbí, ale na druhú stranu ma občas vedel príjemne pobaviť. Páčili sa mi vedľajšie postavy, občas to malo dobré úlety a okrem toho tam tvorcovia z nejakého dôvodu ešte priniesli aj asi dve komicke "montáže", ktoré fakt nechápem a vyznievajú trápne... ale zasmial som sa na to. Vyzerá to celkom pekne... interiéry aj exteriéry majú svoje čaro a je tu pár pekných záberov. Nemôžem povedať, že je to film, ktorý chytí za srdce a zanechá silnú romantickú spomienku, ako nič iné nikdy nedokáže... ale ako ľahká oddychová romantická vianočná komédia som si k tomu cestu našiel. Takže, pokojne ma aj za moje pozitívne dojmy zožerte, mňa to bavilo. Hodnotenie: B+ ()

Trixinka

Kdyby tam bylo sympatičtější obsazení hlavního dua, kdyby tam bylo o trochu více vtipu, bylo by to za více hvězdiček. Nejvíc se mi líbila scéna, kdy se hlavní pár seznamuje při střílení. Celkem fajn byla i parta pletacího klubu. Na dlouhý zimní předvánoční večer po celodenním pečení cukroví, když potřebujete vypnout celé tělo, je tento film ideální. ()