Peter nechce, aby mu doma vyčítali, že je pořád nezadaný. Poprosí proto svého nejlepšího kámoše Nicka, aby s ním jel na Vánoce k rodičům jako jeho přítel. (Netflix)

Alecjay

Tak jsem se těšil, že konečně dostanem kvalitní gay vánoční romanci, ale bohužel se tak nestalo. Hlavní protagonisti jsou sympaťáci, ale všechny ostatní postavy v celým filmu jsou extrémně otravný a ta klasická zápletka “všichni víme líp, než ty, co chceš a co cítíš a pokud s tim nic neuděláš, budeme tě vydírat a manipulovat a narovinu ztrapňovat, dokud nepovolíš” mi leze vyloženě na nervy. Je to škoda, ale jako gateway ke gay romanťárnám by to posloužit mohlo i tak a třeba se příští rok dočkáme skutečně dobrýho filmu. ()

mstychov

Sladkej film. Moc se mi libil. Vidim to na dalsi Vanocni stalici. O tom, ze i mezi gayema jsou slepi jedinci, kteri nevi, co vedle sebe maji, dokud to neztrati. :) ()

Ovecka_Saki

Nesnáším romantické filmy a už vůbec nemám ráda vánoční romantické filmy! Ale tohle bylo takové pohlazení na duši. Konečně nějaká gay romance, která není plná dramatu. ()

obedovapauza

“Svátky s rodinou? Jedině, když pojedeš se mnou...” Když se Peter chystá na svátky za svou rodinou, je mu jasné, že neunikne dotěrným otázkám na jeho “partnerský” život. A protože se jeho vztah opět rozpadl, rozhodne se přesvědčit svého nejlepšího kamaráda Nicka, aby jel s ním a předstíral, že tvoří pár.  Tento plán mu ale hned v úvodu překazí jeho matka, když mu domluví “rande na slepo” s jistým Jamesem. Nick nicméně zůstane a kdo ví...z přátelství možná přeci jen nakonec bude něco víc... Klasická “přeslazená” vánoční komedie z dílny Netflixu, která diváka patrně ničím nepřekvapí ale na druhou stranu jako podkres ke slepování lineckého cukroví nebo zdobení perníčků ideální. Takže pokud už vás omrzely pohádky a máte chuť na trochu té romantiky, zkuste film omrknout. (by Nikola) ()

DK197

Když se nad tím člověk zamyslí, je to průhledná, průměrná komedie. Ale taková lidská. Na nic netlačí. Hezky plyne. Sem tam zajímavá scéna, dialog. A hezky se na to kouká. Proč ne? ()

Frameline

Zábavná limonáda s větší dávkou sirupu. Pokud divák přistoupí na žánr gay romantické komedie, nemůže být zklamán. Film má švih, je zručně natočen a nabízí spoustu vtipných i dojemných okamžiků. Hereckému obsazení dominuje Jennifer Coolidge, proslulá Stiflerova máma, díky které se za čas příběh stane kultovním. Z ústřední dvojice mě více zaujal debutující Philemon Chambers, hraje naprosto přirozeně se silným charisma, zkušenější Michael Urie a slavný Luke Macfarlane jsou oproti němu afektovaní a méně uvěřitelní. Film určitě doporučuji, vedle Lásky nebeské máme ve vánočním čase Single All The Way, který s nadsázkou vypráví idilický gay příběh z amerického zapadákova. Koukněte na verzi s českými titulky, dabing není z nejlepších. ()

alisek87

Romantika k Vánocům patří, jen škoda, že tam nebyl vůbec nějaký nový nápad, jen využitý už ohraný příběh, ale to nic nemění na tom, že jsem si film užila, ač jsem hned od začátku věděla, jak to dopadne :) Jediný zvrat byl snad hned na začátku, haha :) ()