Krehká rovnováha Spojených štátov je ohrozená. Píše sa rok 1869 a prezident Grant volá na poplach. Šialený a vplyvný Loveless (Kenneth Branagh) sa chystá na ovládnutie krajiny pomocou svojich vraždiacich strojov, ktorých pýchou je mechanická tarantula. Tajnému mestečku uprostred púšte sú už na stope dvaja vládni agenti, ktorí aj napriek absolútne rozdielnym povahám rozhodnutím prezidenta museli začať spolupracovať. Jim West (Will Smith) a Artemus Gordon (Kevin Kline) majú každý svoje prednosti. Kým Jim je mužom akcie, Artemus má pre zmenu famózne nápady. Aj vďaka jeho vynálezom sa dostali tak ďaleko. Rozhodujúci krok však býva práve ten najťažší. (TV Markíza)

monolog

Mně se to líbilo, protože jsem v tom viděl parodii, kterou Mel Brooks svými Ohnivými sedly prostě nedokázal vytvořit dost poutavě (i když tu písničku si z toho zazpívám občas i dnes). Kromě strašlivě divných triků, které asi ale byly záměrné, tu vlastně nemám co vytknout. Už jen s těmi skvělými herci jako Kevin Kline a Kenneth Branagh to nemohlo dopadnout špatně. No a převleky mužů za ženy můžu (i když mám občas problém vyrazit si do svýho travesti klubu). Sice je to trošku delší, než by bylo záhodno, ale přesto si myslím, že je to jeden z nejlepších westernových humorných snímků posledních let. ()

Phobia

Čekala jsem, že to bude hrozná, absolutně nekoukatelná kravina. A ona to skutečně je hrozná kravina, nicméně zábavná. Kupodivu mě tenhle střelený, komediální mix westernu a sci-fi místy dokázal rozesmát a kdyby se filmaři tolik nedrželi zaběhnutých klišé z "normálních" westernových komedií, mohlo to třeba dopadnout lépe. Nebo taky ne:-). 66,6% ()

cariada

Povedená komedie s westernového prostředí, plná převratných vynálezů na dobu v , které se to odehrává a sposta vtipů. Příjemná podívaná, která je ke koukání pořád. Nechápu tak malé hodnocení, nejspíš asi většina z vás nepochopila, že tenhle film měl za cíl pobavit a to se mu povedlo nic hlubšího v tom nehledejte. ()

fantoci

Já nevím tenhle film je sice plnej skvělejch fórků ale něco mi na vadí. Je až moc bláznivej. Je v něm moc šílenejch vynálezů ale na druhou stranu taky Salma Hayeková:) A výbornej Will Smith. Kdo máte čas a chuť se podívat na film kde hlavní role hrají rychlé kolty pistolníka, profesorská genialita vědce a šílenost idiota kterého nic nezastaví, tak se na to podívejte. Jo a nezapomeňte na pozadí Salmy:) ()

T2

Barry Sonnenfeld si nedá pokoj a musel sem napratať prvky z jeho úspešných Mužov v čiernoch , bez toho aby sa vydal iným smerom, Will Smith sa môže aj roztrhať ale povrchný scenár nezachráni, Kevin Kline je skoro nevýrazní, Salma Hayek je len pre pohladenie oka, a o monštróznom rozpočte minutom na premieľanie vody kde nie je žiadne zlato škoda hovoriť, a potom nech neupadá westernový žáner. ║Rozpočet $170miliónovTržby USA $113,805,681Tržby Celosvetovo $222,105,681 ()

• Vozíček hlavného záporáka je označený ako tank. Avšak označenie tank sa na vozidlá začalo používať až behom prvej svetovej vojny. (ČSFD)
  • Scenárista a režisér Kevin Smith v jednom ze svých stand-up speciálů vyprávěl dlouhou historku, jak byl v devadesátých letech najat, aby napsal scénář nového filmu o Supermanovi. Producent Jon Peters měl mnoho velmi zvláštních a excentrických připomínek. Mimo jiné často opakoval, že chce mít ve filmu obrovského pavouka, což byla evidentně posedlost, kterou se bavil nejen Smith, ale i lidé z vedení studia. Film nakonec nevznikl... ale o nějaký čas později byl Smith v kině na Petersem produkovaném Wild Wild West. Ve stand-upu k tomu pak řekl: "Tak si sedím v kině, sleduju ten film a říkám si: proboha, to je neuvěřitelná sračka. Ale pak najednou... kurevsky velkej pavouk!" (Rollo_Tomasi)
  • Velký výbuch, který v 84. minutě zničí komín s nápisem Kasdan Iron Monger, je odkazem na snímek Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980), v němž se objevují stroje AT-AT, připomínajíci obří mechanické pavouky, a jehož scenáristou byl Lawrence Kasdan, řečený též Železný (Iron). (Terva)

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (viac)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (viac)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (viac)