Krehká rovnováha Spojených štátov je ohrozená. Píše sa rok 1869 a prezident Grant volá na poplach. Šialený a vplyvný Loveless (Kenneth Branagh) sa chystá na ovládnutie krajiny pomocou svojich vraždiacich strojov, ktorých pýchou je mechanická tarantula. Tajnému mestečku uprostred púšte sú už na stope dvaja vládni agenti, ktorí aj napriek absolútne rozdielnym povahám rozhodnutím prezidenta museli začať spolupracovať. Jim West (Will Smith) a Artemus Gordon (Kevin Kline) majú každý svoje prednosti. Kým Jim je mužom akcie, Artemus má pre zmenu famózne nápady. Aj vďaka jeho vynálezom sa dostali tak ďaleko. Rozhodujúci krok však býva práve ten najťažší. (TV Markíza)

Ad4mson

První hvězdička za úchylný vynálezy a druhá za závěrečný song od Smithe....Jinak se na týhle blbině toho kladně moc hodnotit nedá. ()

Lukoye

Naprosto ubohý film až dojímající svojí nejapností, primitivností, dvojsmysly. O to horší, že tu hrají několik výborných herců. Až moc je znát, kde je pravá podstata pro kterou byl film natočen. Horší než seriulová americká tvorba. Nechápu jak se Branagh mohl propůjčit k tokové pitomosti. Můžeme jenom doufat, že potřeboval peníze na dalšího Shakespeara. ()

Grafito

Rovněž se hlásím o upálení (viz komentáře kleopatra, Tosim).. mě se WWW líbil, líbí a pokud se nestane nic nečekanýho i dál líbit bude.. ()

melloun

Divočina - teda divokej západ, jakej bych si nedokázal představit ani v nejdivočejším snu. Film je prošpikován spoustou vizualních triků a možná tím občas i trpí. Zřejmě to byl rok, kdy se bez nich nikdo neobešel (Matrix, Dark City, atd.). Naštěstí se zde objevuje skvělý Will Smith a výborný Kevin Kline, díky kterým si můžeme užít netradiční western. ()

Money_too

Je to víceméně blbost,ale shodou okolností může být také umělecký počin. Jelikož bláznivých nápadů a vymyšlených strojů je tam požehnaně! Já se bavil ! ()

cyphercz

Pro mě hodně podobnej případ jako Hitch - příběh celkem o ničem, ale Will Smith a zde i Kevin Kline hravě vykouzlí úsměv na tváři... Mechanický pavouk je celkem cool záležitost:) ()

sirien

Přiznávám se, že si už fakt nepamatuju proč (ani kdy) sem tomu vlastně dal 4*... ale pokud vás někdy zajímalo (i pokud vás nezajímalo) proč je na konci ten mechanickej pavouk, tak proto. ()

Bozvav

Příběh, který se nebere vůbec vážně. Svižná a vtipná komedie, ve které září samé velké hvězdy. Jistě, je to ujeté, ale takovým milým a veselým způsobem. Za mne 90%. ()

Zalost

Sice je z filmu cítit trochu promrhaný potenciál, ale Will Smith má charisma, Kevin Kline je ve své roli roztomile neohrabaný a Kenneth Branagh si svého doktora Lovelesse evidentně užil. Ano, mohlo to být lepší, ale už teď je to dobré. ()

#47

Parádní westernová komedie s až perverzními technickými vychytávkami a obrovskou dávkou nadsázky...skvěle pobaví a tu zlatou malinu co za ní tvůrci dostali bych těm uvědomělým kritikům s radostí vrazil...víte kam... ()

-Marc-

Mám tenhle film velice rád a vždycky se u něj velice rád zasměju. Tak nevím co tady maj všichni s tím upalováním!? Já bych si radši vzal ten vlak nebo toho pavouka. :-) ()

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (viac)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (viac)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (viac)