Bola jedinečným hlasom svojej generácie, romantickou princeznou československého popu, v druhej polovici osemdesiatych rokov sa stala zjavom na domácej hudobnej scéne. Príbeh o začiatkoch jej hviezdnej kariéry rozpráva miniséria Iveta. Dej sleduje Ivetu Bartošovú od útleho detstva, kedy spolu so sestrou začala navštevovať školský zbor, cez prvé úspechy na hudobných súťažiach po jej odchod do Prahy a následnú cestu ku sláve, čo dosiahla hlavne vďaka spolupráci so spevákom Petrom Sepéšim. Zo dňa na deň sa z oboch spevákov stáva národom milovaný pár. Okrem exponovaného vzťahu s jej speváckym kolegom sa miniséria zameriava aj na Ivetin rodinný život. (TV Markíza)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (8)

Série 1 (2022) (S01)

Popravdě jsem vůbec nečekal, že by mě prvni řada příběhu o Bartošové dokázala takhle strhnout, ale tvůrci dokázali s předem určeným materiálem tak dobře pracovat, a tak dobře vystihnout jednotlivé reálné charaktery, že celá řada prostě nemá skoro žádné hluché místo. Krom toho tu vidíme hned několik hereckých objevů a překvapení, kdy krom klasicky přesných Chmely či Hanuše vidíme asi největší letošní herecký objev, Annu Fialovou, které zdatně sekunduje Vojtěch Vodochodský. Příběh ústředního dua Bartošová - Sepeši ukazuje pohled na absolutně odlišné charaktery, a odlišný přístup k showbyznysu a obecně životu. Bartošové charakter však bohužel pro ni samotnou předznamenává to, že si s ní bude po zbytek jejího života každý dělat do chce. P.S.: Vsuvka s vojákem v každém díle je absolutně zbytečná, nic neříkající, a vůbec nechápu, proč jí tvůrci do série zařadili. ()

Tisíc obyčajných vecí (2022) (S01E01)

Tak tohle mi zatím hodně sedlo. O Ivetu Bartošovou jsem se nikdy až tak detailně nezajímal, takže znám hlavně až její eskapády od období Pomeje a dále, a její mládí je pro mě tak plné tajemství. Nedokážu tak určit, do jaké míry se toto zakládá na skutečnosti, každopádně se mi líbí dobová atmosféra, a celé to dobové prostředí showbyznysu. Stejně tak dobře to vypadá i u hereckých výkonů. Velké překvapení v podobě Anny Fialové a Vojtěcha Vodochodského. ()

Knoflíky lásky (2022) (S01E02)

Stále si nemohu pomoct, ale tady to prostě pro mě nemá hluché místo. Druhý díl je čistě o tom, jak Iveta, hloupoučká nanynka z venkova, přijela na svém obláčku do Prahy s vědomím toho, že všichni okolo ní jsou dobří, a chtějí pro ní jen to nejlepší. Do kontrastu toho dostáváme Sepéšiho, jako diktátorského mača, který chce vše řešit perfekcionisticky, a pokud možno co nejvíc na sebe. Uvidíme, jak s tím ještě zamíchá třetí do party, snobský seladon Štaidl, kdy dost možná vidíme nejlepšího Brzobohatého roli. Zatím jediné, co úplně nepobírám, je dějová linka vojáka. ()

Snáď nám to vyjde (2022) (S01E03)

Stejně jako u předchozích dílů, tak i zde dostaneme absolutně nic neříkající vsuvku s vojákem, kterou bych snad doporučil tvůrcům v nějakém updateu komplet vystřihnout, protože absolutně nezapadá do jakékoliv koncepce zbytku série. Každopádně pro mě je to jediná kaňka na díle, který je z předem jasně určených důvodů nejvíce emotivní, a asi i nejvíce formuje charakter Bartošové pro její působení v showbyznysu. Vidíme, jak taky pomalu vystrukuje růžky, když si i ona se svou čistou a snovou povahou všímá, že v onom duu je ona ta hvězda, a že mužská část se spíš jen veze na vlně jejího úspěchu. V podstatě když vidím takto znázorněnou Bartošovou, tak se nedivim, že si z ní někdo po letech udělal Džambulku. ()

Série 2 (2023) (S02)

Oproti první řadě je tu posun v kvalitě směrem dolu, ale je taky otázka, jestli 1. řada prostě nenastavila laťku až tak vysoko. Každopádně ale vidím určitý problém v tom, že celá série by potřebovala znatelně větší počet dílů, protože takto se spousta věcí musí řešit hodně zkratkovitě a poměrně nepřehledně se skáče zběsilou rychlostí v čase (celá řada obsáhně tak 10 let Ivetina života). Plus to teda vypadá, že takovým hlavním motivem osudové lásky celé série má být Sepeši, jelikož ve druhé řadě se pravidelně objevují Ivetiny vzpomínky na události z první řady a když jí začně ve větším hrabat, tak se jí různě zjevuje Sepeši jako halucinace. Takže bych se ani nedivil tomu, kdyby to v závěru naroubovali tak, že Iveta šla pod vlak, aby byla "s Petrem". Je škoda, že tu tvůrci neměli víc prostoru ukázat pozadí Ivetina života a vztahu se Štaidlem, který dostává většinu prostoru, protože třeba první díl skvěle nastiňuje změny po roce 1989 jako nástup bulváru, privatizaci showbyznysu atp. Pochopitelně tu pořád funguje ten kontrast Ivety vůči jejímu okolí. Teď už vlastně v dvojí podobě, vůči snobovi Štaidlovi ale už i vůči vlastní rodině, která se jí vzdaluje. Fialová i Brzobohatý stále perfektní. Díky maskérům Brzobohatý v podstatě k nerozeznání od originálu. Stejně tak bylo z tvůrčího hlediska super, že onen "první únos" Ivety byl zobrazen vlastně z obou stran, co jsem si zjistil, tak je okolo toho vlastně pořád spousta nejasností a nikdy se vlastně úplně nezjistilo, jak to celé bylo.  P.S.: Vsuvka s nyní už exvojákem a jeho nyní už manželkou a matkou jeho dítěte pokračuje i v druhé řadě a stále pochopitelně nedává vůbec žádný smysl. ()

Smiem ďalej? (2023) (S02E01)

Pořád se pohybujeme v době, kdy jsem měl do své existence ještě daleko, takže pochopitelně nemám živé vzpomínky na tuhle dobu a na tuhle Ivetu. Každopádně vidíme přesun v čase oproti závěru první řady. Některé postavy a charaktery vyšuměli a do popředí se tak dere Karel Svoboda či Karel Gott ("Láďo, tebe jsem tu vážně nečekal."). Stále pokračuje prazvláštní linka s vojákem, u které prostě musí dojít k nějakému opodstatnění, proč v celém ději je, jinak nevim...Celkově se mi ale líbí ten kontext nové doby, nástup bulvárních médií, konec ochrany systému, stalkeři, manažeři. Možná zatím zbytečně moc flashbacků do první řady a na Sepešiho, asi z něj chtěj mít tvůrci tu pravou osudovou lásku. ()

Ja sa vrátim (2023) (S02E02)

Ivetě začíná poprvé ve velkém hrabat. A trochu i tvůrcům...Zpomalovačky, detailní záběry na zpocené obličeje, flashbacky v rámci dilu, flashbacky se Sepešim, klasická nicneříkající vsuvka s exvojákem. Bez těchto věcí bych se obešel. Na druhou stranu, cením. že tvůrci onen únos nechali odvyprávět z obou stran, jak jsem si dohledal, tak takhle situace zůstala nakonec dost otevřená a vlastně se nikdy naplno neřeklo, jak to vlastně celé bylo. Únosce byl teda podle všeho určitě slušný magor, každopádně Iveta v té době už byla taky slušně mimo, tak kdo ví...Oskar Hes jako mladej Hrušinský úplně k nerozeznání od originálu, skvělá práce maskérů. ()

Na tom záleží (2023) (S02E03)

Rozhodně bych řekl, že je to nejlepší díl druhé řady. Iveta se postupně a definitivně propadá do svých vlastních emocí, které jí budou ovlivňovat po zbytek jejího života. Vidíme tady ten kontrast s první řadou a tou změnou, co nastala. Přesně, jak jí to předpověděl její otec. Stejně tak jsou fajn kontrasty Štaidla a rodinou Bartošové, kdy Štaidlovi je pochopitelně celá její rodina ukradená a vesměs jí určitě opovrhuje a bere jako nějaký póvl, nebo aspoň teda tady je vykreslený jako takový ten rádoby snob, ci si o sobě myslí, že je nejdůleřitější osoba na celém světě. Tady už ho vlastně sledujeme v období, kdy kariéra v showbyznysu byla vesměs za ním. Jestli Iveta svým odchodem udělala dobře? Těžko říct...V té době to asi viděla jako nejlepší řešení, ale z dlouhodobého hlediska pro její další život? ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (viac)

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

10.06.2022

Rok 2022 je ve znamení originálních minisérií na Voyo. Poslední úspěch sklidil příběh Ivety Bartošové, od 10. června Voyo představí další dlouho očekáváný seriál. Minisérie Jitřní záře zobrazuje, jak… (viac)

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

06.05.2022

Jaký je skutečný příběh princezny československého popu? Díky čemu v osmdesátých letech Iveta Bartošová prorazila? A jak skončila její první velká láska? Odpovědi přinese třídílná minisérie Iveta na… (viac)