Na podzim roku 1938 se britský úředník a německý diplomat náhodou potkají v Mnichově a začnou tajně plánovat, jak odvrátit vypuknutí války. Podle knihy od R. Harrise. (Netflix)

Constanza

Původně jsem se dívat nechtěla, jelikož jsem slysela jeden anglicky podcast, kde tvůrci o filmu mluvili a v tom podcastu nezaznělo nic o Československu. Když jsem se na film dívala a Chamberlain mluvil o tom, jak chce zachovat mír pro svoji zemi, ale nezajimají ho spory v nějaké daleké zemičce, jejíž obyvatele ani nezná, cítíla jsem skutečně jen odpor. Tvůrci chtěli Chamberlaina vykreslit jako diplomata, který chtěl zachovat mír, který veděl, že Hitler slovo nedodržím, ale chtěl získat čas. Hmm. Tvůrci o objektivitu zájem neměli. Kdyby ano, vznikl by film nebo možna minisérie, v které by byl zprostředkován a vysvětlen komplexní náhled na celou věc. Tak vznikl film, "o nás, bez nás". Západ jednoduše nám dal znovu najevo, že my je nezajímáme a nikdy se to nezmění. ()

Tempter

Bizár, dotažený až téměř k dokonalosti. Chvílemi netušíte, zda se díváte na skoro válečné drama nebo na další díl Harryho Pottera. Nechápal jsem, dokud jsem se nepodíval na ročník narození pana režiséra...  Do pr...., když už tedy musí každá generace zanechat svůj pohled na významné milníky historie, možná by si o nich měla něco předem nastudovat. Jinak toporné herecké výkony, křečovitá snaha o vytvoření dobové atmosféry, která tou přemírou snahy byla dokonale přeleštěná a potlačená. A scénář? Ne, mne to jako Čecha nenaštvalo, angláni to třeba mohou vnímat takto (když můžou mít za premiéra Johnsona :-D), ale jinak to byla pěkná ...ovina. Technická na závěr. Upřímně se omlouvám Pavlu Křížovi, jehož ztvárnění prskajícího Hitlera jsem měl dosud za nejhorší ve filmové historii. Tento primát mu musím nyní s lítostí odebrat, Hitler v tomto filmu byl 100x horší. ()

Lalaith22

Chápu snachu Britů o přepis dějin, ale i tak mě to hluboce uráží. A to že ze slabocha Chamrelaina dělají hrdinu, je skoro k smíchu (zadek Britům zachránil Churchill). Jeho vlezdoprdelkovské chování vůči Německu je směsné. Zajímavé je, že opět zvládli udělat Mnichovnskou konferenci téměř bez Čechů. ()

DonBohemian odpad!

Velmi pravdivé a trefné. Takhle si to okecávali a stejně k tomu přistupují ještě dnes. Inu koloniální charakter se nezapře. Jediné, co jim nevyšlo, bylo dobytí Ruska pomocí Německa. A že US banky do Ádi nalili pořádný balík, aby to klaplo. Tak třeba příští film bude o zdevastované Ukrajině. ()

McGuffin

Dva diplomatičtí elévové chtějí na poslední chvíli přesvědčit jednoho státníka nepodepsat vyjednanou mezinárodní dohodu, protože ani její podpis podle nich nezabrání válce, přestože to je jejím smyslem. Jistě, Mnichov: Na prahu války, Munich – The Edge of War. Nepřesvědčí, jak ví publikum a museli vědět scénárista Ben Power i autor knižní předlohy Robert Harris. Coby trumf a nástroj přesvědčení a napětí putuje zleva doprava ukradený tajný zápis z tajné porady, ale nakonec z tohohle mraku nezaprší a publikum se o jeho údajně třaskavém obsahu a místě, kam doputoval, dozví přesně tolik, kolik z těchto řádků. Totiž zhola nic. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

peppita

ach jaj, vzhladom k situacii vo svete prilis aktualna tema. Ale nic v zlom, takto to urcite nebolo. Mnichov a "o nas bez nas" nebolo o ziskani casu, ale o zbabelom potopení mensej krajiny v prospech vacsich. No nic, film zly, nerealny a bez sebareflexie. Strata casu. ()

Moris12

Velké zklamání. Obhajoba obětování Československa pro 'vyšší zájem'. Zvlášť v dnešní době to dává ještě větší smysl. ()