patient333

Nápadité, napínavé a strhujúce. Kto by povedal, že z filmu o biznis nápade ako bol tetris, vznikne akčná špionážná dráma. Zároveň tu krásne zachytávajú takú tú napínavú a neistú atmosféru strachu, útlaku, korupcie a zúfalstva komunizmu. Vôbec mi nevadili tie prikrášlenia deja a aj keď miestami to pôsobilo veľmi smiešne, prikovalo ma to k obrazovke. Kreativita pri používaní grafiky v štýle 8bit, to mi ustrelilo dekel :D A musím uznať, že Taron Egerton sa dosť hodí na životopisné filmy, celkom mu to v poslednej dobe s nimi ide. Hlavne pokiaľ sa jedná o dosť špecifickú osobnosť. Každopádne, tetris patrí k tým lepším filmom a určite odporúčam v rámci príjemného večera s náladou na poriadnu špionážnu drámu. Ozaj, dajte niekto Jon S. Bairdovi zrežírovať nejaký ďalší špionážní akčňák, chalan vie ako na to a potenciál je tu aj do kina. ()

Dannyss

Ačkoliv se do historického žánru příliš neženu, tomuto snímku jsem chtěl dát šanci. Přestože nemám zalíbení v dlouhých konverzačních pasážích, které mě popravdě někdy až nudily, tak snímek tvoří slušně zpracovaný příběh o hře a kdo by řekl, že vyvolá takový politický poprask mezi dvěma státy. Nebudu lhát, očekával jsem větší vnoření do jádra té hry, ale rozumím tomu, že je to založené na skutečnosti a všechny ty scény jsou k pochopení děje podstatné, mě však spíše neoslovily. Nicméně cením využitou grafiku a hudbu, vlastně i špetku humoru, tyhle všechny komponenty tu hrají skvěle a nakonec to všechno do sebe hezky zapadá. Jen nejspíš neumím dostatečně ocenit tento typ filmů. 7/10. ()

555borac555

Velice pěkné drama o vzniku jedné z nejpopulárnějších videoher. Ano, prý je tu spousta věci změněna a do krášlena, aby byl film zajímavější. Ve výsledku je mi to docela jedno. Film je dramaticky, chytlavý a rozhodně nenudí. Přál bych si více podobných videoherních filmu, které nejsou jenom adaptaci nebo dokumentem, ale zpracováním skutečných příběhů co s videohrami souvisí. Spokojenost. Solidních 8/10. ()

MrMartinTm

Neskutečná pecka! Překvapivě zábavný, napínavý a skvělý životopisný film (životopisný v těžkých uvozovkách :D), který nejen krásně pokryl příběh vzniku jedné z nejprodávanějších her světa, ale také výborně zobrazuje praktiky a stav bývalého Sovětského svazu; praktiky, které většinou v dnešním Rusku platí stále. Taron Egerton v hlavní roli je skvělý, film má naprosto fantastický vizuál, včetně zakomponování videoherních prvků (pixel art sekvence, různé videoherní efekty, atd.), a také naprosto bombastické hudby, která je špičkový příklad toho, jak by měla herní adaptace (což tohle mimochodem samozřejmě není :D) využívat původní soundtrack. Překvapivá a neskutečně našlapaná jízda, která se hned na první zhlédnutí stala jedním z mých nejoblíbenějších filmů loňského roku a kterou si určitě ještě někdy dám. 8,5/10 ()

Lukrecia.05

Nejlepší film, jaký jsem viděla za poslední rok. A není to proto, že je o Tetrisu. Taky jsem Tetris hodně hrála. Popravdě jsem netušila, jaký osudový vývoj měla hra a taky game boy. Ze začátku se zdál jako nudný a nezajímavý příběh, ale postupem času jsem četla recenze a nakonec se proměnil ve strhující a napínavou detektivku, kde místy jsem opravdu hltala každou vteřinu filmu. Opravdu skvěle natočený film 👌. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024