Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

d.p.1

Musím říct, že jsem byl více než mile překvapen tím, že Nova dokázala vytvořit opravdu povedou minisérii. Kdyby mi někdo řekl, že je to produkce HBO, klidně bych tomu věřil, až tak se jim to zadařilo. Vzpomněl jsem si na hořící keř a ač to tu mnoho lidí haní a témata si až na prostředí soudní síně a svědomí mladé právničky, jsou opravdu hodně vzdálena, za sebe musím říct, že kvalitou si dle mého názoru tyto minimálně sousedí. Z tématu možná šlo vyždímat i trochu víc, ale ten obraz toho, jak to funguje, jak tihle psychopati a soudní peripetie fungují, jak se jich všichni bojí a tím znemožňují justici se svázanými rukama poslat vraha tam, kam patří, to bylo skvělé. Úplně dokonale to sedělo, boří to takové ty naivní mýty o tom, jak se těmhle "obětem policie" upírají jejich lidská práva, čemuž mnoho lidí stále naivně a slepě věří. Chce to hodně silný žaludek nalhávat sám sobě, že dělám pro klienta a přitom vědět, že nechám běhat vraha na svobodě. Člověk musí lhát sám sobě, aby si pořád dokola mohl pro sebe opakovat, že on je přece bojovník za práva obviněných, protože každý si zaslouží obhjaobu. To je sice pravda, ale to řemeslo se vážně pokřivilo. Ze strážců toho, aby se nepoužívaly násilné a nezákonné praktiky se stali pochybovači ve stylu farizejů, co pro svou slávu a majetek prodají svou lidksost. A tenhle obraz, tahle trilogie dává. Stejně jako obraz psychopatů, co se navenek tváří jak milí svatouškové, co by je chtěl člověk pomalu za souseda. Oni pak vážně bojují za tu svou vymyšlenou pravdu a práva, že jim všichni ubližují a když se jim sáhne na jejich ego a dokáže se pravda, tak to neunesou. Koukal jsem chvíli na reakci Kájínka na tuto trilogii a ten člověk, je v tomhle přesně takový, jako byl Roubal a doufám, že tahle trilogie dá nahlédnout tomuhle faktu širšímu publiku, aby pochopili, jak mistrně je tihle extrémně nebezpeční lidé tahají za nos.. Zahraniční produkci bych dal sice asi jen 4 hvězdy, ale za nevídaně kvalitní dílo Voyo produkce, jsem dal jednu navíc. V tomhle pokračujte a česká kinematografie půjde rozhodně vzhůru. ()

JerryPilsen

Tak přece jenom něco kvalitního z Novy vyšlo. Až zběsilé tempo hledání důkazů žene příběh vpřed. Až na pár úsměvných situací z policejní práce, převažovala snaha o autentičnost. ()

005

Výborně pojaté. Dobře obsazené a solidně natočené. Celou dobu jsem měl pocit že je škoda, že celé je jen na tři díly. Tohle mohlo mít klidně sedm osm dílů. Postavy by šli více do hloubky a byl by tu skvělý Temný případ v českých reáliích. Nova vystartovala správným směrem a snad to bude lepší a lepší. ()

drsny_hery

Svého času jsem tuhle kauzu sledoval, proto oceňuji celkem nadprůměrnou práci s fakty. Že se něco poupraví, vypustí, nebo v čase urychlí kvůli dramatičnosti, mi tady vůbec nevadilo. Děj svižně plyne, emoce pracují, občas vyskočí nečekaný vtípek nebo okatě nastražený dobový detail. Hynek Čermák už měl dávno dostat titul zasloužilý umělec a jeho Roubal by měl mít minimálně obšírnou poznámku pod čarou v učebnici herectví. O to víc mě mrzí, jak málo prostoru se věnuje jeho osobě a hlavní pozornost směřuje na justiční aspekt případu, jakkoliv byla neokoukaná Kamila Trnková určitě zajímavá. Bohužel trochu postrádám něco jako přesah, o kterém bych mohl pár dní přemýšlet. Snad jen že... Na druhou stranu to mohlo dopadnout v českém prostředí hůř. Mohl Roubal dneska pěkně běhat neoholený a nečesaný na svobodě nebo na základě hloupého filmu dostat milost in memoriam. ()

dchvalda

Těžké zklamání... Čermák dokonalý! Přesně jak si Roubala představuji. Ale proč se celý děj motá kolem nemastné neslané blbky? To fakt nechápu. ()

jaHanicka

Dobře zahráno (Čermák, Trnková), dobře zpracováno. Konečně zas začala Nova produkovat něco smysluplného, už bylo načase. Na detektivním žánru zde ubírá, že každý už víme, jak to dopadne. Bohužel už je dnešní divák detektivkami a kriminálkami tak ostřílený, že vůči strohým popisům už je imunní a pokud zločin nevidí v živých barvách, nezasáhne ho tolik. Nicméně je Případ Roubal kvalitním zpracováním skutečného příběhu. ()

Boulos

První pokus televize Nova o quality TV skončil opravdu špatně, za mě jsou to slabé dvě hvězdy (hlavně za Hynka Čermáka). Největší slabinou minisérie je neuvěřitelně hloupě napsaný příběh. O Roubalovi se toho příliš nedozvíme, jeho početné zločiny jsou zde jen na začátku stručně zmíněny vyšetřujícím detektivem (a dále je věnovaná pozornost jen některým z nich), o pohnutkách jeho jednání a osobním vývoji už nevíme vůbec nic, i když chápu, že to asi moc nevíme ani v reálu. Roubal překvapivě není hlavní postavou a nejsou jí dokonce ani detektivové, ale jakási bledá zrzka, která dělá asistentku Roubalovu obhájci a stojí před morálním dilematem, zda má takovou lidskou zrůdu obhajovat (tak nevím, ale tohle si asi měla holka vyřešit dřív, než šla pracovat do advokátní kanceláře:). Jako by to nebylo už dost naivní, tak navíc začne spát s klukem od protistrany (asistent prokurátorky v podání Dagmar Havlové), zkrátka Romeo a Julie v časech bezcitné justice, vedle toho je ještě navíc jako někteří komiksoví hrdinové z Marvelovek hluchá a vybavena zázračnou superschopností – díky naslouchátku slyší, co si šuškají lidé na druhém konci místnosti. Nakonec se hlavní hrdinka pochopitelně rozhodne správně a zradí svého klienta (aniž by si připouštěla, že i lidská zrůda má právo na obhajobu a profesní etika ji přikazuje jednat v jeho zájmu) a pravda a láska opět zvítězí nad lží a nenávistí. Seriálový Roubal má pravdu, když vykřikuje, že je obětí havlismu…:) ()

soudcedredd

No naprostá pecka...myšleno doslovně z pohledu poživačného konzumenta. Pecka je něco, co je pro jedlíka naprosto zbytečné, něco, co vyplyvne, něco, co v tom jinak dobrém ovoci nechce. Tato třídílná série je super ukázkou, jak ve shodné době mohou k v podstatě stejnému tématu vzniknou naprosto odlišné pořady. Na jedné straně Případ Roubal, na straně druhé Devadesátky. Oba lákají na přiblížení skutečných a pro širokou veřejnou šokujících případů ze stejné divoké polistopadové éry. V Devadesátkách dokonce o Roubalovi padne řeč, takže člověka láká zahrávat si s představou, kdo ve "voyacké" slátanině koho představuje. V úvodních scénách obou prvních dílů se taky mihnou skuteční policisté, kteří s kauzami měli, co dočinění. Tím ale veškerá podobnost končí. Zatímco u projektu ČT je vidět, že scénář skutečně vychází z policejní práce a scény byly pečlivě konzultovány, "Roubal" i přes titulkové proklamování o odborných poradcích (které si ale tak maximálně tvůrci náhodně vylosovali v seznamu advokátů) sklouzl do bahna plytkých komerčních detektivek, které rádoby trumfuje jen snahou šokovat prezentováním skutečných událostí. Ty ale podává v duchu Ordinací, Modrých kódu a dalších volovin. Celé dílko vypadá, jak když si někdo našel něco o několikanásobném vrahovi na wikipedii, pak vzal z koše jeden nenatočený díl Kriminálky "odkudkoliv" a hercům akorát přikázal tvářit se ponuře, páč toto je fakt pěkně hustokrutopřísnej reál. No a všichni poslechli...a nejlíp Švehlík, pro kterého je to ovšem denní chléb, protože ten by tenhle svůj výraz měl, i kdyby hrál hlavní roli v pornokomedii. Takže jedna hvězda za relativní spád podbarvený zajímavou hudbou a půl hvězdy za Čermáka. Mám dobrou náladu po ranním kafíčku, tak zaokrouhluju nahoru. ()

gapa466

Přiznám se, že jsem čekalo hodně více. Někde jsem slyšel rozhovor, že při natáčení šel z Hynka Čermáka strach. Byl určitě tím nejlepším, co herci předváděli, ale že by šel z něj strach?!? Ono to bylo možná také tím, že mu spoustu času mu sebrala koncipientka. Bylo to spíše o ní a jejím hledání, na které straně má stát. Ale že měla štěstí , co? V jedné scéně bojuje o místo v prestižní advokátní kanceláři a cítí se jako cvičená opice. V další už je přizvána k jedné z největších kauz té doby.  Co se dále hodně nepovedlo? Obsazení Dagmar Veškrnové Havlové. To byl jeden z nejslabších hereckých výkonů, v porovnání s množstvím filmů, které herec/čka natočil/a. Měl jsem pocit, že režisér neměl sílu její postavu přeobsadit. Pokládal jsem si otázku, kde je Holka na zabití? To, že slabší výkon podal Jan Čenský a "Viki Cabadaj", mě moc nepřekvapilo. Jan Slovák také předvedl takové "sklepácké" hraní. Jeho cholerický výbuch jsem mu vůbec nevěřil Téměř jako parodie mi přišla role Reginy Rázlové. Chvilku prakticky vedla vyšetřování.  Bylo to české, poučné, Hynek Čermák a tím pádem 3*......jo a ještě mě překvapilo, že není v silách policie ověřit v jiném členském státě EU, zda byl zaměstnanec v práci, zvláště pokud se jedná o kauzu sériového vraha. Tak snad to byl jeden z dalších úletů ve filmu. ()

Filooos

ÁÁÁÁle jo, docela to jde, ačkoli si myslím, že Roubal by vydal na úplně jiný typ zpracování, vzhledem k tomu, co se s ním dělo v base. Havlová mne tedy moc nepřesvědčila. Vypadala jak plastiková panenka, ne jak žalobkyně. Naprosto katastrofální výkon Jana Slováka byl do očí bijící - tomu výkonu nemohl snad uvěřit ani on sám. ()

Sajmoon2666

Seriál, čistě sám o sobě, je lehký nadprůměr. Bohužel jen na úrovni TV Nova. Hlavní postava mladé právničky je tak moc bolestivě moralizující až to diváka nutí fandit Ivanu Roubalovi. Vlastně mě ta postava, která je k tomu ta HLAVNÍ dobrá postava, srala tak moc, že jsem měl jen kvůli ní seriál chuť vypnout. Pokud se chtějí filmaři TV Nova inspirovat, uvedl bych film Se7en. Tam sice máme mladou moralizující postavu Brada Pitta, ta je ale v kontrastu se starým vyšetřovatelem Morganem Freemanem. Tady není kontrast žádný. Jen "silná" ženská postava, která všechny sere. Seriál, o jednom z největších tuzemských krimipřípadů, s tak geniálním obsazením vraha (Hynek Čermák je totiž v seriálu absolutně bravurní) kompletně kompletně pokazí jedna postava. Ach jo. ()

avogrebnork

Opravdu jsem se velmi těšila.  Tereza Kopáčová je vždy zárukou kvality. Bohužel za mně lehké zklamání.  Velmi malý prostor pro Hynka Čermáka. Jde vlastně o zákulisí  soudního procesu. Vše známě z periodik. Celkem nic nového. Myslím že mnoho z nás čekalo dost něco jiného. Prostě slabý scénář. ()

TragyCZ

Slušná detektivka, která díky pouhým třem epizodám příliš nenudí a podává skutečný příběh jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů. V tom hned vidím malinký problém, jelikož se jedná (ostatně jako vždy) o upravenou verzi faktických událostí. Příběh s hluchou advokátkou, která si do kafíčka sype xanax, je dle mého dosti nadbytečný i když uznávám, že přináší příjemné ozvláštnění. Ale jak jsem tu už někde četl, postavám a celkově dějové lince chybí hlubší ponor například do oblasti psychologie či dobového kontextu atd... Musím ocenit skvělé herecké ztvárnění hlavní postavy Hynkem Čermákem, dal si evidentně tentokrát opravdu záležet. A zároveň atmosféra celého seriálu je tak správně tajemná a temná, což mám rád, takže další plus. 4 hvězdy dávám s nadějí, že se TV Nova bude tímto výtvorem inspirovat pro budoucí produkci. ()

Bubikm

Zajímavý nápad. Dobre obsazení, bohužel ne všichni zvládli své role (Hynek se Svejdikem jako vždy jednickovy, příjemné překvapení mladá Trnkova). Bohužel někdy méně je více - místo tři dílů by tomu slušelo jeden dotazeny film - proste Devadesatky nasadili vysokou latku. ()

Radovan.Long odpad!

I když je Čermák můj oblíbený herec,tak tohle fakt ne,ne,ne... Absurdní až blbá verze ještě blbějšího příběhu!A Roubal sám o sobě je prach-sprostá špína! ()

freebob

Asi jsem čekal trochu víc.Ne že by to bylo špatné,ale celé je to taková rutina.Neurazi,nenadchne.Hynek Čermák je ale v hlavní roli výborný. ()

negativ

Celkem povedené zfilmování života jednou odporného všiváka, i když hodně povrchně, a až na některé vedlejší role a nepochopitelné obsazení Veškrnové do jakože hlavní role, která proste fakt neumí hrát (je to divné, ale je to tak), celkem dobře zahrané. 3hvězdy ale musí stačit. ()