Při loupežném přepadení autoservisu zemřou dva muži. Z jejich vraždy je obviněn Ivan Roubal. Major Jakub Miller ho podezřívá ze spáchání dalších šesti. Advokátní koncipientka Daniela dostává u soudu první příležitost dokázat, co v ní vězí. A k překvapení všech zúčastněných pěkně zamíchá kartami. (Voyo)

runningTom

Na to, že to dělala nova, smekám. První díl mě hodně bavil. Hynek Čermák je naprosto dokonalý. A Havlová mě překvapuje, po Vlastnících, další role, která ji hodně sedla. Snad budou další díly stejně dobré. ()

Klik

Překvapují mně super kladná hodnocení. I když asi rozumím, protože většinou je to s poznámkou: na Novu dobrý. Ano, na Novu asi dobrý, ale s většinou produkce České televize se nemůže rovnat. Nevím nakolik odpovídá děj reálnému případu, ale části zápletky mně nějak nefungují - na geniálního vraha Roubala. Možná je to dáno způsobem, jak ten případ převyprávěl scénárista. A s tím taky souvisí fakt, že ani depresivní, temná atmosféra všech prostředí, ve mne nevyvolala napětí nebo strach. Pokus o objevné obsazení vyšel u Čenského velmi dobře,  bohužel hlavní role "Dívka s perlou" nebo její otec soudce, za mně nezvládnuto. Nevěřím ani jednomu. A Havlová Veškrnová je na tom stejně. Souhlasím s Marigold, herecky toporný. Takže dávám 1 hvězdu za "na Novu dobrý" a druhou hvězdu za to, že z Roubala nedělají kladného hrdinu, tak jak se to stalo u Kajínka.  Když ale chce Nova touto placenou službou konkurovat Netflixu, bude muset opravdu hodně přidat. Klik ()

The_Casual

Po dvou epizodách určitě na plný počet *, druhá je lepší než první. Kdo čekal že to bude vypadat jinak, může být zklamán, ale je to podle reality a tam tíha celého případu stála na dokazování. Dokonce mi přestala vadit i Veškrnová, asi se už oklepala z pravdyalásky a zase hraje. ()

luis13

Musím ubrat hvězdu, jako jo je to hodně dobrý, ale... Po dvou dílech, kdy se člověk nic v podstatě nedozvěděl a nedosytil, tak zbývá poslední díl a mám obavy, že tak obsáhlé téma nebude na počet dílů stačit. Škoda, že se spíš nesoustředilo na samotného Roubala, než na soudní proces. Kdyby to mělo 10 dílů, tak věřím, že to mohl být top seriál, ale takhle to bude nadprůměr. Ale třeba se budu mýlit ()

KarlN

Bože, tohle byla vážně tristní podívaná...Hynek Čermák, kterého mám opravdu rád a ctím jeho herecký minimalismus na maximum, nedostal ani minimum prostoru aby mohl předvést co umí a to i přesto, že trilogie by měla snad pojednávat především o jeho postavě, ne? Zatím sledujeme arogantní, nesympatickou a odporně snaživou feministku v naprosto, pro další děj, nepodstatných a nic neříkajících záběrech (cvičení, opakovaná příprava kávy s prášky atd.), jak se víceméně úspěšně snaží urážet a ponižovat všechny kolem sebe...a to má být jako co? Zcela bez výhrad souhlasím s recenzí redaktorky Rozhlas.cz. Tohle se doopravdy nepovedlo. Dvě hvězdy za Davida Švehlíka uvěřitelného jako vždy. ()

madline24

Takhle nevyužitý potenciál se málokdy vidí a o tom hereckém přehrávání ani nemluvím (Havlová například, to bylo peklo). Nevěděla jsem, jestli koukám na krimi podle skutečných událostí, nebo nepovedenou tragikomedii amatérského divadla. Nedokážu odhadnout, jestli za to může režie nebo únava hereckého materiálu, ale nezachránil to ani Švehlík, který mi jako jedinej přišel normální. ()