Kore wa zombie desu ka?

• Japonsko これはゾンビですか? (viac)

Recenzie používateľa Hees k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2011) (S01)

Prvá séria "háremovky" Kore wa Zombie desu ka? so súdržným a slušným príbehom s pár "hluchými" miestami. Ayumu má na výber hneď niekoľko dobre či horšie vybavených dievčat. Tou výbavou myslím nárazníky inak povedané prsia. Nechýba "ploché" avšak nie špatné Masou Shoujo dievčatko Haruna (charakter vhodný pre ... ak na ňu myslíte eroticky), záhadná predstavy Ayumu meniaca, nehovoriaca nekromancerka Eucliwood, výborne "nárazníkovo" vybavená ninjo upírka Seraphim a nakoniec moja obľúbená nepoviem kto (bol by to spoiler), ale tiež ninjo upírka Yuki. Takže z dievčat sa mi páčila Nekromancerka a Yuki. Príbeh na "háremovku" ujde a je v podstate ucelený a obsahuje dvoch celkom slušných záporných hrdinov. Ayumu je v podstate najkomplexnejšia a najkomplikovanejšia postava čo sa v anime objaví v dvoch sériách. Prvá séria aspoň neobsahuje toľko dievčat, ktoré sa objavia v druhej. Neuvidíme síce nejaký extra vývoj hlavnej postavy, ale čo to sa dozvieme o jeho osobnosti (hlavne v druhe sezóne na konci, ale aj tu). Nedajú sa od toho čakať nejaké "divy" ten príbeh je dosť jednoduchý a postavy sú trocha podľa šablóny ako sú aj v iných anime. Jednotlivé diely odsýpajú a miznú rýchlo pretože je to zábavné anime nad ktorým netreba veľmi rozmýšľať. Treba si ho teda dávkovať podľa chuti, ak je chuť je aj zábava. Je to mix všeličoho a je to aj dosť "Ecchi" šteklivo erotické. Ako oddychová záležitosť to vôbec nie je na zahodenie. Opening sa mi páčil a ending je trocha bláznivý, ale aj celé anime je bláznivé. Som spokojný s prvou sériou. Druhá sezóna : Kore wa Zombie desu ka? Of the Dead a medzitým si ešte pozrite OVA Episode 13 a Episode 0. (Hodnotenie 3,5) ()

Of the Dead (2012) (S02)

Jajha druhá sezóna vôbec nie je zlá, ale chýba ucelený príbeh ako je v Prvej sezóne. Toto sú v podstate len epizódy jedna za druhou bez nadväzovania. Okrem posledných dvoch epizód tie sa nadmieru podarili a boli zaujímavé. Po pozretí OVA 13 a 0 som teda začal pozerať druhú sezónu. Druhá sezóna mi bohužiaľ pokazila jeden obľúbený charakter, ktorý sa začal chovať inak ako v prvej sezóne Yuki. Yuki "Tomonori" stratila akúkoľvek hĺbku začala sa chovať divne. Akú takú náhradu som mal v postave Sarasvati, ktorá sa mi zapáčila v tejto druhej sérii. A tu je "kameň úrazu" či hlavný problém v druhej sezóne, ktorá je kratšia ako prvá, pribudlo xy nových charakterov a každý mal dostať nejaký priestor. V neucelenom, nenadväzujúcom, veľa nových charakterov priberajúcom pokračovaní som nenašiel také zaľúbenie ako v prvej sezóne. Hlavná chyba bola pre mňa to, že som chcel vedieť o každej postave viac. Tu mi to tvorcovia anime len načrtli niečo zaujímavé ukázali a za chvíľku ma už kŕmili niečim iným. Ako s tohto čo píšem cítiť, "citujem sa" : chcel by som toho vedieť viac o všetkých postavách lebo ma zaujímali a priestor im udelený mi vôbec nestačil. Čiže zhrnuté a podčiarknuté chcel by som toho viac. No a posledné dva kvalitné diely výrazne vylepšujú celkový pocit a dodali výraznú hĺbku celej druhej sezóne. Tou hĺbkou myslím aj nejakú filozofiu a Ayumu ako charakter/postava dostal väčšiu hĺbku. No čo mám robiť nemôžem na základe posledných dvoch dielov, či úplne posledného dielu zmeniť nazeranie na desať dielne anime. Tiež veľmi teší pohľad do minulosti Eucliwood. Môžem aj trocha pochváliť lebo mám dojem, že animácia sa jemne vylepšila. Hlavne za hlboký a kvalitný posledný diel pridávam pol boda. (Hodnotenie 3,5). ()