Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. (Netflix)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (7)

Kaštánek (2021)

Dle klasického severského vzorce tu máme několik dějových linek (které spolu nijak nesouvisí) a teprve s postupem času začnou věci zapadat. Díky malému počtu epizod se “propojování” zahájí celkem rychle a proto nuda nehrozí. Děj má sice pár trhlinek (v některých situacích ta dějová rozuzlení mohla dopadnout méně lacině). Podrobněji v jednotlivých epizodách. ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

Klasicky podle “severské šablony” se rozjíždí sněkolik dějových linek co spolu nijak nesouvisí. Zatím… osobně mě doslova naštval začátek, který tak nějak vyšumněl a je zatím bez logiky (proč zrovna 34 let dozadu?). Pozn.: z “nováčika” není cítit amaterismus ani omylem. Naopak. Vždy je v uvažování o něco napřed (výslech autisty byl fenomenální) a jsem si jist, že jeho nápady/poznatky potáhnou vyšetřování ;). ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Díky nízkému počtu epizod se scénář neloudá a hezky všechny linie propojuje a dává spoustu podnětů/voítek si udělat vlastní teorie (buď někdo jde po “špatných matkách”k nebo “těch co chtějí opustit partnera”).Navíc postavy jsou velice dobře identifikovatelné. Dobrý casting. Za mě tedy divácky velmi vděčné. A jak jsem očekával “nováčik” zase boduje (analýza mačety, nález tajné místnosti)… ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Tempo malinko polevilo, nic méně jsem spokojen, že má teorie od minula zatím platí ;). Osobně jako solidní scénáristickou berli beru tu kliku ve výběru těch anonymů. By mě zajímalo jestli teď budou hledat další :D. ()

Epizoda 4 (2021) (E04)

Tempo šlo opět nahoru. Moc se mi líbí jak se rozjeli několik linií (sice si myslím, že spolu přímo nesouvisí, ale dávají odpovědi na “vražedkyni”). Také čekám, kdy se to sesype na komisařku… Co mi vadí je ta nevysvětlitelná (a geniální) “Kaštánkova” schopnost vystopovat kohokoliv a cokoliv dřív než policie (jak věděl kde je dodávka???). ()

Epizoda 5 (2021) (E05)

Konečně se dozvídáme odpověď na “co to bylo na začátku první epizody” a mnohem víc. Díky našlapané epizodě (velmi chytře propojené)přichází odpovědi prakticky na všechny otázky - krom jedné. Na tu si bude třeba počkat ještě epizodu (tedy pevně v to doufám). ()

Epizoda 6 (2021) (E06)

Přesně podle očekávání. Poslední epizoda je prakticky v duchu zdržování a natahování nevyhntelného. To hodnocení sráží. Každopádně jsem rád, že jsem měl ohledně “nováčika” pravdu. Byl opět hybatelem děje. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD