Peklo

Na Zemi se zničehonic začnou zjevovat bytosti z jiného světa, které posílají lidi do pekla, a jedna náboženská skupina hlásá, že jde o boží spravedlnost. (Netflix)

Yardie

Čekal jsem sice trošku něco jiného dle ukázek, ale nevadilo mi to, spíše naopak. A jsem rád, že jsem se nenechal odradit hodnocením zde, nebylo k tomu daleko. Od začátku mě to chytlo - originální námět, tajemno, nezodpovězené otázky, vynikající atmosféra (komorní, chladná, připomínalo mi to severské filmy), témata k zamyšlení, ukázka fungování společnosti. Přečkal jsem i to zbytečné násilí, ve kterém si Korejci očividně libují a neskutečně otravného a uřvaného vůdce Šípovců. V podstatě jde první sérii rozdělit na dvě poloviny, kdy každá je jiná, ale obě výborné. Druhá se dá celkem snadno připodobnit k dnešní situaci ve světě. Rozhodně se mi to líbilo více než Hra o oliheň a jsem zvědav na druhou sérii. Poctivých 80%. Howgh! ()

majo0007

Ak by ma seriál bavil, sfuknem ho na jeden záťah. Takto som sa s ním trápil 1 týždeň. Nasilu. Mohol mať kľudne len jednu epizódu a boli by ste z toho takí múdri ako po šiestej. Len tak z prče by ma pobavilo, keby sa seriál druhej sezóny už nedočkal... Tým pádom by sa zaradil mezi najväčšie kokotiny roka. ()

misterz

Podivné, ako veľa iných kórejských mystérií, no zato celkom zaujímavé. Niektoré opakujúce prvky však trochu nudili. Tiež by som dal väčší dôraz na atmoféru a príbehu dodal viac šťavy. Hlavne by som vysvetlil, kde sa tie čudá vzali. Táto otázka mi vŕtala v hlave celý čas a odpoveď som na ňu nedostal. Priemer. 60/100 ()

Ben Nevis

Přijde mi to trošku jako agitka proti katolictví nebo náboženství obecně. Vše se točí kolem sekty, která využila příležitosti a logicky získala moc. Nikdo se však nesnaží přijít záhadě na kloub, jenom přijali nové status quo. Navíc se Korejci rozhodli prorazit na evropský trh násilím pro násilí. Chybí mi tam vývoj postav. Kladně kvituji, že jsou tu Korejci normálnější než v Hra o oliheň. ()

AppleCore

Když máte za monstra černý panáky Michelin, je těžký vžít se do vší tý náboženský temnoty, zmaru a šílenství, aniž by to nevyvolávalo byť letmý náznaky smíchu i znechucení z toho, jak moc se do našeho světa designově nehodí. Lidský postavy jsou navíc nesympatičtí otravní idioti a celej příběh je i na poli šesti standardně dlouhých epizod zbytečně táhlej a postrádající jakoukoli dynamiku. To násilí, který gumy páchaly, bylo ovšem chuťově plný a správně krvavý až do upražení. Taky finální epizoda za něco stála a v posledních patnácti minutách nabídla vhled do celýho potenciálu, kdyby to tvůrci pojali od začátku přesně takhle. Inu, nepojali, a proto stojí celek za hovno! ()

• Seriálu předcházel korejský internetový komiks (webtoon) se stejným názvem. (ignorant)