Modrá až na kost

• Južná Kórea Undercover (viac)

Zavraždili jí otce a ona se chce pomstít. Obrátí se proto na mocného bosse podsvětí a pod jeho vedením se dá k policii. (Netflix)

Recenzie používateľa MickeyStuma k tomuto seriálu (9)

Modrá až na kost (2021)

Z tvůrčího hlediska naprostá seriálová pecka z jihokorejské produkce. Dynamická kamera naprosto ve všem, akční scény patřičně tvrdé a krvavé, spousta dramatu, napětí, odhodlání a zoufalství, ve kterých se našlo místo i na milostný koutek. Dále nějaké ty retrospektivy ledasco dovysvětlující a vůbec celkově výnosná explicita. Scénář ve vývoji děje, napěchovaný nejrůznějšími zvraty, je pevný jako skála a nenechá se jedinkrát odvést jinam ke zbytečnostem. Avšak vlivem nesčíslněkrát provařené dějové šablony je příběh předvídatelný až hamba a dá se s plnou odpovědností tvrdit, že filmový matador a fanoušek takovýchto filmový počinů bude vědět už v první části, jak se v detektivním žánru používá, který zahradník je vrah. To však neznamená, že se seriál nedá užít. Naopak. U akčních scén se takřka svou razantností ani nedýchá, ono napětí by se doslova dalo krájet a emoční scény dokážou po divácké stránce zasáhnout. A když se k tomu přidá výborný soundtrack, kdy hudební doprovod zcela trefně buduje atmosféru, je pro dokonalý divácký zážitek vskutku učiněno za dost. Po stránce herecké si chválu zaslouží všichni, ale i tak nelze neocenit hlavně výkon So-hee Han v hlavní roli, která tu po obsahové stránce dostala obrovský herecký rozsah. Tady je ukázkově vidět, jak má vypadat herectví se vším všudy. Ta holka prostě skutečně dokáže uvěřitelně zahrát všechno. Jihokorejský seriálový počin, který nelze nevidět. ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

Začátek je krapet rozporuplný a známou dějovou šablonou plně předvídatelný. Od prvních minut se vytváří pocit, jakoby divák skočil již do rozjetého vlaku. Zvláštní je i změna prostředí, kdy vše začíná na střední škole a končí v místech, jakoby o naivní středoškolačku již nešlo. Na motiv dějové linky se nečeká a přijde v čase stopáže tak akorát. Zkrátka, netrvá dlouho a gangsterské prostředí je tu natotata. Ve škole stojí za pozornost dlouhý záběr rvačky studentek. Ke konci slibná choreografie bojových umění. ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Druhou částí jsou kostky vrženy. Přímo se navazuje na konec předchozí první části a přes šikanózní scény se děj přesune k hlavnímu zlomu, časovému skoku a rozjíždí se slibná mašinérie v atmosféře, ve které se nedá věřit nikomu a ničemu. Ale to zatím víme jen my diváci. ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Dějová linka se rozjela do nejistoty v rámci zvratů a za podpory typických asijských akčních scén. I ten soundtrack je poslechově půvabně drsný a danou atmosféru povznáší. Tímto již po divácké stránce pevně víme na čem jsme a co dál očekávat. ()

Epizoda 4 (2021) (E04)

Takřka špionážní válečná ofenzíva na všech frontách. Nyní je to převážně o důvěře a sledovačkách. Překvapivé vyvrcholení této části opět budí zvědavost co bude dál. V první polovině se krapet ubral plyn, ale v té druhé se to zase rozjede. Určité sekvence sice opět předvídatelné, ale to nic nemění na tom, že je scénář v rámci dramatizace dostatečně pevný. ()

Epizoda 5 (2021) (E05)

Dechberoucí dramatizace a hlavně akční scény neztrácející nic na své zajímavosti a působnosti. Tady jde skutečně o všechno a naprosto všem.  Napětí by se dalo krájet v závalu akce a divácké zvědavosti, jak to nakonec všechno dopadne. ()

Epizoda 6 (2021) (E06)

Poznání a pravda může někdy hodně zabolet. Po předchozí akčnější části se ubral plyn a to v zájmu melodramatu a hlubokých emocí, z nichž ta největší je na konci. Koho nezasáhne, jakoby postrádal city. ()

Epizoda 7 (2021) (E07)

Jde do tuhého. Počátek pomalejší, po zvratu se opět přejde do akce, aby se to později zase zpomalilo. Akt zrady, akt zoufalství. Přichází čas odhalení. Po emoční stránce opět výborné. ()

Epizoda 8 (2021) (E08)

Vyvrcholení dle očekávání. Efektové, emoční, krvavé. Dokonce je přítomna i romantická milostná scéna a bez nahoty. A také to jde. Každopádně bylo spravedlnosti učiněno za dost a hlavní padouch do poslední vteřiny neprojevující lítost poznal, že si tentokrát vzal na svůj čin opravdu hodně silné sousto. Napětí by se opět dalo krájet a nefandit hlavní hrdince příběhu prostě nejde. ()