Ronja, dcera loupežníka

• Švédsko Ronja Rövardotter (viac)

Milující, oddaná a nebojácná dcerka velitele loupežníků si v kouzelném a zrádném lese, kterému její otec vládne, najde tajného kamaráda. (Netflix)

quokam

Ronja je proste klasika meho detstvi a tak asi nejsem objektivni. Ale za mne tato serialova verze neudelala zadnou ostudu filmu z 80. let. Mlada detska herečka svou hlavni roli vytecne zvladla a taktez dalsi herci se cinili, Borka se mi zdal sympatictrjsi, nsopak ten starik o neco mene. Pridane linky nerusily, jen obcas stoprocentne nezapadaly. Jen skoda dvou serii. 9/10. ()

Prochy38

Velmi milé severské překvapení. Jednak fakt příjemný příběh, možná směřován mladšímu publiku, ale docela strašidelné prostředí pomohlo, že mě to fakt bavilo. K tomu hodně dobře volení herci. Neznám ani knihu, ani původní animovaný seriál ani ten hraný. I když už se ke mně něco dostalo, je to první zhlédnutí a za mě supeeer! Škoda až přespříliš otevřeného konce. ()

gumolit

Knižku poznám z detstva, film z roku 1984 tiež je celkom milé si to všetko pripomenúť. Svet fantasy, tajomný les s trpaslíkmi, harpie a bludicky to všetko som dostal od Netflixu znova. Takisto hlavná predstaviteľka je fajn. Jediné čo zase pokazili je plno zbytočných nových postáv, ktoré absolútne nedávali zmysel a v knihe ani neboli. Druhá vec čo má naštvala je natiahnutie tejto knižky ešte aj na druhú sériu, no neviem načo. Škoda bolo príjemné sa vrátiť do detstva , no prečo to zase Netflix tak pokazil? ()

kockodan

Zdlouhavé, nudné, stejně nezajímavé jako si to pamatuju z 80's jako dítě. Příběh by mohl být zajímavý kdyby měl ráz a pořádný děj který se někam posunuje a nenudí. Myslel jsem že 2024 remake bude v tomto smyslu přepracován na více svižnější a akčnější. Bohužel, Švédi si s touhle jejich národní klasikou jedou stále tu svou starou loudavou a nezáživnou písničku. Skoro odpad a velké zklamání! 👎 ()

Dadel

Místy se to i vyrovná legendárnímu švédskému filmu z osmdesátek. Bohužel je příběh rozmělněn vedlejšími zápletkami a postavami a těch šest dílů je jen půlka knihy!!! To jsem bohužel zjistil příliš pozdě, jinak bych si sledování rozmyslel. Nejlepší na seriálu je představitelka hlavní role Kerstin Linden, která má charisma na rozdávání a určitě z ní vyroste hvězda. Btw... Netflix se svým hodnocením "13+ násilí, nahota, jazyk" pobavil. ()