Sedm vězněných

Zubožený mladík se chce dostat ze spárů pašeráka lidí. Bude se držet svých morálních zásad i v boji o holý život? (Netflix)

Sopholojong

Spin-off Mesta Bohov zo srotoviska. Particka naivnych "vesnickych" priselcov v podruci demonickeho Rodriga. Je to vsak ten typ maleho, nezavisleho filmu s obycajnou formou a neskusenymi mladymi hercami, ktory zostava, co do divackeho zazitku, niekde v strede. Aj ked ta premisa "zo sikanovanej zveri na svetlej strane sa stane ponizovatel na temnej strane" je (a)moralne zaujimava. ()

redsparrow

Autenticky a drsně vykreslená realita moderního otroctví. Skvěle ztvárněné a zahrané charaktery i celková stísněná atmosféra. Mínus 3 hvězdičky za neubírající se příbeh (v podstatě žádný není) a otevřený konec, který jsem opět čekal už tak ve 3/4. ()

Zaks

Sociálna sonda do života brazílskej nemajetnej vrstvy. Dostať sa v tejto juhoamerickej krajine k lepšiemu vzdelaniu, zrejme nie je úplne bežná záležitosť, ako sme zvyknutý v EÚ. Škoda však, že kľúčové dejové udalosti prebehli rýchlo a film sa už opäť nerušene uberal iným smerom. Chápem, že to nie je jednoduché, ale vnútorný boj hlavného hrdinu sa tiež nepodarilo moc dobre vykresliť, skratkovité momenty mohli byť viac rozvinuté na úkor omáčky okolo. Aj herecky pôsobila hlavná postava mladíka pomerne neisto, nudne až nezaujímavo, myslím, že to nebol zámer tvorcov. Iný člen skupiny - Isaque bol sebavedomejší, charakterovo i prejavom sa mi zdal vhodnejší na úlohu ústrednej postavy. ()

Dr.Gogo

Pro mě nic moc, protože je to přesné zfilmování mého každodenního, pracovního otročení. Jenom s tím rozdílem, že na mě šéf při práci nemíří bouchačkou ale když mi příjde výplata, tak bych byl nejradši aby s ní mířil a zmáčknul kohoutek. ()

jethrotull

Za  na velka spokojnost o otrockych pomeroch v Brazilii. Velmi realne drama aj s vybornym koncom a nie ako v americkej sracke kde by to priam excelovalo ako laska.dobrora a demokracia zvitazi nad zlym svetom. ()

Pan_Au

Pomáhej, ale ne na úkor sebe a své rodiny. Tohle učím i své dítě. Že je to sobecké? Na téhle zkurvené planetě žijeme jen jednou a teď, co si vybereš, poctivou pseudovůni sraček nebo smrádeček pohodlného, tak nějak dostačujícího života. A očem že to je? O tom, kde a komu se na této planetě narodíš. Dobře poctivě zpracované drama. ()

Kyberswat

za mne VELMI DOBRÝ film ! rozhodně na více než aktuálních 71% které má proč?  skvěle zobrazené téma “moderních otroků” psychologie kmene  nábor a manipulace v neposlední řadě zajímavé vidět obrázky z megalopole kde žije 12.3mil lidí - kde člověk a jeho život má cenu mravence za mne 5hvězd a doporučuji ()