Unesený

• Česko Můj syn (viac)
Veľká Británia / Francúzsko, 2021, 96 min (Alternatívna 91 min)

Edmond Murray (James McAvoy) je rozvedený muž, ktorý sa odsťahoval od svojej bývalej ženy Joan (Claire Foy) a ich sedemročného syna, aby sa mohol venovať svojej kariére za hranicami. Keď chlapec zmizne, Murray sa vracia do Škótska. Onedlho vyjde najavo, že ich dieťa bolo unesené. Rodičia najprv prepadajú zúfalstvu, ale potom Murray dokáže, že je ochotný urobiť čokoľvek, aby syna našiel. Vydáva sa na cestu, ktorá ho privedie až na pokraj síl a spochybní všetky jeho presvedčenia. (TV Markíza)

Sebule

Je tohle čtvrtý díl 96 hodin?? A je James McAvoy ve skutečnosti skotskej Liam Neeson?? Ani nevím, co k tomu napsat, první půlka rozjede docela slušnou pátrací akci, druhá polovina se tak nějak zvrtne, zprvu hrozně tajná věc, mezinárodní záležitost. Na konci se vlastně nic nestane, všem to je u prdele, konec se přeskočí a je to. Čtu tady, že režisér si dal remake, ale origo film jsem neviděl, takže hodnotím čistě tento film bez nějakých vedlejších věcí. James je klasicky skvělý, ale ostatní jsou takoví nijací... Je tam spousta scenáristických nesmyslů a postavy dělají nerozumné věci, ale zase tam bylo cítit nějaké to napětí, jako večerní jednohubka ideál, nijak mě to nenadchlo, ale ani bych neřekl, že to je velké zklamání. ()

veverysiak

Francúzsku prvotinu som nevidel, preto chvalabohu nemusím strácať čas porovnávaním a hejtovaním, toto je také zádumčivé a zároveň celkom akčné, ktohovie ako by to dopadlo bez McAvoya, ten tomu dáva síce nie ohromnú, ale predsa len šťavu, vadilo mi poníženie únoscov na úplných tupindelov, predsa len ak si chcem zarábať takouto odpudivou a riskantnou činnosťou, mal by som mať aspoň trochu intelektu a fyzického kumštu pre prípadné exekúcie nešťastníkov, ktorí ma vysledujú, takže 40%. ()

Ja.Malachi

NA POZRETIE OK...,ALE POLICIA MU POVIE žE JE NA TO SáM..NECH DAJú OD TOHO RUKY PREč A EšTE HO POTOM CHCú SúDIť???.POSTRIELAť TýCH Vo vyšších kruhoch ..do jedného!!!! ()

Dechman

Dobrý záber, keď otec skúša predné dvere...tie sú zamknuté a potom skúša zadné...no všetky autá majú centrál, takže ak sú predné zatvorené. načo skúšať zadné? ()

Dalajlada

Výborný film. V člověku zanechá takovou stopu nejistoty. Podle jistých článků neměl James McAvoy jasný scénář, takže je spousta věcí úplně improvizovaná. Za tohle mu patří neskutečný obdiv. ()

CreepyJoe odpad!

Okay pojďme natočit film, který se bude točit kolem únosu děcka a všichni dospělí se budou chovat jak po lobotomii! To bude trhák! Ne ne nebude. Odpad ()

KarlN

Dle mého dost podhodnocený film...moc pěkná jízda frustrovaného a naštvaného otce při hledání ztraceného syna. McAvoy ve své roli výborný, navíc mám pro tenhle typ filmů slabost. Nechybí napětí ani vcelku logická akce. Jedna hvězda dolů za, na můj vkus, pomalý rozjezd a zbytečně useknutý závěr. ()

luccijas

James McAvoy byl první důvod, proč film vidět. Druhý byl příběh. Únos malého dítěte je asi vděčné téma, ale z tohoto filmu mám rozporuplné pocity. Film byl dobrý, ale čtvrtá hvězda je jen za Jamese. No, určitě film promítnu ještě jednou, a třeba uvidíme... ()

Montmorency

Nizkorozpočtová jednohubka, dost plochá a jednoduchá, jenom to tak plyne kupředu, aniž by se více prohloubily (neřkuli vysvětlily) naťuknuta témata, až to prostě jednou skončí.....hezká skotská krajina na vyšší hodnocení nestačí ()