Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (9)

Archive 81 (2022)

Podrobný rozbor je u jednotlivých epizod. V kostce se ten všeho-mišmaš (který si bere vždy kousek z žánru a pak jde dál), popsat nedá. Sice se snaží, ale nedrží pohromadě tak, jak bych si přál. Prostě ta smyčka se neuzavřela tak, abych si pochrochtal, jak vymakané to bylo a dal tomu nadprůměr. A vzhledem k tomu, že seriál dostal stopku, už dojem nevylepší. ()

Tajemné signály (2022) (E01)

Zajímavě nastaveno a oceňuji, že nejde o další trapárnu zpracovanou ve stylu "found footage" a kamera "přeskakuje" do minulosti. Co mě ale osobně vyděsilo byl ten Poltergeist. Jestli tohle bude další trapná duchařina, budu naštvanej a dost. ()

Wellspring (2022) (E02)

Moje nadšení malinko opadává (takže ty 4 už jsou slabší 4) a pokud se série nerozjede, půjdu s hodnocením dolů. Opět se totiž "něco" nového naznačuje (něco co by úplně změnilo pohled na seriál) a zatím nevím jak se k tomu postavit. Každopádně, pokud se děj nepřestane dávkovat pipetou, půjde hodnocení dolů a budou se akorát vymetat (a oťukávat) různé hororové žánry, nedopadne to dobře. ()

Děs v kostelních lavicích (2022) (E03)

Asi koukám na jiný seriál než ostatní, ale mě začíná celkem solidně nudit. Ne jen, že brutálně odfláknuli “starší verzi” hlavní postavy (jako fakt ta bradavice vedle nosu se vypařila?), ale to neustálé prolínání reality a “snu” mě dost vadí. Pokud někdo zvolí směr, měl by se ho držet. Tady mi přijde, že se snaží plácat jedno přes druhé. Jako bonus to “úvodní video”. Proboha proč? ()

Příjemci ducha (2022) (E04)

Koukám, ostatní i přestože konzumují něco, co nechápou a scénář nedokáže vysvětlit co se děje, stále hodnotí “dechberoucí” epizodu na plný počet. Já osobně mám problém s tím, že se přidávají nové postavy a další události, které nijak nedávají odpovědi na položené otázky. Také postavy nereagují na události adekvátně (prakticky cokoliv okolo skříňky). Co mě drží v optimismu je zdánlivý náznak konceptu (scény s “rozhovory” mají ve vzduchu poletující částečky prachu). Každopádně. Seriál je v polovině, očekávám přísun informaci a ne otevřený konec, nebo “tajemno” do posledních dvaceti minut.  Takže toto je poslední shovívavé hodnocení. ()

Za zrcadlem (2022) (E05)

No… že to šlo. Odpovědi jsou tady i přesto, že muselo dojít na trapnou odbočku (scéna se “smažkou”) co řekněme “betonově” vyšuměla do prázdna. Osobně nejvíc potěšila identifikace toho “poltergeista” a také se mi moc líbí, že padly nahlas otázky/teorie, které už napadly i mě taky v předchozím díle :). ()

Kruh (2022) (E06)

Tohle je špatný. Prakticky nejhodnotnější jsou “záběry z fotoaparátu”. Zbytek je jen náhodné a zmatené skládání děje. Děj skáče z jednoho na druhé. Co že měla pipka sehnat? Vzorek. Měla ho před sebou? Měla. Odnesla ho? Ne. To samé její práce s kamerou. Ona sleduje něco zásadního a její kamera míří do země. Chápu, že divák o nic ochuzen není, ale dokazuje to, že scénář není promyšlený a dotažený. A to se vrátí v závěru jako bumerang. ()

Převozník (2022) (E07)

Skok do roku 1924 to celkem zabil. Tempo se téměř zastaví a ty dlouhé rozhovory jsou otravné. Prakticky se nedozvíme nic nového a jedinou hodnotu má cca posledních 5 minut. ()

Co se skrývá pod povrchem (2022) (E08)

Bohužel se stalo to co jsem se bál, došlo ke zrychlenému uzavření jakéhosi kruhu a odpovědní na většinu otázek (př. na co vlastně čekala bába 25 let, když vlastně přístup ve všemu měla jsem se nedozvěděl). Bohužel také došlo na příliš velký prostor ke spekulacím (3x došlo na otevření portálu a každý se dostal do jiného časového bodu… asi teda Samuel je v roce 1924). A to mi celkem vadí. Naznačuje to nedotaženost scénáře. K dokonalosti chybí to zřejmé uzavření smyčky. ()