WingsLotus35

Když jsem viděl ukázky seriálu, říkal jsem si, že to bude taková nemastná neslaná oddechovka, která dokáže na nějakých pár hodin zabavit, a po zhlédnutí si z toho nic neodnesu. Prvních pár dílů tomu i odpovídalo. Výskyt klišovitých scén kdy se něco děje, pak nejednou přijde kulervoucí zvrat a ejhle, celý to byl jen sen a skutečný děj se bude odehrávat až teď. To se naštěstí v průběhu seriálu změnilo a dokonce i těch několik snových sekvencí před vysvětlením proč se to tak děje, začnou dávat po rozklíčování smysl. Nemění to ale nic na tom, že těch scén tam je zbytečně moc. Jako divák jsem se v tom ztrácel a když přišla další snová scéna, už jsem se docela nudil. Dost uspokojující kompenzací za snové šílenství bylo ale vzájemné prolínání se časových linek mezi současností a pořízenými videonahrávkami, ne že by byly nějak unikátní, ale byly docela slušně zpracované. Příběh jako takový pendluje mezi žánry, a nemůže se rozhodnout co je. Je to drama kde se postupně odhaluje příčina vyhoření baráku, a co bylo jeho příčinou? Nebo to je sci-fi kosmický okultní horor s pradávnými rituály? Či je to snad historické bádání s prameny v podobě videokazet? V tomhle se moc neumí rozhodnout, ale i tak se s tím pere docela slušně. Postavy působily přirozeně a neměl jsem nutkání se mlátit do hlavy z toho, jak příšerně odfláklé jsou, takže za mě dobrý. Co mě ale teda dost vyvedlo z míry, byl samotný konec, který je všechno, jen ne uspokojivý. Když už to všechno dávalo smysl, puzzle byly postupně poskládány, tak na konci přijde zvrat který to všechno roztříská, hodí budovanou linku z okna a to je konec. Jako celek je seriál, i přes ten chaotický neuspokojivý konec, docela zajímavou podívanou. Za přehršel snových sekvencí, a hlavně za konec si strhává z pětihvězdičkového hodnocení jednu hvězdu, a končí tak na čtyřech. ()

lahvi

První díl jsem napoprví ani nedokoukal. Ale řekl jsem si, že to zkusim dotáhnout a dobře jsem udělal :) Mam rád tydle věci s pozvolnou a stupňující se gradací díl od dílu, aniž byste do poslední chvíle věděli, jak to dopadne. Takle už se umí natočit málo co. V kombinaci s mým oblíbeným mystery žánrem není co řešit. ()