Dan v lese objeví něco nečekaného. Melody se z kazet dozví o kultu a při šokující seanci s někým naváže kontakt. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Melody sa zúčastní večere, ktorá sa stane kultom komunikácie s duchmi. Evidentne obyvateľom domu ide o predlohu seriálu KRUH z názvom RITUAL. Melody si uvedomuje, že s ňou komunikuje bytosť s iného času, ktorá ju chce varovať pred jej osudom. Dan si začína uvedomovať že jeho a Melodin osud sú navzájom prepojené a spája ch isté puto. Prevedenie: Zlomový diel kedy sa nám začínajú  prelínať s osudy hlavných hrdinov. Krvavá seansa je vyvrcholením stupňovanej atmosféry a deja. 95% ()

Necrotongue

Po čtvrtém setkání s místním osazenstvem si nejsem jistý, jestli mám ve sledování seriálu pokračovat. Mám totiž pocit, že začínám být poněkud paranoidní. To si takhle s někým povídám a najednou mě napadne, zda se ten rozhovor opravdu odehrává, nebo se mi to jen zdá. A pokud se to opravdu děje, je ten druhý člověk živý? A pokud je, jsem živý já? A pokud jsem, neúčinkuji v nějakém seriálu? Ano, tento seriál vyvolává spoustu otázek a já se začínám obávat toho, že přinese i nějaké odpovědi. / Poučení: Fakt, že jsi paranoik, ještě není zárukou toho, že po tobě nikdo nejde. ()

kenkaku

Koukám, ostatní i přestože konzumují něco, co nechápou a scénář nedokáže vysvětlit co se děje, stále hodnotí “dechberoucí” epizodu na plný počet. Já osobně mám problém s tím, že se přidávají nové postavy a další události, které nijak nedávají odpovědi na položené otázky. Také postavy nereagují na události adekvátně (prakticky cokoliv okolo skříňky). Co mě drží v optimismu je zdánlivý náznak konceptu (scény s “rozhovory” mají ve vzduchu poletující částečky prachu). Každopádně. Seriál je v polovině, očekávám přísun informaci a ne otevřený konec, nebo “tajemno” do posledních dvaceti minut.  Takže toto je poslední shovívavé hodnocení. ()

Najt

Ouuu. Tak tahle epizoda byla rachot. Prvni půlka se táhla v pomalejším tempu, ale závěr byl nedýchatelný. Na tohle koukat sám, a být sám doma, asi bych měl problém. Jednak se začíná rozjíždět příběh a taky atmosféra houstne se slušnými mysteriózními prvky a hororem. Začala se prolínat realita, minulost se prolíná s přítomností a začínám chápat pointu. Každopádně od prvního dílu se vše postupně vybarvuje v jakousi temnou a záhadnou mozaiku a vypadá to, že příběh tohoto seriálu bude robustní, excelentní a promyšlená záležitost s prvky okultismu a parapsychologie, mysteriozity, v hororovém nádechu. Tohle odvyprávět by momentálně prostě nešlo. Atmosféra v této epizodě ježí všechny chlupy na těle a kdo ma rád divné záhadné věci, nebo nadpřirozeno, bude prožívat žně. ()

Anderton

Štvrtá epizóda nastavuje pravidlá fikčného sveta a odhaľuje ich ako divákovi, tak Danovi a svojim spôsobom aj Melody. Prieniky minulosti a prítomnosti, ak vôbec môžeme takto postavenie v čase nazývať, sú nakrútené príjemne mysteriózne, i keď zo samotnej seanse sa predsa len dalo vyťažiť viac. Mohlo ísť o skutočnú emocionálnu atmosférickú bombu a doterajší vrchol, takto ide "len" o jednu z viacerých slušne nakrútených sekvencií seriálu. ()