Starosta mesta Kingstown

• Česko Starosta Kingstownu (viac)
USA, (2021–2024), 24 h 3 min (Minutáž: 34–66 min)

Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach, Necar Zadegan (viac)

Rodina McLuskyovcov vládne mestu, v ktorom sú väznice jediným prosperujúcim podnikom. Rodina sa snaží nastoliť poriadok a spravodlivosť tam, kde nie sú. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (12)

Starosta mesta Kingstown (2021)

Krysy v kleci musejí být spokojené. V Kingstownu komplex sedmi různých věznic pohání místní ekonomiku. 20 tisíc ztracených duší, bez naděje, bez budoucnosti. Dva bratři (a mají ještě třetího) tu vystupují v křehké pozici, když řeší problémy pro příbuzné vězňů, dozorce ve věznicích, místní policii a zločince. Tam vykopají tašku plnou prachů pro lupiče, který si odpykává doživotní trest, tam doručí důležitý vzkaz, tam utěší ženu, jejíž bratr sedí v cele smrti. Jsou pojítkem ztracených duší se světem, který je nechce. Byznys ale musí se vším všudy převzít drsný samotář, který se nebojí ušpinit ruce. Prvních pár dílů příběhově nevyloží moc karet na stůl, ale po stránce audiovizuální to diváka dokáže přitáhnout. Když pominu vzrůstající napětí v mužské věznici, tak výraznější dějový oblouk představuje až postava mladé prostitutky Iris. Další linie, které se zdají být zajímavé, se dílčích úspěchů nedočkají. Často velká ramena, ale… Taylor Sheridan, který si vybudoval vlastní značku v podobě drsných látek, alespoň umí napínat, protože si z pozice diváka nelze být jistý, co přijde v následujícím okamžiku. Poslední dva díly (vzpoura v polozapomenutém a společností odříznutém místě) silné, ale mohly být mnohem silnější. ()

Season 1 (2021) (S01)

„Mami, my neporušujeme zákon. Jen ho ohýbáme. Aby byl mír.“ Protože krysy v kleci musejí být spokojené. V Kingstownu komplex sedmi různých věznic pohání místní ekonomiku. 20 tisíc ztracených duší, bez naděje, bez budoucnosti. Dva bratři (a mají ještě třetího) tu vystupují v křehké pozici, když řeší problémy pro příbuzné vězňů, dozorce ve věznicích, místní policii a zločince. Tam vykopají tašku plnou prachů pro lupiče, který si odpykává doživotní trest, tam doručí důležitý vzkaz, tam utěší ženu, jejíž bratr sedí v cele smrti. Jsou pojítkem ztracených duší se světem, který je nechce. Byznys ale musí se vším všudy převzít drsný samotář, který se nebojí ušpinit ruce. Prvních pár dílů příběhově nevyloží moc karet na stůl, ale po stránce audiovizuální to diváka dokáže přitáhnout. Když pominu vzrůstající napětí v mužské věznici, tak výraznější dějový oblouk představuje až postava mladé prostitutky Iris. Další linie, které se zdají být zajímavé, se dílčích úspěchů nedočkají. Často velká ramena, ale… Taylor Sheridan, který si vybudoval vlastní značku v podobě drsných látek, alespoň umí napínat, protože si z pozice diváka nelze být jistý, co přijde v následujícím okamžiku. Poslední dva díly (vzpoura v polozapomenutém a společností odříznutém místě) silné, ale mohly být mnohem silnější.   ()

Starosta Kingstownu (2021) (S01E01)

„Mami, my neporušujeme zákon. Jen ho ohýbáme. Aby byl mír.“ Protože krysy v kleci musejí být spokojené. O Kingstownu mluví jako o firemním městě, ve kterém komplex sedmi různých věznic pohání místní ekonomiku. Dva bratři tu vystupují v křehké pozici, když řeší problémy pro příbuzné vězňů, dozorce ve věznicích, místní policii a zločince. Tam vykopají tašku plnou prachů pro lupiče, který si odpykává doživotní trest, tam utěší ženu, jejíž bratr sedí v cele smrti. Jeden z bratrů je spíš za přívětivého diplomata, druhý za drsného samotáře, který se nebojí ušpinit ruce. Zatím to hlavně po audiovizuální stránce dokáže zaujmout. Škoda, že Elizaveta Neretin tak rychle vyklidila pole. ()

Konec začíná (2021) (S01E02)

Zatím trochu zvláštní špinavé drama z města, kde je hlavním byznysem provoz věznic. „Jak jinak dostat skvrnu z koberce?“ – „Třeba parním čističem.“ V tragické figuře Jeremmyho Rennera začíná proudit to, co nás bude snad v dalších dílech extrémně bavit. Zatím je to takové přešlapování na místě, postupné odkrývání karet. Přejímá roli po bratrovi, po svém si shání vlivná spojení a kontakty. Příběhově to prozatím nevyložilo moc karet na stůl, ale po stránce audiovizuální to diváka dokáže přitáhnout. ()

Prostě vražda (2021) (S01E03)

Mrtvý brácha Mitch byl v téhle branži dobrej, protože to nikdy nebral osobně. Jeho nástupce Mike je pojítkem ztracených duší se světem, který je nechce. Jejich záchranným člunem. Aspoň to tak tvrdí. Příběhově mi to nicméně připomíná Sheridanův Yellowstone v pozdějších sériích – tj. velká ramena, velká očekávání, ale nakonec vždy tak nějak spadneme na zem. Prostě příběhově je to pořád takové nijaké přešlapování na místě. Za upálení pětiletého kluka každopádně musí přijít trest. ()

Cena (2021) (S01E04)

Ostří kluci jsou ještě ostřejší, Dianne Wiest nadále neúnavně přednáší dějiny pro vězeňkyně a Mike se dál snaží vycházet se všemi stranami. Ale nehodlá dovolit, aby s ním někdo vytíral podlahu. Příběhově mi to pořád připomíná Sheridanův Yellowstone v pozdějších sériích – tj. velká ramena, velká očekávání, ale nakonec vždy tak nějak spadneme na zem. Ano, Taylor Sheridan tu a tam nabídne chlapskou akci v neprofláknutém koutě Ameriky, který mnohdy připomíná tíživou noční můru, ale příběhově je to pořád takové nijaké přešlapování na místě. Výraznější dějový oblouk by mohla představovat postava mladé prostitutky Iris. ()

Orion (2021) (S01E05)

Město, ve kterém jsou hlavním byznysem vězení. Konkrétně sedm vězení v patnáctikilometrovém okruhu. 20 tisíc ztracených duší, bez naděje, bez budoucnosti. A vedle toho Mike, který slouží jako nedokonalá záruka toho, že se křehký systém nezhroutí. Konečně se začínají rozjíždět zajímavé linie (mladá prostitutka Iris, na harmonickou domácnost rezignující dozorce Ernie, Bunnyho synovec, možná budoucí hvězda NHL), které evidentně promluví do dalšího dění. Taylor Sheridan, který si vybudoval vlastní značku v podobě drsných látek, v mých očích konečně udeřil do černého. ()

Každý otec (2021) (S01E06)

„Dojdeme si pro něj na ulici!“ Ve věznici to vře, na nádvoří se do sebe pustí stovky muklů, tohle musí někdo odskákat. Protože jsou tu tři tisícovky vězňů, kteří si myslí, že jsou v právu. Mladá prostitutka Iris může na Mikeově gauči přemýšlet, zda ji víc bolí břicho nebo ruka. A Mikeova matka se obává o druhého ze tří synů, protože Mike podle ní pouze věří, že koná spoustu dobra. Právě postava Dianne Wiest, která nesouhlasí s podnikáním svých synů, se bohužel většinou jen omezuje na napomínání jejich kroků. Finále v kanceláři silné. Taylor Sheridan, který si vybudoval vlastní značku v podobě drsných látek, konečně udeřil do černého. ()

Jako pavouk (2021) (S01E07)

Jsou kurýři, řešiči problémů a vlastně i gangsteři na půl úvazku. Kdo ví, co všechno není legální, nicméně Mike má zavedenou kancelář i zaměstnankyni. A momentálně problémů nad hlavu. Pohřešovaného agenta, u kterého si policie nechce připustit scénář, že je do něčeho zapletený, vyřeší únosci Iris po svém. A ta má navíc dostat pořádnou lekci. Navíc napětí v mužské věznici je vyšponované na maximum. Zase o něco „slabší“ díl, tyhle výkyvy chlapíka, který napsal scénáře pro oba díly Sicaria, drama Za každou cenu a stojí za seriálem Yellowstone, mě mrzí. ()

To my jsme ďábel (2021) (S01E08)

Tahle série, kterou Sheridan vytvořil spolu s hercem Hughem Dillonem (který hraje jednoho z Kyleových kolegů policajtů a který hrál šerifa v Yellowstone), má výhodu, že si z pozice diváka nemůžu být jistý, co přijde v následujícím okamžiku. Jenže pak tu máme i chyby a chybky… Šéf věznice chtěl slovo od vůdců jednotlivých skupin, že nejen mezi nimi nepřijde žádná pomsta. Krutě se zmýlil. Mikeův objev zaměstná nejen koronera na hodně času. Iris nedobrovolně putuje z místa na místo, a náhoda ji svede zpět ke svému rytíři na bílém koni. ()

Lež skrytá za pravdou (2022) (S01E09)

Když se spolu baví konkurenční vězni, zřejmě něco kují směrem k dozorcům. Zatímco Mike chystá snídani, Kyle si má před prací a „řešením nepořádku svého bratra“ vybrat rodinu. Jenže právě teď ho čeká pár minut vězeňské byrokracie a následně převoz jednoho vězně. Ovšem pobyt se mu nepěkně protáhne a Kyle pozná vězeňský areál, ve kterém tiše kypí nejrůznější problémy, z trochu jiné stránky. Nebudu úplně rýpat, jak dozorci muklům mnohé ve velkém usnadní, ale nevšimnout si toho opravdu nejde. Už teď je patrné, že nás čeká druhá série. Otázkou ovšem zůstává, jestli je tématika zhroucení důvěry a komunikace mezi vězením a vnějším světem dostatečně nosná. ()

Kousek mé duše (2022) (S01E10)

Válka v polozapomenutém a společností odříznutém místě, kde tiše kypí nejrůznější problémy, začala, což Mike zjistí hned, jakmile sedne do auta a jeho mobil chytne signál. Úředníci odhadují, že zhruba 75 dozorců je uvězněno uvnitř, další desítky jsou po smrti. A za zdmi věznice jsou stovky chlapů připravení na cokoliv. Zatímco venku se dohadují městští a státní hlavouni o dalším postupu a o tom, kdo má na co právo, vězni chtějí jediného vyjednavače. A všichni víme, o koho jde. Muklové sice na jednu stranu vyřvávají, že můžou ovlivnit, jak zemřou, že je jim soustavně upírána jejich lidskost a že dál nechtějí, aby jim dozorci brali dopisy pro dcery a vytírali si s nimi zadek, přesto záhy zvolí „zvláštní“ řešení. Velká ramena, ale... Nakonec vlastně spíš zklamání. Každopádně Iris může do příště dumat, co udělá s další kapitolou svého života. ()

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

02.01.2023

Na Oscara dvakrát nominovaný herec Jeremy Renner (Smrt čeká všude, Město) se podle posledních informací nachází v kritickém, přesto stabilním stavu v nemocnici poté, co prodělal vážnou nehodu při… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD