The Kindred

MickeyStuma

Snímek prezentující jako horor se vymaňuje od dnešních filmových hororů převážně krvavých a předkládá spíše děsivé drama, které může zanechat divácký nepříjemný pocit. Smůlou však ale je, že celý příběh je poskládán z dějových scén, které moc dobře známe z mnoha nedávných i dávných snímků. Zkrátka, co scéna, to divácký dojem, jakoby to už bylo někde k vidění. Ano, a v tom je právě onen zádrhel. Celkově tak vznikl mix nejrůznějších žánrů, které postupně přecházejí z jedné do druhé, a světe div se, ono kupodivu funguje. Takže po srovnání tu máme něco jako rodinné drama, které se přes mysteriózní thriller dostane až do nadpřirozeného hororu. Ale jo, děj příběhu by mohl být o něco silnější, čímž by bylo i tempo o něco přijatelněji rychlejší, ale jinak to má svůj pevný potenciál a to jak ve stylu, tak i v atmosféře. Na první pohled se snímek zdá být jednoduchý, avšak svým děsivým nadpřirozenem diváckou pozornost povzbudit umí. A to je zásadní. ()

JASON_X

Vynikající thrillery nemusejí nutně vznikat pouze za Atlantikem, stačí se občas mrknout třeba jen za Lamanšský průliv. Tenhle má spoustu skvělých parametrů. Je patřičně temný, napínavý, lehce metafyzický, s dobrým příběhem a hodně potěšujícím závěrem (nesnáším totiž cukrkandlové happyendy). Jen bohužel postrádá to, čeho mají zaoceánské filmy naopak zpravidla dostatek: prachy. Víc prachů na režii, na výpravu, na charismatičtější herce (hlavně na hlavní herečku), na kinofilmový a ne televizní look, no a bylo by to ode mne za plný počet. Ne že bych byl snob, často hodím pětihvězdu i poloamatérskému nízkorozpočťáku, ale tenhle filmový žánr si zkrátka žádá působivou vizuální stránku, jinak jeho účinek na diváka není stoprocentní, to je bez debat. ()

Morholt

Holka se probere z kómatu a krom zjištění, že má dítě, se musí poprat i s bubáky, kteří se jí začnou zjevovat. Během pátrání co se za strašením skrývá zjišťuje, že její tatík měl jistá tajemství. Ten příběh by se mi snad i líbil, ale režijně je to odfláklé až běda. Korunu tomu nasazuje hlavní hrdinka, která se tváří buď utrápeně, anebo hystericky utrápeně. Navíc, a fakt nemůžu si pomoct, je to kráva. Televizní vizuál tu celkovou bídu jen zdůrazňuje. Jediné drobné pozitivum jsou dětští duchové, z kterých mám dlohodobě hrůzu a jedna laciná lekačka, která na mě dokonale zafungovala. Ale jina špatné. U Pattersona víc než u kohokoliv jiného platí, že méně je někdy více. 10% ()

oveckaoa

Jde natočit duchařinu špatně? jde a tenhle film je toho důkazem. Holka se probudí z komatu poté co ji přejelo auto a zjistí, že má děcko a její fotík se zabil. Vrací se domů a zjistí, že ji tam straší duchové mrtvých dětí a snaží se přijít na to proč. Film je nudný o horor to ani nezavadilo ženská většinu filmu vypadá jak smrtka a druhou většinu zase jako by jí to bylo u prdele duchové nestraší a působí jako přidaný prvek a jediné co to zachraňuje je pointa. Na druhou stranu pointa o vrazích mezi příbuznými to byla už několikrát a i lépe podaná. 20 procent  za konec pusťte si radši Kindred z roku 2020 ten je o cosi lepší. ()

Daiker

Divně točené....... Jak studentský film. Herci nesympatičtí a celkově nuda....... Příběh je sice zajímavý, ale zpracování je odflaknuté...... Ta hlavní herečka se tak divně tvářila....... Takle nemá vypadat duchařina....... Vůbec to nefunguje! ()