Čtyři lidé, kteří spolu nemají nic společného. Žena úspěšného muže, které chybí ke štěstí jediné – dítě. Pro jeho získání je schopna udělat téměř cokoliv. Sportovní trenér zasvětil svůj život atletice, nyní je za zenitem a má čas zjistit, co všechno promeškal. Stará žena, žije sama ve velkém prázdném domě, bez lidského kontaktu, který hledá ve vyšších sférách. A konečně mladá matka se dvěma dětmi. Malý plat a drsný život jí nehrají příliš do karet. Bojuje a zápasí, ale možná musí přijít moment, kdy všechno vzdá.

Vizuálně podmanivý film Proměny sleduje čtyři různé postavy, jejichž život se prolíná jen pozvolna a nahodile. Jednotlivé osudy i děj gradují a odvážný koncept filmu směřuje neodvratně až k závěrečnému střetu. Co všechno se musí stát, aby život nebyl takový, jako dřív? (oficiálny text distribútora)

BDMarty007

Nakonec to nebylo uplne spatne, ale po 45 minutach jsem vazne uvazoval, ze to ukoncim. Je na tom znat, ze je to debut, tak trochu skolni film. "Podmaniva vizualizace" je vetsinou samoucelna, skolska a akorat rusi. Reziser by udelal lepe, kdyby se vice zameril na vypraveni a pribehy zacal propojovat drive nez 20 minut pred koncem. Prijemnou strankou filmu jsou herecke vykony a hudba. ()

dawid

Vskutku film, který vybočuje z řady toho, co se v Čechách točí... Jasně, nejsou to celé 4 hvězdičky, ale za odvahu jednu přidávám... ()

-henry-

Nepamatuju si český film, který by mě nesral, přestože obsahuje dvě automobilové bouračky a úsměvné dialogy. Ani si teď nevybavím jiný film, který má sice dynamickou, ale v celku jednotvárnou formální stránku, při subjektivním vnímání je delší než vymezená stopáž, a stejně je zábavné ho sledovat. Scénář sice klukovský, ale herecké obsazení bez problémů. Pro mě úspěch. ()

ondey

Ech. Řehořek je jistě talent, ale celé PROMĚNY mi až moc připomínají Ševčíkův RESTART. Nechci nikomu křivdit, ale víc než inspiraci mi to připomíná vykrádení nápadů. A dokonce i ta hudba... :D EOST a Khoiba taky nemají od sebe zrovna daleko :D Navíc pospojování osudu postav je tu hodně hloupý a přitažený za vlasy. ()

nula87

Je vidět, že Řehořek má talent, ale potřebuje ho ještě v mnoha věcech vypilovat a hlavně usměrnit. Ta rozháranost je prostě nesnesitelná... 50% ()

MoniqueR

Toto zvládnout ve 22 letech si rozhodně zaslouží 4hvězdy! Propracovaný příběh, který do sebe na konci krásně zapadne (myslím, že není jednoduché se do toho nezamotat, je-li film tvořen touto formou), perfektní kamera, výběr herců-super, styl, který se v ČR nevidí! Tento film mně mile překvapil a dost zaujal (oproti např. filmu Normal, který byl zajímavý pouze vizuálně)..Jen tak dál pane režisére, máte rozhodně talent! :-) ()

Prubner

Dobrá zpráva je, že Řehořek to umí s kamerou, umí navodit atmošku a klidně bych mu svěřil nějaký videoklip. A teď špatné zprávy. Celá ta formální exhibice (časosběrné a zrychlené záběry, detaily, všmožné úhly kamery, rychlý střih) je v drtivé většině nefunkční a samoúčelná. Připomínalo mi to několik školních etud, slepených dohromady. Řehořek umí nasnímat i hrnek s mlíkem a rohlík tak, že vypadá sexy, jenže co s tím, když pod lesklým obalem je prázdno ? Řehořek chce sdělovat něco moudrého o životě, což mu ovšem těžko může vyjít, když ve svých dvaceti letech ví o životě úplné hovno. On totiž chlapec nečerpá své postřehy ze života, ale z jiných filmů. Takhle se lidé prostě nechovají. A jestli jo, tak chci vidět matku, která nechá děti před špitálem, pak jde na dýzu, pak jde s chlapem za peníze a pak si to teda rozmyslí a pro děti se vrátí (a nemá z toho průser). A nebo ženu, která zjistí, že nemůže mít s partnerem děti, a hned druhý den sbalí do postele cizího chlapa. Naivita je znát hlavně v dialozích, které jsou vesměs k smíchu. No a takové ty moderní kličky, jako několik dějových linií, spojených na konci dohromady, nebo hrátky s filmovým časem, to už jsme viděli jinde. Kromě toho to Řehořkovi časově nepasuje. Matka v parku mlátí exmilence a zároveň ve stejnou dobu auto porazí stařenku. Matka pak prožije celou noc na dýze, u trenéra a když se vrátí do špitálu, stařenu teprve vezou na sál ? A takhle bych to mohl rozebírat podrobněji, ale škoda námahy. ()

megajalec

Vizuálne je film mladého režiséra na vysokej úrovni, moderné veci, hry s kamerou, strih (všetko si to robil sám režisér!) sú dobre zvládnuté. Horšie to je s príbehmi a osudmi ľudí. Řehořek sa snaží, o tom potom, ale niektoré veci mu nevychádzajú tak, ako by chcel (matka zanechá deti len tak a nič z toho nemá; príde domov z práce a malinké sú sami, atď). Treba lepšieho scenáristu a dobrý film príde, Řehořek talent má a nebojí sa experimentov, to sa mi páči. ()

Alden_Larson

Velmi zajímavý film. Jeho děj nejpíš spoustu diváků odradí, ale podle mě je právě on nejlepší aspekt filmu. Děj, skládající se ze čtyř liní, které jsou navzájem propojené, je vyprávěny nelineárně a konečné rozuzlení bylo velmi dobře zpracované. Postavy byla zajímavé, ale kvůli malému množství dialogů mezi sebou nemají moc působivou dynamiku. Herecké výkony byly ale moc dobré. Prezentace byla hodně zvláštní, přišlo mi, že v ní byl hrozný nepořádek, spousta zbytečných holandských úhlů a upřímně bizarních střihových rozhodnutí někdy z filmu dělá epileptickou noční můru. I přes všechny jeho chyby si ale myslím, že tento film stojí za shlédnutí. 7/10 ()

lehkoživka

Úžasná atmosféra, obsah už je horší - příběhy se hezky prolínají, ale jsou nedotažené a ke konci už vykonstruované tak, že jim prostě nelze věřit. Dialogy (až na ten před králíkárnou) příšerné - naštěstí jich je ve filmu minimum. Mladý režisér Řehořek má určitě talent, ale potřeboval by lepší scénář. ()

ijacobo

Každý tu poukazuje na mladého, začínajícího režiséra. Tímto filmem dle mého rozhodně ukázal svou sílu a doufám, že nahradí některé starší, kteří tvoří jenom odpady! ()

gezper

Na celovečerní prvotinu 22-letého režiséra je to sice povedené, ale v konkurenci byť i jen českých povětšinou průměrných filmů to již ale nemá výraznější šanci pevněji obstát. A nepomůže tomu ani zdařilá vizuální stránka (včetně následného střihu), kterou má tenhle cápek již ve svém věku celkem obdivuhodně v paži. Takhle strikně pevné a rychlé uzavření kruhu extrémně malého počtu vzájemně vpodstatě cizích postav fakt nežeru. To už spíš zamhouřím uši nad sem tam horšími replikami než nad tímto. A na nějakou výraznější katarzi všech hrdinů (kteří jsou dost jednoduše a šablonovitě načrtnuty) se bohužel již nedostalo. Každopádně bude v jeho tvorbě houšť, doufám. Ovšem po videoklipoidním Czech Made Manovi (který jde v práci s kamerou a stříhem ještě daleko dál) by to chtělo napopáté již uchopit něco pevněji a komplexněji. [40%] ()

kolodej1

nebylo to špatné, má to něco do sebe, především by tomu ovšem neškodily nůžky, většina scén je o hodně delších, než by měla být. Přesto se jedná o nadějný pokus, zajímavá muzika ()

rigby

Na české poměry zajímavě natočený film. Tváří se velmi evropsky, takovéto skládanky mám moc rád, i když tato byla až moc jednoduchá. Vynechal bych také zrychlené pasáže, to mi vadilo opravdu hodně, a myslím, že to nemělo opodstatnění. Nicméně opravdu příjemný film, který si čtyři hvězdičky plně zaslouží. ()

plooter

Film rozhodně nepatří mezi nejsilnější, v technických záležitostech a hlavně v těch opravdu filmařských se projevuje věk a tudíž nezkušenost. Přesto musím smeknout před výkonem. Na 22. let je to až moc dobrý snímek s poukázáním na ty braky, co nám občas předhazují naši "TOP" rejžové. Jen tak dál. Snad se podaří sehnat více peněz, někdo skutečně dobrý poradí a předá pár rad a my se budeme těšit na další zajímavý snímek. ()