Věčný Egypt

• Francúzsko Trajectoires d'Égypte (viac)
Francúzsko / Nemecko, 2020, 3 h (Minutáž: 45 min)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (3)

Nil (2021) (E01)

V tomto dokumentu České televize je pěkně vidět pětikilometrový pás polí zavlažovaných z Nilu k hranici pouště. Na tomto území podél řeky žije sto milionů lidí a každý rok přibývá sto milionů obyvatel. Přitom obilí se sem dováží ze středozápadu USA. Stačí malý výkyv úrody v důsledku průvodních jevů změn klimatu a vyhladovělí Egypťané se pohnou přes středozemní moře ve větším měřítku než v jakém do Evropy dováží pobřežní služba EU Frontex a EU placené neziskovky, které Afričany loví už u pobřeží Afriky.  A ze západní Evropy se Egypťané pohno k nám. Tento dokument je proto vhodný seznámit se s egyptskou kulturou. ()

Dědictví (2021) (E03)

Obrazove krasny dokument plny historie a slunce, coz je pri sledovani zacatkem brezna prijemne. Cestopis je ale neprijemne prelidneny. ()

Poušť (2021) (E04)

Prostory pouště působí mysticky až biblicky. Na místě pouště bylo dříve moře, džungle, lesy, pastviny. Líbila se mi zeleň a klid oáz. Nebezpečná Libyjská poušť mě k návštěvě neláká. Stavba nového egyptského hlavního města je děsivá. Každý rok v Egyptě přibývá milion obyvatel, přitom jsou potravinové soběstační ze 40% a nad vodou je drží Američané dodávkami obilí ze středozápadu. Až se zde kvůli změně klimatu neurodí, nahrnou se Egypťané do západní Evropy a odtud k nám. ()