Život po večírku

• USA Afterlife of the Party

Cassie paří jako o život… až o něj opravdu přijde. Po smrtelné nehodě ale dostane šanci napravit všechno, co pokazila, a vysloužit si tak andělská křídla. (Netflix)

Jirkacek

Snímek Život po večírku z roku 2021 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, kdy jsme si chtěli odpočinout od náročných filmů, nad ničím nepřemýšlet a alespoň slušně se pobavit. Po uplynutí 109 minut jsem nabyl dojmu, že to Život po večírku splnil jen částečně, ovšem v tom dobrém smyslu slova, protože jsme na konci přemýšleli…! Vše začalo představením téměř pětadvacetileté Cassie (Victoria Justice), která žila svůj život naplno, v barech měla plno pochybných kamarádů, ale nijak to neřešila a pařila a pařila….Jednoho večera šla na diskotéku se svou kamarádkou Lisou (Midori Francis) a u svého bytu potkali Maxe (Timothy Renouf), který pracoval doma na videohrách a neměl čas na seznamování se s jinými lidmi. Lisa se do něj okamžitě zamilovala, ale byl příliš nesmělá, aby to dala více najevo a tak holky odešli pařit. Téhož večera se spolu pohádali a zatímco Lisa odešla spát domů, Cassie prohýřila celou noc a když se ráno vzbudila, spadla v koupelně a hlavou se udeřila do WC mísy. Zemřela a její duše neodešla ani do nebe, ani do pekla, ale ocitla se v jakési čekárně, kde se mělo teprve rozhodnout, kam se pak vydá. V čekárně ji přivítal její strážný anděl Val (Robyn Scottová), od které dostala pět dní na to, aby napravila chyby, nedorozumění a sváry, kterých se dopustila na svých nejbližších. Na seznamu měla tři jména lidí, s nimiž se měla setkat a pokusit se dát do pořádku špatné věci a vztahy, ale nebylo to tak jednoduché, protože mezitím na Zemu iběhl jeden rok a mrtvou dívku nikdo neviděl. Nikdo, kromě Lisy, jejíž jméno bylo také na seznamu a spolu s ní Sophia (Gloria Garcia) - maminka Cassie, která ji jako malou opustila a otec Howie (Adam Garcia), který se o ni staral, ale delší dobu se s ním již dcera nestýkala. A tak začal první den z pěti, přičemž Cassie začala u kamarádky Lisy, se kterou chtěla být brzy hotova. Jenže to nešlo tak jednoduše, i když ji viděla jako jediná a také slyšela. Mrtvá dívka ji začala pomáhat navázat vztah s Maxem, posilovat sebevědomí a rozvíjet její pracovní činnost, kterou byla paleontologie. Horší to bylo s maminkou a tatínkem, o kterých jsem si myslel, že se po letech zase dají dohromady, ale mýlil jsem se. Byl tu totiž ještě někdo jiný, člověk, který vlastnil pekárnu s krásným obchůdkem (Myfanwy Waring). Jak všechno dopadlo, to už si nechám pro sebe, abych vám nezkazil zážitek z filmu. Prozradím jen, aby si citlivé povahy nachystaly kapesníky, protože dojemných scén bylo docela dost a úplně na konci jsem měl co dělat, abych se nerozbrečel. Důvodem byl myšlenka na smrt nejbližších, s nimiž jsem se nemohl rozloučit tak, jako to mohla udělat Cassie, než definitivně odešla do …..Však uvidíte sami, já už raději komentář ukončím a půjdu na hodnocení. Suma sumárum, dojemný film Život po večírku ode mne získal tři večerní hvězdy ***. ()