11. září: Stín teroru

• Veľká Británia 9/11: Life Under Attack
Veľká Británia, 2021, 109 min

Strih:

Bruce Law

Unikátní, dojemná a výstižná zpráva o dni, který změnil moderní svět. Popis událostí 11. září byl první závažnou zprávou v době digitálních kamer a zvukových schránek. Tento překvapivý film líčí osudné datum v příbězích, které ještě nikdy nezazněly, a to prostřednictvím dosud nikde nezveřejněných obrazových a zvukových záznamů. Náš pořad bez doplňovacích rozhovorů a komentářů sleduje vývoj tragédie v podání lidí, kteří všechny hrůzy toho dne, včetně strachu ze smrti, prožili na vlastní kůži a zvěčnili zhroucení celého svého dřívějšího života. (TV Spektrum)

sator odpad!

Žurnály, básníci, učenci lhali po léta za nos mě vodíce, muži mi lhali, a média lhala, média, ty lhaly mi nejvíce. ()

*CARNIFEX*

Iba čistá emócia, pocity a dojmy tých, čo boli v nesprávnu dobu na nesprávnom mieste. Žalúdok stiahnutý ako vecheť, proste tragédia .. ()

Likan7

Je to vlastně jen hodinu a půl dlouhý sestřih všech videí, fotek, poznatků o události, kterou známe všichni. Je až mrazivé, jak to na mě působí i takhle po 21 letech. Dokumentaristicky tu není žádná přidaná hodnota, ale jako souhrn minutu po minutě to funguje skvěle. ()