Ókami to kóšinrjó

• Japonsko Ōkami to Kōshinryō (viac)

Recenzie používateľa Scalpelexis k tomuto seriálu (2)

Ókami to kóšinrjó (2008)

[1. série] Se vši upřímností, takovýhle úder do srdce jsem nečekal, že někdy v anime zažiju, ale o to jsem raději. Svým netypickým pojetím je Spice and Wolf nevybroušený klenot v poli japonských kreslených snímků, protože dostáváme vskutku nádherně barevný hlavní duo, který svými komplexními charaktery velmi těžko najdeme. Hlavně mlsná, přidrzlá, mírně alkoholická Horo táhne seriál na svých bedrech s ledovou jistotou a i když je pro mě neuvěřitelné, že to říkám, tak její vlastnosti a chování jsou krásně lidské. Její vztah s Lawrencem je nekonečným pošťuchováním roztomilý, bohužel samotná postava Lawrence je malinko dutější, než by se hodilo, což zamrzí, protože takovýmu potenciálu by jiný pár těžko konkuroval. Jak jsem zmínil na začátku onu atypičnost seriálu, tak ta činí ve "flow" a hlavním tématem. Jistě, vztah hlavních protagonistů je motorem děje, ale onu fasádu tvoří obchodování a ekonomie, jež svým velmi líným a pomalým tempem děje může divákům toto anime nudou dosti znepříjemnit. Objeví se sem tam napínavější chvilka, ale jinak pomalejší, příběhem trochu lehčí tok děje mi sednul jak prdel na hrnec. Opouštěl jsem první sérii s opravdu příjemným pocitem. ()

Season 2 (2009) (S02)

2. sérka je v mých očích o kousíček slabší. Jak nám začíná počasí přituhovat, tak i atmosféra je malinko depresivnější. Vztah Horo s Lawrencem se prohlubuje a i když obě postavičky ví, na čem jsou, začíná to trošku trapné chození kolem horké kaše. A to mi vůči iteligenci obou charakterů dost vadí. Celkově se ale o minulosti dvojičky nic nedozvídáme a konec je relativně slabý a nezasloužený. Celkově mi proto více sedla právě ta poznávácí 1. série, která obsahovala více úsměvů, tajemství a působila vyrovnaněji. ()