Tajný agent, co vydal svůj první román, a jeho redaktorka musí překonat vzájemné antipatie a spojit síly při vyšetřování vraždy známého fyzika. (Netflix)

Enšpígl

Koukám, že kolega Willy Kufalt mě vzal dost myšlenek a argumentů co jsem měl, napsal tady hezký a trefný komentář. Víc takových uživatelů na csfd. Já to mám stejný, když jsem na začátku viděl jméno Broca ožil jsem, je to pro mě záruka kvalitního dobrodružství s výborným soundtrackem navrh. Tady se jede podle typickýho mustru, muž drsňák s neandrtálským chováním (mě sympatický ) a nóbl dámička vyžadující od může především getlemanství. Je to hozený do krásný exotický krajiny se spoustou nebezpečí, tak aby si postavy mohli postupně sbližovat. Mě se tenhle mustr alá Afričan nikdy nepřejí, tady akorát o nějaké souvislosti scén nemůže být řeč, teda mě to nějak zásadně nevadilo, snil jsem jak s nějakou kočkou něco podobnýho zažívám a bylo mě dobře s tím, že Claude Brasseur byla trefa do černýho z hlediska hlavní pánské postavy. ()

Willy Kufalt

Hned v úvodním titulku mě upoutalo jméno producentky filmu Michelle de Brocové, manželky slavného režiséra Philippa de Brocy. Jeho jméno tedy zde na žádném z postů v titulcích nefiguruje, ale Leopard De Brocovy filmy hodně připomíná a výrazně se ponáší na to nejlepší z jeho tvorby: výrazný road movie prvek napříč Afrikou jakoby vypadl ze Vzali nohy na ramena, vztahová linka mezi mužem a ženou uprostřed divočiny pochází zase z Afričana, jiné De Brocovy filmy to připomene režisérovou oblíbenou kombinací akce, dobrodružství, kriminální zápletky s romantikou a v neposlední řadě zde máme hlavní postavu spisovatele dobrodružných románů, takže zároveň i inspiraci Mužem z Acapulca. I celý ten příběh co do neuvěřitelnosti zápletky, vývoje děje a celkového pojetí na mě působil, jakoby pocházel z pera takového spisovatele Merlina z Acapulca, ťukajícího si do psacího stroje další ze svých brakových příběhů, odvíjejícího se často nepředvídatelným směrem podle aktuálních nálad svérázného autora, díky čemuž ve výsledku některé zvraty, vývoj scén či chování postav občas i postrádají větší logiku. Takže jsem jen povědomě i čekal, kdy se nakonec ukáže, že celý příběh, který hlavní hrdina spisovatel-dobrodruh (po jedné z úvodních scén z nakladatelství) zažívá a který film rozehrává, bude právě pouhým jeho výmyslem a když už ke konci stoupala neuvěřitelnost s absencí logiky do čím dál obludnějších (ačkoliv svým způsobem i stále zábavnějších) rozměrů, přesně takhle jsem celé dění s parodickým nadhledem bral. Akorát ta poslední scéna jakoby spíše poukazovala na přesný opak, tak nevím... Hodně zachraňuje Claude Brasseur, který celý film v hlavní roli charismaticky táhne a postava dobrodružného hrdiny mu náramně padne. Čistě jako rodinno-fanouškovská pocta Philippu de Brocovi to podle mě není vůbec špatné, i řemeselně Leopard působí zdařile, akorát je oproti těm De Brocovým filmům, na které se výrazně ponáší, minimálně o třídu až dvě slabší, včetně humoru, a na nějakou myšlenku si to v žádné scéně netroufne. [65%] ()