Býk

(festivalový názov)
  • Veľká Británia Bull

Bull (Neil Maskell) je príbehom muža, ktorý urobil zrejme najväčšiu chybu vo svojom živote tým, že si zobral za ženu dcéru miestneho gangstera, ktorý ho brutálne podrazil. Pred svojou popravou sľúbil, že ak prežije, každého z jeho komplicov pozabíja. Po desiatich rokoch sa vracia zo záhrobia, aby svoje slovo dodržal. (sochoking)

EvilPhoEniX

Nový Revenge chválený Kritiky i v zahraničí jsem měl ve výhledu, ale za mne bohužel přešlap vedle, který i můj nejoblíbenější subžánr dokázal podat unyle a nezajímavě. Dějově to není moc originální, je to vlastně dost jednoduché a přímočaré. Hlavní hrdina se po 10 letech vrací do města vyřídit si účty s lidmi, kteří ho podrazili a to je vše. Střídá se zde nelineární současnost z minulostí, takže to je místy otravné i matoucí, ale kdyby ten zbytek fungoval, tak bych tohle dokázal přehlédnout, jenže ono ne. Vizuálně to je levné jak komunistický hajzl papír ( lehčí nádech české produkce), je zde hromada nesympatických né zrovna dobře hrajících anglických tlam a násilí, které jsem se dočetl v různých recenzích ( full of violence, gritty, bloody, dark) tak mi přišlo vyloženě směšné, kvůli nízkým financím ( řezání nožem přes tepláky, mimo kameru apod) mě fakt nebere. Není Gore jako Gore, kdybych měl zdejší gore hodnotit hvězdičkami Hotelu, tak Bull dostane 1-2. Navrch to i přes 90 minutovou stopáž příliš nebaví, plyne pomalu a film se snaží o jakýsi sociální podtext a poukazuje na crime v Londýně, což není moc důvod k ovaci. Je tu i jeden trapný Twist, který celý film u mne degradoval snad ještě o uroveň níže. Příběh 2/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 2/5 Hudba 2/5, Vizuál 2/5, Atmosféra 3/5, Napětí 1/5, Emoce 2/5, Herci 2/5. 4/10. ()

BIG.NINE.CF

Tohle byla ztráta času. Sice konec zajímavej, ale herci průměrní, zápletka taky a kamera vhodná tak na TV film. Násilí bylo natočené asi tak pro 8 leté děti a ani ty už by dnes u těch "scén" nehnuli brvou. ˇŠéf" byla taková ta postavička, co měla strach tak sama ze sebe a já bych se ho nebál, ani kdyby mi bylo 10 roků. Měl mu zatnout tipec hned jak mu dal tu facku na grilovačce a bylo po problémech. ()

Arsenal83

Film sa nebál surových a krutých scén a to je jeho najväčšou devízou. Inak námet je jednoduchý - pomsta, potom už stačí len dať správneho herca s dobrou držkou na násilie - podarilo sa - a nejaký priamočiary dej, ktorý nenudí - a to sa podarilo tiež. Chýbalo tomu len viac originality, pri ktorej si človek povie, že tento film si zapamätám a určite pustím znova. ()

darkrobyk

Z větší části psychologické drama o pomstě až za hrob. Největší slabinou jsou dvě navzájem se prolínající časové roviny, které jsou velmi neobratně sestříhány a poslepovány. Flashbacky místo aby stupňovaly napětí, tak ho snižují, navíc vysvětlují pozadí příběhu dosti neobratně. Některé scény mají šťávu - jízda na kolotoči, ručička dealera, účtování v přívěsu, ale jako celek je film takový rozsypaný. V roli Bulla bych si představoval někoho více démoničtějšího, byť jde v základu o nešťastného taťku, jenž byl ale pro tchána schopen udělat cokoliv. Zato Hayman v roli Norma byl dostatečně slizký a bezcitný. Možná by býval nevadil větší přesah do fantastického žánru... ()

JASON_X

No námět i scénář je skvělej, některý momenty slušně brutální, ale zamrzí, že očekávaná (jediná možná) pointa přijde až pár minut před koncem, takže už je celkem na prd a je jenom takovou malinkatou ozdobnou třešínkou. Potom taky to "televizní" zpracování je dost zoufalý a ubohý. A hlavně pak herecký obsazení, achich ouvej, to tragikomický panoptikum ochotnických postaviček sráží film strašlivě hluboko. Všichni ti venkovští gangsteři připomínají spíš vidláky z JZD v nějaký vesničce střediskový, tedy až na jejich kápa, ten jedinej má aspoň trochu nějaký charisma. No a Bulla, tedy týpka s psíma očima který hraje Bulla, bych si víc dokázal představit v německým fekálním pornu, než coby psychopatickýho drsoně. I s jeho odpornou bejvalkou. Slabá třetí fakt jenom za ten námět a scénář. ()

• Film měl světovou premiéru na Fantasia Film Festivalu v Montréalu dne 6. srpna 2021. (Homerking)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na juhovýchode Anglicka, v grófstve Kent. Rozpočet filmu bol pol milióna libier a natáčalo sa celkovo iba 18 dní. (MikaelSVK)
  • Celé soundtrackové album k filmu s názvem „Bull – Original Motion Picture Soundtrack“ složil a vyprodukoval anglický tvůrce elektronické hudby Benjamin Stefanski alias Raffertie. (Homerking)