Tragédie, komedie i drama. Tak vypadá noc za zavřenými dveřmi bytového domu plného svérázných obyvatel. (Netflix)

Pokryvac

Vydarený film, ktorému možno chýba bergmanovský dôraz na psychológiu postáv, ale scenár je dostatočne pútavý, aby udržal diváka po celých 90 minút. Sledujeme osudy viacerých postáv v jednom činžovnom dome, ktorých osudy sa viac či menej vzájomne prepoja. Nechýba kriminálna zápletka v závere, komické, dojemné, ale i tragické momenty. Herecké výkony sú na dobrej úrovni a milovníci Bergmana určite spoznajú známu tvár Gunnara Bjornstranda. Kvalitný švédsky film "pre pamätníkov", na ktorý sa však ešte aj dnes oplatí pozrieť. ()

liquido26

Jeden dům, několik bytů, několik příběhů ... švédské drama, které nebylo vůbec špatné, ale chyběly mi tu nějaké výraznější momenty nebo zajímavější postavy. ()

Flego

Sprvu to vyzerá ako komédia z bytového domu, prejde to do drámy, aby to skončilo ako kriminálka. Film vôbec nie je zlý, atmosféru by mu mohol závidieť hocikto, ale žánrová nejednoznačnosť je príliš očividná. Štvrtá recenzia. ()