Zastřelená manželka mafiána, majitele diskotéky, kde se scházejí popové celebrity. Policisté, kteří slouží na pražských obvodech, se už naučili jít vládcům podsvětí na ruku. Proto musí lidé z pražského oddělení vražd jednat na vlastní pěst... Na začátku devadesátých let hrálo každé policejní oddělení a každý policista sám za sebe. O to víc se cenili parťáci, na které bylo spolehnutí. (Česká televize)

fabecc1222

Tady už musím přecijen vyjádřit nějakou tu kritku. Furt to na mě působí hodně roztěkaně. Příjde mi, že by tvrůci potřebovali na odvyprávění všeho, co nám chtějí sdělit, mnohem více, jak šest dílů, protože tady se toho snaží do tohoto počtu dílů narvat co nejvíce, ale jako celek to pak působí dost rozházeně, a občas je problém se v tom orientovat. ()

klukluka

Prima, že si pan Mareš pamatuje i ty drobný střípky z vyšetřování, který nakonec přispěly k rozpletení velkých kauz. Mám na mysli třeba vyhazovače v podmínce, kterej než by vysypal kapsy, tak raději vysypal všechno, co věděl. ()

Foxhound#1

Okej, tak nyní už to pravdu vypadá nadějně - první díl nebylo jen navoněné lákadlo a úroveň nám zůstává. Novotný si zde zakončil patrně svoji životní roli, což mu asi nedělalo velké potíže pač i mimo herectví to je celkem sráč. Na pozadí případu Jonáková se nám stále prolíná patrně budoucí hlavní linka seriálu se jmény Černý, Kopáč ... škoda, že už se asi nedočkáme účinkování Fandy Mrázka a zůstává jen u jeho citování. ()

EllienPM

Ke spokojenosti chci víc, než kudrnatou paruku na něčí hlavě. Katastrofální kamera, zbytečná a velmi rušící datace přes celou obrazovku, zbytečné rádobyvtípky na nevhodných místech, přespříliš výrazná hudební vsuvka rádoby evokující 90. léta a stále příliš mnoho postav - jak policejních, tak vyšetřovaných. Zatím zklamání. Pro vyznění jednotlivých epizod by bylo žádoucí, kdyby se scénárista rozhodl, zda píše detektivku nebo dokument. Obsah měli tvůrci upravit alespoň do osmi epizod. ()

mira007

Vražda manželky Ivana Jonáka byla opět parádní případ, z kterého jsem unešen, jenže když se trochu víc zamyslím, tak jsem unešený ze zobrazení té doby, kterou jako děcko pamatuju a najednou vidím povědomé věci, včetně rekvizit, dějů a hlavně atmosféry, ale čistě filmově to není úplně ono. Pokud to srovnám s Případy 1. oddělení (2014), kde se stal zločin a ten se ve svižném plynulém tempu vyšetřoval a uzavřel, tak tady ta zkratkovitost, narušená plynulost skákáním z jedné věci na druhou z toho dělají drhnoucí se věc. A to mám štěstí, že se orientuju v množství postav, protože k těmto případům mám něco načteno, ale pustit to albánským divákům, tak se chudáci ztratí. ()

Chudobka

Pro mě příliš mnoho postav, nějak jsem se ztrácela. Finger, Fridrich, Sokol i Bartoš se mi líbili, ale bylo tam všeho nějak moc. Chvílemi jsem nevěděla, kdo je kdo, i když jsem se dívala pozorně. Není to dokument, možná se mohlo vypíchnout jen něco, aby se divák lépe orientoval. S tím vysokým hodnocením se nemůžu ztotožnit. ()

no2

8/10 - Zatímco první díl přinesl vyšetřování méně známé vraždy a byl takovým seznámením se s devadesátkami a mafiánskými postavičkami typu Mrázek, Běla či Jonák, druhý díl již nasadil těžký kalibr - vraždu Ludviky Jonákové a vše kolem toho. Tentokrát již je Jonák v hlavní roli a nutno dodat, že Novotný JE Jonák. :-) Přesto bych krotil celkové nadšení a osobně bych tento díl viděl tak na 80 %, jelikož ke skvostným krimi seriálům natočených v ČSSR (např. Hříšní lidé, Dobrodružství kriminalistiky) to má pořád ještě daleko. Na druhou stranu jsem rád, že se konečně natáčejí seriály/filmy o současných (1989 - 2022) tématech (např. Roubal, Guru Jára, divoké devadesátky). Jen houšť a větší kapky! Časem se třeba dočkáme i zajímavých filmových příspěvků na témata podvodné privatizace, zpackané Havlovy amnestie či života Karla Kryla po r. 1989 atd. Nic proti "předsametové" historii, ale kdo má pořád dokola sledovat ta stejná témata (komunisti, Rusové v 1968, normalizace, disidenti, příp. odsun Němců po válce) - z toho už jsem unavený... Uvidíme, co přinesou další díly a zda nebyla laťka již teď nasazena příliš vysoko. ()

LachtanShows

Nějak mě ten lednový boom kolem údajně nejlepšího krimiseriálu ČT od omýlaného sequele Případy 1. oddělení totálně minul a moc se mi po první epizodě nechtělo pokračovat. Přeci jen jsem tuhle dobu nezažil a o to míň jsem k ní jakkoli vázán. Stále jsem byl ale přesvědčován ze všecn stran, ať tomuhle seroši ještě věnuju čas, a tak nadešla chvíle Devadesátky dojet. ()

Bozvav

Michal Novotný jako Jonák naprosto skvělý, za to dávám hvězdu navíc. Jinak to velmi dobře shrnul Enšpígl. Mnoho postav, děj zkratkovitý, atmosféra nic moc a vyšetřování se smrsklo na pár bleskurychlých porad a sedění v autě. Atmosféra pořád nic moc. 50% +15% za Jonáka. ()

helraiser

Prostě neskutečná sonda do devadesátých let a o tom jak to u nás chodilo. Divák si připadá jako by se opravdu vrátil v čase do devadesátých let, kdy u nás zločin kvetl a neřadi typu Jonák si mysleli, že jsou nedotknutelný. Zmínka o Roubalovi byla též parádní. Tenhle seriál má sakra dobře nakročeno k tomu, aby se stal legendárním. Zatím jede na sto procent. ()