Mladá matka (Oona Chaplinová) objeví starobylou knihu s ukolébavkou, o níž se domnívá, že je požehnáním. V tomto děsivém filmu od režiséra Annabelle je však ukolébavka kouzlem, které vyvolává zlého démona Lilith a mění její život i život jejího dítěte v živoucí noční můru. (Bontonfilm)

Morholt

Leonetti nejspíš nikdy nebude hrát v rámci žánru režisérskou Ligu mistrů, ale v EL určitě patří do širší špičky a tady to potvrdil. Tématicky se nejedná o nic převratného. Mámu, tátu a mimino straší potvora vykukující tu ze zrcadla a tu ze skříně, přičemž coby agenty vysílá na průzkum batolecí skřety. Já vím, že takhůle to zní strašně pitomě, ale ono to docela funguje. Režie dokáže celkem solidně pracovat s napětím a démoni nevypadají úplně špatně. Navíc sedělo mi i obsazení a Oona Chaplin je pro mě další z nedoceněných hereček. Jenže jak to pomalu postupovalo, tak všechna ta klišé řvala čím dál tím výrazněji a vrcholem všeho bylo, když to zase všechno hodili na ubohou Lilith. Nicméně závěr celkem vyšel a tak jsem ve finále relativně spokojen, protože jsem víceméně dostal to, co jsem čekal. 65% ()

pornogrind

Krásnej důkaz toho, že to Leonettimu nesvědčí v režii tak jako za kamerou. Tušil jsem, že to nebude nic pro mě a nemýlil jsem se. I přes celkem normální stopáž je to nehorázná nuda. Jestli bylo ale původním záměrem tvůrců aby film dostál svýmu názvu tak se jim to celkem povedlo. Měl jsem co dělat abych u téhle "ukolébaky" nevytuhl. Za mě bez atmosféry, bez napětí a ani samotná Lilith nedostala moc prostoru. To už byly víc vidět její zdeformovaní(digitálně otřesní) pomocníčci. Pozitivně tak hodnotím jen hřbitov nemluvňat. Jinak jsem tady nenašel nic co by mi delší dobu utkvělo v paměti. ()

Flopik

Rovno treba povedať, že je to viac menej ničím výnimočná ducharina, kde sa vyvolá nejaký démon a ten potom straší, alebo v tomto prípade chce uniesť dieťa. Na druhú stranu je to pekne natočené, dobre sa nato pozerá a hlavne je to poriadne dravé. Tým myslím to, že sa tam stále niečo deje, furt sa režisér pokúša strašiť. Nie vždy mu to vyjde, ale vydýchnuť si nemáte poriadne kedy. Starenka celkom ušla, tie malé deti nič moc no a Lilith na konci tiež žiadna sláva. Celkovo je to čistý priemer, ale za mňa veľký palec hore za snahu vždy niečím strašiť. ()

borec999

Plus je, že sa straší takmer stále a už od úvodu sa na nič nečaká. Ďalej tiež, že postavy medzi sebou komunikujú ako normálni ľudia, snažia sa problém riešiť a správajú sa v rámci žánru vcelku rozumne. A pre mňa osobne je kladom i príbeh, i keď je tuctový - mytologický background Lilith ma bavil a pri pár ľakačkách bol i jej vzhľad ala Batsheeba z Conjuringu vcelku funkčný. Lilimy (zdeformované deti) boli už však skôr na smiech. Ďalším mínusom je, že John Leonetti, dvorný kameraman Wanových najväčších hororových peciek, na režisérskom kresle proste nie je Wan a svoj najlepší a jediný nadpriemerný horor (Annabelle) si vyplytval pri svojom debute. Toto je už moja tretia skúsenosť s ním a znova to dopadlo priemerne, a to ešte ak si spomeniem na hororovo vlažný záver s nie práve najlepšími momentami (ktoré mali byť strašidelné ale pôsobili smiešne, i vďaka slabým hercom) sú ešte 3* prívetivé. 50-55% ()

darkrobyk

Pro mne o něco lepší než The Offering. Lilith je samozřejmě čubka, a když ji Adam zatratil a Bůh vyhnal, uchýlila se do podsvětí, kde zplodila celou řadu příšer a démonů, a tak se postavila na stranu Ďábla. Ukolébavka je spíše průměrný horor s démonem, kde neopatrní rodiče pozvou Lilith k sobě. A netrvá dlouho, kdy všechny tři stupně vyvolávacího rituálu jsou splněny a Lilith se může zmocnit novorozeněte. Během snímku je dobré sledovat zrcadla, protože ta napoví... Nejvíce se mi líbil svět za zrcadlem, který tak trochu připomínal Peklo, skvělá byla chodba se zrcadly, děsivé bylo pohřebiště hned na začátku. A samotná Lilith se povedla. Za poslední čtvrtinu zvedám hodnocení na 3,5*, které jsem zaokrouhlil nahoru. ()

• Film sa natáčal v Toronte (Kanada). Obdobie natáčania trvalo od 8. septembra do 19. októbra 2020. (Arsenal83)
  • Mezi závěrečnými titulky se nachází ještě jedna scéna. (pornogrind)