Pred dávnymi časmi, kedy vznikali mýty a legendy, zahrávali sa krutí bohovia s ľudstvom. Po stáročia ľudia túžili po svojom hrdinovi - nepremožiteľnom Herkulovi (Kevin Sorbo), obdarenom božskou silou. Tentokrát sa Herkules vydáva za svojím dobrodružstvom do podsvetia. Krásne dievča prosí Herkula, aby zachránil jej dedinu, v ktorej praská pôda pod nohami a zlí bohovia tak ukazujú vstup do podsvetia. Herkules sa vydáva na cestu a netuší, že jeho matka Héra sleduje každý jeho krok a vystavuje nebezpečenstvu všetko, čo je mu drahé. Herkules sa ocitá tvárou v tvár zrade svojho priateľa, jeho milovaná žena Deianeira (Tawny Kitaen) je v smrteľnom nebezpečí. Ale Herkules odhalí každú lesť. Nakoniec, aby pomohol ľudstvu, musí dať do stávky svoju vlastnú nesmrteľnosť. (TV Markíza)

BigBang

Prakticky každá jednotlivost je špatná, ale jako celek veselý a dívatelný film; táta proutník, mladej levoboček sice vzorný otec rodiny, ale s velikou slabostí k zachraňování mladých blond žen. ()

Scraffy

Ďalší diel Herculesa s Kevinom Sorbom, ktorý má opäť veľmi temnú atmosféru. A navyše pekné efekty a výpravu na TV FILM. ()

carodejb

Ten pocit, keď B-čko má komplexnejšiu dejovú osnovu a nenápadnejší forshadowing než súčasné A-čka. Ale aj tak je to len B - trápne kostýmy, choreografiem dialógy...Bože, ako ja Sorba ako Herkula milujem. ()

x_ander

Velice povedená čtvrtá část pilotních filmů o Herculovi. V rámci možností a z pohledu dětských očí samozřejmě. Když se objevil Kerberos, tak jsem ani nedýchal :) ()

KapitanKuraz

Určite najlepší diel, ako lepšie odštartovať legendu? Bola tam krčmová bitka s nutnou dávkou humoru, skok do podsvetia kde nechýbal Cháron a pekný happy end. Nič viac, nič menej, ale mňa to bavilo. ()

Camel91

Můj nejoblíbenější hrdina z dětství, tento díl se mi líbil v tom, že zde bylo hodně soubojů. Kevin Sorbo pro mě navždy zůstane jediným Herkulem kinematografie, všechna čest Rockovi. ()