Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

Ocicak

Určitě je tam pár věcí přikresleno. Výborný film vždy kdy jsou na konci záběry jak to bylo ve skutečnosti z toho mám zvláštní pocit. Pro mě nejsilnější moment když ti rodiče jeli vyzvednout jednoho z vlaku. Připomělo mi to moje rodiče když pro mě museli někam dojet kůúli jiné ,,mimořádné situaci,, Jenom nechápu proč ten jeden vyskakoval z vlaku. Atmosféra výborná. Dokonce se do filmu dalo vícero bizardních situací a odkazů. Tyhle České filmy miluju. ()

hafak odpad!

Normálně recenze skoro nepíšu, ale tohle byl jedním slovem děs! Vydržel jsem asi hodinu a sám se divím, že tak dlouho! Jen koukám čemu se dnes říká komedie, asi už jsem starej. 70% ?!?!? To jako fakt? ()

AhojTuHanka

Ty jo, mě se ten film fakt líbil, víc než jsem čekala xD Jakože, nevím jestli to byla přímo trefa do černého, do mého stylu humoru, ale už to bylo dlouho, kdy jsem se naposled u filmu tak smála. Joky byly nečekaný, a zároveň chytře podaný a k tomu mě bavilo propojení nejen události ujetí vlaku ale i dalších, jako babky pod kořenem, týpek co chtěl vykolejit vlak kvůli muslimům, jelen co ukradl pušku... a zároveň jsem měla pocit, že cápek z krematoria byl veelice inspirovaný hrušinským ze Spalovače mrtvol, a to se mi líbilo. I ta blbá pusa policistů mě pobavila.  Prostě fakt nečekanej film, nečekaný vložky, nečekaně zábavný. skvělý prostě :D ()

caesarous

Vlastně by to byla i velmi slušná komedie, kdyby to nebylo tak dlouhé. Námět je skvělý na krátký film v délce do hodin, takhle už se všechno opakuje a konci už se člověk vlastně jen těší až bude konec. I tak si myslím, že hodnocení 55% si Mimořádná událost zaslouží. ()

luciferrus

Trochu přehnaná klišé a zbytečná postava hejtmana, ale jo. Má to něco do sebe a dokonce jsem se zasmál. Docela nadprůměr na českou tvorbu. Homeoffice :) ()

Jirkacek

Českou komedii Mimořádná událost z roku 2022 jsem si vybral z nabídky společnosti NETFLIX na základě doporučení dvou uživatelů ČSFD. Ještě jako žhavou novinku o něm kladně mluvil pefoo2, který tento film chtěl strašně moc vidět a o pár týdnů později se k němu přidal CommanderCZ. Nezbývalo mi tedy nic jiného, než uposlechnout hlas lidu a film si pustit. Bez dlouhých průtahů jsme se okamžitě ocitli ve vlaku, tedy spíše v motorovém vagonu na lokální trati, který řídil strojvůdce Miloš (Václav Kopta). Jenže po několika minutách jízdy vlak zastavil na trati a strojvůdce Miloš musel vystoupit, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjel zpět do výchozí stanice a Miloš začal běžet. Vlak jel velmi pomalu a tak strojvůdce poklusem stíhal běžet stále za ním, nicméně ho nedohnal. Mezitím byli cestující rádi, že se vlak zase rozjel, ale záhy si uvědomili, že špatným směrem. Začali se dohadovat, co se vlastně stalo a tak se vydali za strojvedoucím, protože netušili, že ten nesedí na svém místě. Kabina strojvedoucího byla neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozýval. Ve vlaku se začala šířit panika, nikdo nic nevěděl a proto zde bylo hodně prostoru pro dohady. Někdo se domníval, že to byl únos, jiný tipoval pomstu a ve hře bylo rovněž naprosté selhání systému? Když chtěli volat mobilním telefonem o pomoc, buď jej nikdo nevlastnil nebo se jako na potvoru zrovna vybil. Největší iniciativu vyvinul myslivec, který se s pomocí své lovecké pušky vloupal do kabiny, kde nikdo neseděl. Až po nějaké době se jim podařilo takřka normálně vejít do kabiny na druhé straně, kde zrovna zvonil mobil v kabátu strojvedoucího, ale ani tímto přístrojem se jim nepovedlo pomoc zavolat. Už měli jednu jistotu. Motoráček nikdo neřídí! A to už byl důvod k pořádné panice. Shodou okolností projíždějící vlak natočila jedna paní v lese na mobil a záběry sdílela na sociální sítě, díky nimž se o vlaku dozvěděl hejtman (Václav Vašák) a jeho poradní štáb (Robert Milouš, Magdaléna Sidonová a sekretářka Agáta Červinková). Okamžitě zahájili záchrannou operaci, ale ta neproběhla zrovna ideálně. Byl jsem tedy zvědavý, jak to celé dopadne, což však už nebudu prozrazovat. A ono to vlastně ani nebylo tak důležité, protože největší devízou komedie byly velmi inteligentní a vtipné dialogy mezi cestujícími, jimž jsem se několikrát od srdce zasmál. A kdo tedy vlastně ve vlaku cestoval ? Byl to manželský pár Hálových, kteří cestovali na svou lesní chatu. Romana (Jana Plodková) po cestě pěkně nasávala, ale sem tam pronesla velká moudra. Její manžel Roman (Igor Chmela) nedokázal převzít velení ve vlaku a toho se ujal zmíněný myslivec Josef Poledne (Ctirad Götz). Svou puškou mával ve vlaku tak intenzivně, že to zvenku vypadalo jako únos, navíc si o něm hejtman zjistil, že už byl trestaný. Pak jsme tu měli mladou svobodnou maminku Kamilu (Jenovéfa Boková), která jela se svou dcerou. Hodně zajímavou postavou byl inženýr Karaivanov (Jaroslav Plesl), majitel pohřebního ústavu, který se spřátelil s velmi chytrým žákem základním školy (Oliver Vyskočil) a neustále pronášel zajímavé věty. Pod kabátem pospával vojenský pilot Brukner (Alois Švehlík), který se po probuzení pokusil neúspěšně řídit vlak. V legračním kostýmu papouška cestovala Soňa (Tereza Marečková), která se těšila domů a na začátku filmu se ukrývala na záchodě. Nesmím zapomenout ani na upovídanou důchodkyni Marii (Marie Ludvíková), která v termosce vezla popel zesnulého manžela, aby ho vysypala do řeky. No a ještě nám zbývá kapela mladých rockerů, kteří se jeli předvést na festival a nemohli se shodnout na jméně vlastní kapely. Bylo to kytarista (Fedir Kis), baskytarista (Daniel Horečný) a bubeník (Milan Koritják). Pestrá směsice lidí, o nichž jsme se dozvěděli také několik pikantních informací. Celkově se mi film fakt hodně líbil, hlavně tedy ten humor plný odkazů na nějaké události ze života nebo na jiné filmy. A ještě zbývá dodat, že vše bylo natočené dle skutečné události. Ale teď už pojďme na hodnocení. Suma sumárum, česká komedie Mimořádná událost ode mne získala čtyři mimořádné hvězdy ****. () (menej) (viac)

Rajec

Celkem vtipná oddychovka. Pokud chcete zabít 2 hodinky filmem u kterého nemusíte moc přemýšlet, je to dobrá volba. Jako bonus se navíc párkrát i zasmejete. ()

Belphegor

Mimořádnou událost jsem nestihl v kině, i když jsem se po výborných Vlastnících neustále připravoval, že půjdu. Nakonec jsem rád, že jsem počkal až na streamovací služby. Námět je to slušný, ale nepřišlo mi to až tak vtipné ani ne tak rozpracované. Vlastně mám k filmu dvě velké výtky. První je humor, který je v podstatě založený na hlouposti postav, což vede k opravdu bizarnímu a nelogickému chování. Například scéna s tefonem - co uděláte když nutně potřebujete jeden funkční telefon? No když ho konečně najdete, vyhodite ho přece z okna, aby Vás nemohli sledovat, i když celou dobu ten telefon fakt potřebujete. Vtipné situace mi prostě přišly na sílu našroubované. I přesto se ale některé povedly. Druhá výtka je k postavám. Téměř žádný z archetypu zde není pořádně využit, a diky tomu nevzniká konflikt postav, i když náznaky tu jsou. Žádná z postav taky nedojde k přerodu, i když hodně z nich má k tomu nakročeno a řeší své vlastní problémy, jenže scénář to jen nakousne, ale víc do toho nezabředává, a to je velká skoda, dalo by to filmu mnohem větší rozměr. Mám totiž pocit, že jsem valnou většinu postav nepoznal ani se s nimi neztotožnil. Nejvíc mě na filmu potěšil Václav Vašák, kterýho mám prostě rád. Vlastníci fungovali především díky dobře napsaným postavám, což v Mimořádně události postrádám. Takový Bullet Train je sice větší blbost, ale zvládá vtip i postavy mnohem lépe. ()

ReMusiCZ

U Kameňáků nebo Vlastníků, se kterými se to tu srovnává, se alespoň chvílema pobavím. Tady si však takový moment opravdu nevybavuji. Celé je to přitažané za vlasy a naprosto nereálné s jedním exotem vedle druhého od cestujících ve vlaku přes politiky až IZS. Vtipné zanedbatelně, trapné rozhodně. ()

sandrakr

Mimoradna Nudálost. Me to nebavilo, jedna hvezda za Igora Chmelu. Vlastnici meli nesrovnatelne lepsi herecke vykony, tahle parta nepobavila. ()

vadikaca

Videl jsem a libilo se mi hodne. Proc by mel film furt neco rikat, proti necemu bojovat? Ano, charaktery nebyly nijak skryte, vypiplane. Vtipu tam bylo vic nez jeden, jak bylo zvykem cekat v radoby komediich, ktere ji navic predstavi uz v traileru. Po dlouhe dobe komedie, kterou stoji za to videt. Libilo se mi taky ze i kdyz se to odehrava v 99% vse ve vagonu, neco jako Florenc 13:30 a nemeni se tak interiery a exteriery, tak to nevadi a furt to ma vyvoj, zadna nuda. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)