Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

hony23

Komedie o samovolně rozjetém vlaku a o svérázných pasažérech v něm. Divák se může posmívat jednotlivým postavám pro jejich vlastnosti a chování, tím ale veškerý humor končí. A to, že Havelka do filmu zakomponoval i bábu pod kořenem, důchodce Baldu či politika řešícího krizi červenou mikinou moc k popukání také nebylo. ()

Dawe2

Já jsem se královsky bavil, jako komedie dost dobré, o zbytku se nesmí moc přemýšlet :-). Oliver Vyskočil jako "malý Sheldon" také pobavil. Tohle sedlo. ()

kokofek

Veliké nadšení. Mám ráda tento druh humoru,místy typicky českého,který navíc vychází z většinového chování široké populace. Ano to jsme z velké části my. ()

Anife

Stejný problém jako Vlastníci - trailer je daleko lepší jak samotný film, protože všechny vtipné scény jsou obsaženy v něm. Mimořádná událost je sice o chlup lepší jak Vlastnící, i tak jsem se ale začala po dvaceti minutách nudit. Ten Havelkův styl holt asi není nic pro mě. Chválím Plesla s Chmelou, jinak nic moc. Chvilkama mi vlastně bylo i docela trapně. ()

kolly13

Ač herci dokážou někdy nemožné, malé cíle mají malí režiséři, tak proč Havelka? Kdyby to byla milá oddechovka, ale ono se to změní ze slibného na dementní. Díky za Plesla a Plodkovou (kterou obvykle nemám rád), jinak by to byla 0. ()

Taarg

Ne moc vtipný film, na který se díky lady Bok dívá docela dobře. Scénář s prvky glosované reality drží dobře pohromadě, jen to prostě není vtipné. ()

Crust

Vlastníci se Havelkovi povedli, ale pokud Vás na nich, stejně jako mě, trochu iritovalo přehrávání herců a situační přepálenost, tak Mimořádné události se vyhněte velkým obloukem. Havelka se tu pokouší o jakýsi Kameňák 6 a i když na rozdíl od Troškovy série nejde jen o sérii gagů a zfilmovaných lidových vtipů, ten pocit scénářem uměle poslepovaných dialogů a hlášek, někdy povedených a vtipných, ale většinou spíš ne, tu je všudypřítomný. Je tu sice pár chytrých momentů, někdy jsem zasmál upřímně, ale často spíš jak je to blbý, přestřelený a absurdní. Škoda, z traileru to nepůsobilo jako až tak špatný film. ()

fafejt001

VELKÁ  škoda  je  ,  že  je  často  vidět  ,  že  je  to  natočeno  ve  studiu  ,  tedy  ateliéru .  Pokud  by  to  bylo  natočeno  v  reálu  ,  tak  by  to  dostalo  takovou  nějakou  větší  opravdovost  a  věrohodnost . Ale  asi  to  nešlo ,  nebo  nevím  . Výkony  všech  herců  vesměs  obstojné  ,  trochu  je  převyšovala  Jenovéfa  .  Ta  byla  fakt   jako  ze  života  . Takové  mladé  maminky  občas  potkávám  ve  městě  či  v  obchodech ,  tedy  v  supermarketech . Jo  a  taky  Plesl  byl  solid .  Já  jsem  čekal  po  Vlastnících ,   rovněž  výborné  dílko  od  Havelky  ,  leč  tady  to  často   drhlo . Jako  vidět  se  to  dá  ,  ale  za  dva  dny  už  vlastně  nevíte  ,  o  čem  to  bylo . Tak  celkově  dám   * * a půl * . ()

P_Neubauer

Něco co bych od českého filmu nečekal a přitom je to tak typicky české. Chvilkama to trošku nedává smysl, ale chvilkama tam jsou naopak detaily kterých si divák na první zhlédnutí ani nevšimne. Šílená kravina která je čím dál tím šílenější, ale funguje to. Ideální nevědet o filmu nic předem. 8/10 ()

MartyIsMad

Bože, co to bylo za utahaný odpad!? Druhá půlka naprostý děs. Vůbec jsem nepochopil politiky, influencerku v autě... Splácaná hovadina. ()

Kropajda1

Já se královsky bavila. Pár herců a jeden vlak. Chmela konečně takový, jak ho mám ráda a Plodková má neuvěřitelný potenciál. Kupodivu to sedlo i Jenovéfě. Na začátku jsem si říkala, že Kopta nesehnal roli řidiče autobusu, tak vzal i řízení vlaku a on chudák celý film jen běhal po kolejích. Drobnosti jako policajti nebo hasiči jsou třešničkou na dortu. Jen víc takových blbůstek! ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)