Harley Davidson a Marlboro Man

• USA Harley Davidson and the Marlboro Man

Dva motorkáři, říkající si Harley Davidson (Mickey Rourke) a Marlboro Man (Don Johnson), chtějí pomoci svému starému příteli zachránit jeho majetek a přepadnou bankovní vůz. Domněnka, že rychle vezmou peníze a zmizí se však ze vteřiny na vteřinu mění ve zcela odlišnou realitu - auto je naplněno drogami. Tím se oba stávají nepřítelem číslo jedna zkorumpovanému řediteli banky, který na ně kvůli ukradeným drogám posílá nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky. (Kubesz)

Trixi

Dva drsňáci, drsnější než kdokoli jiný ......... to už tady bylo mockrát a navíc ....... tohle není ani nijak vyjímečné. Možná ...... těch pár hlášek ujde. ()

SMJSmoK

Kdýž odpustim některý nedomyšlenosti a nenodělanosti, zůstane mi hezkej příběh o přátelství, na kterej se navíc moc pěkně kouká...pěkně natočený, motorky, krásný exteriéry atd...prostě oddychovka 5 hvězd si to sice fakt nezaslouží, ale myslim, že 4 zcela ()

FoxMulder

Byly doby, kdy jsem na to koukal každý den z videa a chtěl jsem vypadat jako Mickey Rourke. S tou jeho naušnicí, motorkou, učesem a suchýma hláškama... Pro mě je to srdcová záležitost, kterou jsem prostě a jednoduše miloval. Víc než kdy kterýkoliv jiný film... ()

gemi

Viděl jsem to asi dvakrát, jednou ve dvanácti v kině, podruhé snad někdy v patnácti. Tenkrát se mi to tuze líbilo:-) ()

Melandrix

Ptáte se,proč dávám tomuto filmu 5 hvězd a patří k mým nejoblíbenějším?Je to prosté... film má jednoduchý děj a není potřeba u něj přemýšlet a je tam i správná špetka humoru.Člověk nemusí mít vysoké IQ,aby tento film pochopil a nemusí si nic domýšlet ani se trápit koncem a říkat si,co tím chtěl básník říct, jako je to třeba u filmů typu Fontána,Donnie Darko či Lost higway.Navíc tu hraje můj oblíbenec Mickey Rourke,který se tu prezentuje jako frajer a je vidět,že na to má.Druhým frajerem a švihákem a fešákem je Don Johnson,který mi zde dokázal,že fakt,že se podle něho určovala móda 80.let v Americe, je skutečně právoplatným faktem a nedílnou součástí dobové historie. Jak jsem již řekl,film je jednoduchý a v jednoduchosti je krása! "Harley,hoď po nich bouchačkou!" ()

klasik79

Naposledy jsem to viděl snad před deseti lety a ještě teď bych to odvyprávěl ...a to si nedokážu nic zapamatovat ani vyprávět to mluví za vše. musím na to zase kouknout. ()

boni

Na málo filmů sedí označení "béčko" více a opravdu malému počtu filmů sedí lépe. Mickey Rourke a Don Johnson v roli, která jim byla ušitá přímo na míru, prostě plynou celým filmem, zcela přirozeně a krásně nenuceně. __ Lepší zemřít jako frajer, než žít jako srab. ()

mira.l

Je už to delší dobu, co jsem to viděl a ten děj si moc nepamatuju, ale co mi utkvělo v paměti je to, že to pro mě byla pěkná blbost, od které jsem čekal něco úplně jiného. ()

Tenhle film si můžu pouštět pořád a neomrzí mne. Slušná akce a dobré hlášky. Zase si jich pár neodpustim: Harley: "Víš, kdybych dostal pěťák za každýho, kdo na mne vytáhle bouchačku, tak bych byl boháč."; Marlboro: "Von mi krade holku, já jemu motorku."; Marlboro: "Víš, že každá rána stojí 2 dolary? 2 dolary za kulku." - Harley: "Kolik jsem jich trefil?" - Marlboro: "Utratil jsi 12 dolarů a netrefil jsi nic. Já dostal jednoho a stálo mě to 4." - Marlboro: "Kde jsou?" - Harley: "Jdou sem a hrozně utrácej." ()

fojtas

spravna motorkarska taskarice ze zacatku devadesatych let...a to je podle me to hlavni na co je treba brat zretel...bavil jsem se hodne moc:o) ()

crjules

Ten film mam rad! Poprve jsem ho videl jako kluk, v Holandsku 1992 na videu a vubec jsem nerozumel o co tam jde . Potom par let na to uz v CR. A dnes po letech v TV /vyjimecne/ , diky 100% poplatnosti zanru, cool nadechu, koulim Mickeyho a Dona a take tomu, ze takove filmy se proste uz netoci, zvedam z puvodnich tri na pet. ()

s_c_o_r_p

Tak od tohodle frajera bych se svést nechala. Mickey Rourke v životní formě, prostě klaďas. Kam se hrabou dnešní akčňáky bez atmosféry plné přemrštěných triků s rádoby hrdinama stylu Jason Statham apod. ? Díky za sexy týpka, mašiny, vydřený svaly, bezchybný hlášky a hlavně za tu béčkovou nálepku, která pro mě béčková vůbec není! Tohle je prostě má srdeční záležitost. ()

LukH

Příjemná akční oddychovka s vtipnou ústřední dvojicí. Ani jeden se mi v jiné roli nelíbili více, přestože film sám je "pouze" tříhvězdičkový. ()

Rodin

Neuvěřitelně brutální blbost. Snad nejhorší role Dona Johnsona (tedy pomineme-li televizní tvorbu). Na druhou stranu béčko, jako fík, už jsem to viděl asi tak pětkrát. Jednu hvězdu přihazuji za to, že jsem to nemusel sledovat v kině. ()

Albyx

No jo béčko, ale na mě ta atmosféra funguje (1* navíc za ní), Jsem prostě dítě přelomu 80 a 90 let :-). Hláška filmu strašně utrácej :-)))... ()

Godhaj

,,You think, Harley. I survive.“ Dva kámoši na život a na smrt na harleyích, co si to šinou světem a žijí ze dne na den, to zní jako ta pravá americká svoboda. Že to ale není úplný med ukazuje tento zajímavý béčkový film. Je to upřímná jízda dvou nepříliš chytrých postav v nepříliš chytře napsaném příběhu. Ale jak Rourke, tak Johnson jsou sympaťáci, obyčejní týpci z masa a kostí a prostým náhledem na svět. Škoda jen, že proti nim stojí hloupá banda záporáků v kožených pláštích v čele s Tomem Sizemorem v době kdy ještě postrádal charizma. Potěšil mě objev mladého Esposita, který hraje ukřičeného hippie černocha. Film je zábavný, rychle plyne a o přestřelky není nouze, na jedno shlédnutí je to výborná volba. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore