Dva motorkáři, říkající si Harley Davidson (Mickey Rourke) a Marlboro Man (Don Johnson), chtějí pomoci svému starému příteli zachránit jeho majetek a přepadnou bankovní vůz. Domněnka, že rychle vezmou peníze a zmizí se však ze vteřiny na vteřinu mění ve zcela odlišnou realitu - auto je naplněno drogami. Tím se oba stávají nepřítelem číslo jedna zkorumpovanému řediteli banky, který na ně kvůli ukradeným drogám posílá nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky. (Kubesz)

Tomas.Abi

Málokterý film mi představuje ryzost Spojených států amerických jako tento. Úvodní scéna začíná detailními prostřihy usedajícího Mickey Rourke na svůj Harley Davidson, za doprovodu sklady Wanted Dead or Alive od Bon Jovi. Motor se rozeřve a Mickey vyjíždí do noci na rozlehlé pláně USA, které ho vedou do Los Angeles. Hned v úvodní scéně se připlete na benzínové pumpě k ozbrojenému přepadení, protože v USA může mít zbraň každý a nebojí se jí použít. Ovšem Američané jsou na to, že na ně každou chvíli někdo míří kvérem zvyklí, takže Mickey jen prohlásí “Kdybych dostal čtvrťák za každýho frajera, co na mě vytáhne bouchačku, byl bych už boháč” a frajera odzbrojí. A v tomto duchu se pak nese celý film. Jeho kámoš Don Johnson je opravdu tragická postava, co nemá v životě štěstí, ale aspoň má v rukávu mnoho mouder od svého nebožtíka táty. Tento film je hloupé akční béčko, které není asi ani moc dobré, stejně jako životy našich hrdinů a většiny reálných Američanů, kteří zkrátka nežijí svůj americký sen, protloukají se životem, jak jen můžou a své lapálie komentují s pistolí za pasem, určitě podobným způsobem jako Harley a Marlboro. Nejsou tam žádné malebné dialogy, ale nepochybně to obsahuje nějakou lidovou moudrost této americké sociální třídy, co žije v prachu pod nohama pracháčů v jejich mrakodrapech. Už jen Herleyho otázka k Marlborovi, když v noci sedí na betonu pod billboardem a připravují se na finální souboj s grázly “Přemýšlíš někdy o tom, jestli existuje něco lepšího ?” “Každej den” “Tak to nemyslím…” má něco do sebe. A hlavně i to že “Je lepší být mrtvej frajer, než-li živej srab” dává jasný pohled na život určitého spektra lidí. Je to film o přátelství dvou chlapů, co neměli v životě moc štěstí a mají už jen sami sebe. Je to film pro chlapy a na konci možná i někoho lehce i dojme. ()

smalda

"Béčkový" akční filmek který se snaží o vtipný nádech,což se mu,ale moc nedaří k tomu nepřesvědčivé herecké výkony a podprůměrné dílko je na světě. ()

Lonelybiker

Předevčírem jsem ty dva borce skouknul asi po 15 letech a musím přiznat, že ten film vidím dnes úplně jinak, než jako teenager. Trochu těm dvěma frajerům závidím a naprosto chápu jejich postoj k životu. Místy hodně zábavný film, ale jen průměrný. ()

Ghedina

"Řekneme mu náš návrh a pokud řekne ne,tak ho sejmeš" --- "Já ? ... proč ne ty?" --- "Došly mi náboje" Tuctový příběh,kdy se nakonec dva rebelové už nesnaží získat pro sebe balík peněz,ale jdou za pomstou pro své mrtvé kámoše.V době natáčení asi vděčný scénář.Dnes by asi napadlo každého,že s takovými parchanty si nemá člověk zahrávat a když už se podaří vyjít z první schůzky živý,navíc s balíkem peněz,měl by si je přehodit do svého báglu a sledovačku hodit do oceánu.Sdílím myšlenku,že Baldwinové by měli trpět a pěkně pomalu s výjimkou Aleca v "ponorce" a toho nejmladšího,kterého nakonec sundal Keyser Soze.Tom Sizemore má v roli šéfa šmrnc,ale tak samo i v Heat jako tuctový člen bandy,takže mě to jen utvrdilo,že ten člověk je prostě nedoceněný.A nakonec dva důležité fakty,které mě utvrdili v tom,že to není jen obyčejný akčňák.Baldwinovo "nezmrtvýchvstání",po tom co dostal pár kulek do své nagelované hlavy a hlavní bod programu:HARLEY DAVIDSON ()

Thoman

Když se na tento film podíváte v tom správném rozpoložení, je to super. Poslední osmdesátkový akčňák se všema klišé, co k tomu patří. "Lepší umřít jako frajer, než žít jako srab..." Mě to prostě bavilo! ()

janisricos

Tenhle film jsem viděl na VHS jako náctiletý a pro mě to byla pecka, která měla takovej jižanskej feeling. Motorky, bouchačky, drsnej herr Rourke. Pro mě to je v seznamu velefilmů se Segalem, Arnoldem, Slyem a jinejma ultimativníma svalovcema. Howgh ()

Volt_cz

Ano, je to Béčko. Skvělý soundtrack a naprosto úžasná atmosféra z tohohle Béčka udělala film, na který se koukám několikrát do roka. Jde o to nasát atmosféru. Ten film je něčím zvláštní. Zkuste si pak stáhnout soundtrack. Najednou máte chuť podívat se znovu. Myslím, že je tam silnější podtext než si kdo myslí. Možná i sen chlapů být jako Micky nebo Don. A hlavně je to nadčasový. Tak bacha, "Jdou sem a hodně utrácej!". ()

T1000

Definice oddechovky, nostalgie na n-tou, prostě neopakovatelná 90ková akční komedie, 2 frajeři bez starosti a závazků, proti bance s jejími záporáky v dnes už směšných kevlarových oblecích, ano 30 let staré béčko, ale jsou to právě oni Rourke a Johnson, kdo připomínají ať už podobnými scénami, nebo projevem legendární a nesmrtelnou dvojici Newman a Redford a jejich Butch Cassidy a Sundance Kid. Jeden z mála filmů, pro který i přes svou slabou filmařinu jako takovou, budu mít vždy slabost. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore