Peach Boy Riverside

• Japonsko Pīchi Bōi Ribāsaido (viac)

Saltorine byla na první pohled obyčejnou princeznou v jednom malém království, která vždy snila o dobrodružství. Toho se jí dostalo jednoho dne, když do jejího hradu zavítal tajemný Mikoto se svým psem. Den po jeho příchodu totiž na město zaútočili Oni, tajemní démoni, kteří zpravidla nesnáší lidi. Vše skončilo krvavou lázní, kdy Mikoto sám díky zvláštním schopnostem všechny řádící Oni zabil. Sari se rozhodla, že bude Mikota doprovázet, cítila se s ním zvláštním způsobem propojená, ten však odešel bez ní, a tak se za ním dívka vydala na vlastní pěst. Na své cestě se potkala s hladovou Frau, která je napůl člověk a napůl monstrum. Sari však nevěděla, že by se měla někoho jako je Frau bát a že většina lidí na celém západním kontinentě takováto stvoření doslova nenávidí, naopak se jí hladové bytosti připomínající králíka zželelo a nabídla jí mrkev. Frau se cítila zavázaná a rozhodla se k Sari na její výpravě přidat, jako její ochránce i když se brzy ukazuje, že i Sari si umí v nebezpečných situacích poradit. Tím začíná cesta plná dobrodružství, na jejímž konci se bude rozhodovat o osudu celého tohoto magického světa... (Jeoffrey)

Jeoffrey

Hned v úvodu by to asi chtělo rozebrat si režisérská rozhodnutí pana Uedy a to co na nich chápu a co naopak nechápu. Máme tu anime Peach BOY Riverside, ale pan Ueda se rozhodl stavět příběh kolem Sally !?! Proč? Třeba proto, že její dějová linie je ze začátku mnohem zajímavější a o samotném Mikotovi se důležité věci dozvídáme později (chronologicky vlastně až v poslední episodě), navíc má dějová linka Sally v tuto chvíli zajímavější nosné téma, než to co se zatím děje kolem Mikota a má v partě i bohatší ansámbl, takže - chápu proč to udělal... No a pak se pan Ueda rozhodl, že si pohraje s pořadím epizod a bude je vysílat dle své "vize". V jednom rozhovoru, který jsem s ním četl, říká, že to bylo proto, že takto lépe vynikne smyls a poselství seriálu (což bude to, o co jde Sally). Jako po pravdě - za mě ne! O čem to je by pochopil i zabedněnec a je jedno v jakém pořadí to bude pan Ueda vysílat. Hlavní myšlenky tu jsou dobře čitelné a jasné i bez toho, aby díl, který vše nejvíc konfrontuje a řeší (a který chronologicky patří mírně za polovinu) nacpal dramaticky nakonec! Kdyby pan Ueda řekl něco ve stylu "Měli jsme zadaptovat určitou část mangy a chtěli jsme jet podle předlohy, takže žádné velké skoky v ději, no jenže při běžné anime stopáži by to vycházelo, že skončíme zrovna dílem, který nám sice poví backstory hlavního hrdiny, ale je na finále málo dramatický a pádný a tak jsme se rozhodli to trochu rozházet a na konec dát díl, který nám přišel na finále údernější." pak bych mu věřil a když si vezmu, kde a jak anime chronologicky končí, tak bych ho zase možná i trochu chápal. Takhle si nejsem jistý, jestli to zvolil dobře a vím, že mnohé diváky to totálně odradilo a někteří čekají, až vyjdou všechny díly a budou si je moci pustit v té "neUedovské vizi" a po pravdě s tím, jak to někdy bylo divně složené a jednotlivé dílky mezi sebou nic moc nespojovalo (a tak to bylo jako když vám někdo ukazuje nahodilé kusy puzzle a chce abyste viděli obrázek), i tyhle lidi chápu... A po pravdě je to škoda, protože Peach Boy Riverside není špatné anime. Má to docela zajímavý příběh, konfrontuje to různé pohledy na svět a je zde i docela dost sympatických postav. Animačně mě to ale nijak extra neoslnilo, hudebně za mě taky nic extra a popravdě mě i trochu štve, že pro mě nejzajímavější a nejsympatičtější postava (Frau), o které chci vědět víc, není vlastně ani jedna ze dvou hlavních. Na druhou stranu je tam právě i díky této postavě a tajemnu kolem ní (a pár dalších jako je Winnie, Sumeragi a třeba i Inu) jistý potenciál, že by příběh mohl být mnohem nápaditější a propracovanější, než mi na první pohled přišlo a tak si i teď na konci první série říkám, že mě zajímá co bude dál. Jen prosím, aby pana Uedu od toho příště drželi raději dál, protože další puzzle si už takhle skládat nechci. 5,2/10 ()

Akira777

No, nechápu kterého génia napadlo zpřeházet všechny díly, tohle mohlo fungovat tak u Haruhi Suzumiye, ale ne tady. Druhá věc je, že příběh zaměřený na Mikoto mě nebavil, ale vůbec, snažil jsem se to mít rád, ale je moc přesílenej a celkem fanaticky nudnej. Měl jsem radši skupinku Sally, byť hlanví hrdinka je naivka, dokáže též připravit někoho o život, není ani nějak silná a teprve se učí být silnější, což je lepší, plus ta skupinka kolem ní je celkem dost zábavná. ()

• Z rozhodnutí režiséra Šigeru Uedy jsou epizody seriálu vysílány na přeskáčku, tedy bez chronologické posloupnosti. Režisér vysvětluje své rozhodnutí tím, že na rozdíl od předlohy se anime adaptace zaměřuje pouze na jednu hlavní hrdinku, zatímco původní manga skáče mezi dvěma hlavními představiteli a toto předvedení příběhu je z pohledu jedné hlavní postavy pro diváka mnohem logičtější. Také zvolil tuto variantu proto, aby mohl adaptovat pouze vydané části mangy a nemusel tak přicházet s vlastním originálním zakončením série. Ueda je také přesvědčený, že toto provedení dá celkové pointě příběhu mnohem hlubší a logičtější význam. Scénáře k jednotlivým epizodám byly psány v chronologickém pořadí, ovšem dabing byl připravován v pořadí tak, jak bylo zamýšleno vysílání dílů, což překvapilo nejednoho hlasového herce. Většina televizí a streamovacích služeb vysílala seriál dle Uedovi vize, pouze streamovací služba d Anime Store dala divákům na výběr a vysílala epizody jak v chronologickém pořadí, tak i v tom televizním. (Jeoffrey)