Šinigami Boččan to kuro maid

• Japonsko Shinigami Bocchan to Kuro Maid (viac)

Když bylo mladému vévodovi pět let, tak ho proklela zlá čarodějnice, a tak nyní vše, čeho se dotkne, okamžitě zemře. Toto prokletí vyvolalo hrůzu v jeho rodičích i přátelích, a proto byl malý vévoda ukryt do opuštěného sídla uprostřed lesů, kde je větší šance, že se k němu nic živého nedostane. Přesto zde však není mladík sám, celých třináct let se o chlapce staral jeho věrný sluha Rob a když bylo vévodovi šestnáct let, tak se do tohoto opuštěného sídla přistěhovala i dcera jeho bývalé služebné, mladá dívka Alice. Ta byla první osobou, která si sama vybrala žít ve vévodově blízkosti, i když to znamená riziko neustálé smrti, a aby toho nebylo málo, tak i přes veškeré nebezpečí s vévodou nepokrytě flirtuje. Může to ale být opravdová láska, která zlomí proroctví, nebo jde jen o rozmar mladé dívky? A může vůbec někdo milovat muže, jehož jediný dotyk znamená smrt? (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2021) (S01)

Už u prvního dílu jsem si říkal, že je tady něco, co mě na tomhle seriálu vážně zaujalo. Jasně, první čeho si všimnete je animace, protože jde o CGI modely postav v kombinaci s klasickým animovaným pozadím a ti co mě znají asi tuší, že nejsem zrovna fanoušek téhle kombinace. Ovšem tady to vše působí bez problému koukatelně a já si vzpomněl na High Score Girl, kde jsem si taky dokázal na tento styl zvyknout a stejně jako tam i tady mi nakonec vlastně nekazil dojem a dokonce byly momenty, kdy se mi to i trochu líbilo (třeba když spolu Vévoda s Alice tančili za svitu měsíce). Zkrátka je to CGI animace na velmi slušné úrovni a proto jsem jí bez problémů vydržel a i ta klasická animace má co nabídnout a umí se tu s ní pracovat. Ale to nebylo to, co mě tu zaujalo. Časem jsem si uvědomil, že se mi líbí příběh, ale především že autorům naprosto věřím všechny emoce, které mi tu ukazují. Vždyť mě nevadilo ani to neustále podbízení se Alice našemu vévodovi, což bych možná jinde považoval za trapné a pitomý fanservis, ale tady mi to přišlo jen jako milé romantické škádlení. Věřil jsem hlavnímu hrdinovi jeho úvodní osamělost a věřil jsem lásce mezi oběma hlavními postavami a prožíval to, že nemůžou být spolu a přesto by tak moc chtěli. Užíval jsem si i ten podle mě skvěle vybraný openning, který je duetem obou hlavních postav a perfektně vystihuje vztah mezi nimi, líbil se mi i ending a většina ostatních hudebních motivů, včetně hry vévody na klavír. Je to pro mě hodně povedená romance, která se mi dostala pod kůži, je to zábavná komedie, která mě často dobře pobavila a je to zajímavý příběh, v kterém chci vědět, co stojí za kletbou a jak to celé skončí, i když si celou dobu říkám, že podle pohádkových pravidel by stačilo vážně málo... Prostě mě tenhle autorský tým, z něhož velká část stojí i za již zmíněným anime High Score Girl, opět dostal, zase mě dokázali přesvědčit o svých kvalitách a to jak po stránce CGI animace, tak hlavně po stránce adaptování zajímavých a emotivních příběhů a je mi jasné, že pokud to bude mít obdobný trend jako jejich předchozí dílo, tak se těch mých současných 8,3/10 bude v budoucnu zvedat a nakonec tomu těch 5* dám, přeci jen je romance Alice a vévody teprve na začátku... Těším se na další díly a zase jednou si začínám uvědomovat, že někde hluboko za vším mým cynismem a pragmatičností je ukrytý velký romantik a že ho tady ti pánové opět dokázali probudit a to jen tak někdo neumí! ()

Season 2 (2023) (S02)

Za mě o trošku horší než první série, což bude způsobené tím, že nejsem fanoušek cirkusu a ani zdejší magická škola mě nijak extra neuchvátila. Na druhou stranu se příběh hezky rozvíjí, jedna dvojice se dala dohromady, další dvojice, podle mě velice sympatická a roztomile praštěná, se zde utvořila, zkrátka po stránce romantiky jsem rozhodně spokojený. Stejně tak si užívám postupné rozkrývání tajemství kolem kletby hlavního hrdiny, matky naší Alice, a především kouzelnice Sade. Mám rád většinu zdejších postav, i když k těm nejnovějším z magické školy si cestu teprve hledám. Užíval jsem si i hudební stránku, zvykl jsem si, že tím, že hlasoví herci obou hlavních postav evidentně rádi zpívají, zde máme hned několik muzikálových vložek (plus opět nazpívali i opening). Stejně tak mi vůbec nevadí 3D animace postav, řekl bych, že se možná zase o kousíček zlepšila, a tak třeba tréninková / bojová sekvence Cuff z posledního dílu druhé řady nevypadala vůbec špatně. Takže mě seriál pořád baví, těším se na oznámenou třetí sérii, a i když druhá série naplno nenaplnila má očekávání (počítal jsem, že můj celkový dojem bude stoupat), pořád mi v rámci té veselé a hravé romantiky a zajímavých záhad nabídla docela dost. 7,7/10. ()