Jeoffrey

No řekněme si upřímně, že po tomhle zmateném konci to na druhou sérii moc nevidím... Co se mi tu líbilo je ten nápad s reinkarnací formou splynutí duší s někým jiným, jenom škoda, že se tu s tím vlastně až tak moc nepracuje a že jednotlivé části nejdou v nějakém okamžiku proti sobě, což by bylo určitě zajímavé. Zbytek je takový průměrný isekai s hrdinou, který se z utiskované nuly vypracuje na jedničku, a který si po vzoru Šíleného Maxe udělá zběsilou cestu tam a zase zpátky, jejíž význam je vlastně víceméně podružný a v podstatě by se bez ní hrdina i děj nakonec dokázali obejít. Je totiž fajn zjistit si kdo jsem, ale co z toho? Co mě moc nebavilo byla všechna ta klišé. Ono přeci nejde, aby hlavní hrdina byl v reálu obyčejný nýmand a sirotek, jak nám ho anime ze začátku líčí, stejně jako nelze, aby se jeho ochránkyně zjevila jinak, než jak se zjevila... Také ty souboje jsou takové zvláštní, díky magii sice Haruto/Rio nemusí řešit gravitaci, ale to jak se někdy hýbal působilo divně a finální konfrontace zase byla taková sekaná a bez jiskry -zkrátka akce mě tu rozhodně nenadchla. No a o podivném konci jsem už mluvil - dobře, záchranu nevěsty jsem ještě jakž takž chápal, ale celé mi to přišlo tak nějak pitomé a úplný finiš, kde se autoři rozhodli nacpat nový plot twist do dvou minut bez nějakého vysvětlení a nějak prazvláštně ho vyřešit jen proto, aby to mělo nějaké zakončení, to bylo už velký špatný... A přitom to prý teprve má začít být zajímavé, tvrdil mi na fóru čtenář předlohy, ale mě tahle adaptace na nějaké další pokračování a zjišťování co bude dál moc nenavnadila. 4,2/10 ()