The Retirement Plan

• Austrália The Retirement Plan (viac)

Když se Ashley (Ashley Greene) a její malá dcerka Sarah ocitnou v zločinném podniku, který ohrožuje jejich životy, obrátí se na jedinou osobu, která jim může pomoci: na svého odcizeného otce Matta (Nicolas Cage), který v současné době žije život vysloužilého plážového povaleče na Kajmanských ostrovech. Jejich shledání je pomíjivé, protože je na ostrově brzy najde zločinecký boss Donnie (Jackie Earle Haley) a jeho poručík Bobo (Ron Perlman). Když se Ashley, Sarah a Matt zapletou do stále nebezpečnější sítě, Ashley rychle zjistí, že její otec měl tajnou minulost, o které nic nevěděla, a která ukazuje, že její otec je mnohem víc, než se na první pohled zdá. (TommyZR)

Lacike

Na prvý pohľad podobná zápletka ako nedávny Perlmanov Baker. Zase starý dedo (Cage) chráni svoju vnučku pred zlými mafiánmi (pre zmenu Perlman a Haley). Mihne sa tu dokonca aj tá černoška z Bakera, kde hrala policajtku. Ale tentoraz je akcie minimum a je to podané ako komédia. Aspoň som mal taký dojem, ale ani raz som sa nezasmial. Bolo to strašne trápne. Po technickej stránke to pôsobí veľmi lacne a amatérsky. Zase film za pár drobných. Nevidím nič, čo by som na filme pochválil. Možno za Cagea, ktorý sa aspoň snaží hrať, ale v tejto mizérii mu to je prd platné. 2/10. ()

Wacoslav1

Tak co se zase nepozdává zdejší obci kverulantské? Za mě náhodou úplně na pohodu jednohubka co se s vypnutým mozkem dá bez problému sledovat. Cage si tu roli vysloužilýho vychlastanýho zabijáka užívá. Navíc ukazuje, že i akci ještě pořád v pohodě zvládá. Černošská holčička pak překvapivě není nijak zvlášť otravná a dá se přežít. Jasně o analogový akci tu nemůže bejt řeč všechno je digitální jako prase jak už je dneska u podobných nízkorozpočtových filmů zvykem, ale tady mě to ani nějak extra nesralo a přiměřeně jsem se bavil. Samozřejmě, že Nico má z poslední doby i povedenější kousky, ale tohle je přesně ten příklad neurazí ani nenadchne a dá se s tím zabít večer.60% ()

borec999

Béčko jak vyšité. Príbeh a dialógy príšerne jednoduché a na spracovaní bohužiaľ vidno, že najlepší počin kariéry režiséra má na ČSFD 42% a že mu evidentne chýba talent. Dedko Cage je ako večne ožralý vyslúžilý zabijak v dôchodku v pohode (svojim herectvom sa do podobného béčka točeného s nadhľadom hodí), z ostatných známych tvárí zaujme Ron Perlman a jeho príbehová linka s Cageovou vnučkou a malým cameom poteší i Krotiteľ duchov Ernie Hudson. Záporáci sú neschopní a neškodní, humor občas funguje a občas nie, akcia pôsobí dosť lacno, umelo (digi krv,oheň) a priemerne na béčkové pomery, s 1 či 2 "lepšími" momentami. Lepšie ako Seagalovky, či moderné Willisovky, no z daného námetu a za daných okolností (herci, rozpočet) sa dalo vytrieskať určite omnoho viac. 45% a lepšie 2* ()

Chrustyn

Nic dost přízemní a bohužel i dost nudný. The Retirement Plan není zábavný bizár, který bychom od Nica očekávali, ale nevýrazný film, který není ani vtipný ani akční. ()

Arsenal83

Tak Nicolasovi tá rola neoholeného, ožralého pána chrápajúceho s fľašou v ruke pasuje, veď za to dostal kedysi aj zlatú sošku. A kto vie, do akej miery to musí aj hrať. Inak film svojím spôsobom aj vtipný, ako má byť, a silne pripomínajúci The Bakera, keďže sa objavia niektorí rovnakí herci, rovnaké prostredie Kajmanov a ide o jeden z troch dohodnutých filmov, ktoré sa natočili v spolupráci s kajmanskou vládou, a zdá sa, že to bolo scenáristicky len tak narýchlo upravené, nech máme dielo rýchlo hotové a ide sa na pláž. Ale dá sa pri tom oddýchnuť aj pousmiať. ()

• Film vznikol ako tretí a posledný v poradí ako súčasť dohody o produkcii troch filmov medzi americkými spoločnosťami Productivity Media a Darius Films, Filmovou komisiou Kajmanských ostrovov, Ministerstvom medzinárodného obchodu, investícií, letectva a námorných záležitostí a Dart Enterprises. Prvým bol Blue Iguana (2018) a druhý The Baker (2023). Vzhľadom na dohodu vláda Kajmanských ostrovov uľahčila prístup na viaceré miesta na ostrovoch, zabezpečila hotelovú podporu pre hercov a štáb, ako aj urýchlené pracovné povolenia a nevyhnutnú administratívu, aby sa výroba mohla začať včas. (Arsenal83)
  • Film bol natočený na Kajmanských ostrovoch od 28. mája 2021 a aj vzhľadom na to si rolu Hector zahrala Grace Byers, ktorá z Kajmanských ostrovov pochádza. Na svojom Instagrame 26. mája 2021 k tomu napísala: "Som taká šťastná, že sa vraciam domov."  (Arsenal83)