Clarksonova farma - Série 1 (2021) (séria)

Wilding (S01E04)

(epizóda)

Frajer42

Největší anti ekolog planety Jeremy Clarkson se rozhodl, že navrátí přírodě trochu té divočiny a zachrání pomalu ale jistě vymírající hmyz. Výsledkem je velmi vtipná podívaná, neboť se rozhodl najet na svoji louku a hloubit rybník během anglického období dešťů. Celou půdu tedy pochopitelně totálně rozmrdá, zapadne tam veškerá těžká technika a vůbec to přinese spoustu zábavy. Taktéž jsem se chystal upozornit na to, že je tento seriál je nesmírně příjemný i z toho důvodu, že se zde neřeší žádné covid sračky, ale všichni jsou úplně normální. Jenže v závěru dílu do toho covid přeci jenom vstoupí. [80 %] ()

Marze

Britskou mrtvou krajinu považuji za třetí nejošklivější na světě za státy Beneluxu a Dánskem a tahle biodiverzita je úsměvná kapka v moři. O této samé činnosti jako v tomto díle   jsem viděl příspěvek na konferenci o krajině ve výzkumném ústavu v Praze-Ruzyni. Auror zde ukazoval, jak přeměnil na jižní Moravě kus údolí v divočinu. Místní obyvatelé, které považovali nejkrásnější pohled na krajinu nedozírné lány úrodných polí protestovali a sepsali petici s textem "V Africe děti hladoví a vy zde děláte kraviny". Projekt se ale podařil a v údolí stoupla spodní voda a začala se sem stahovat zvěř, takže si myslivci postavili posedy. V tomto dokumentu nebyly reakce sousedním farmářů žádné. ()