Veľkolepá príroda

• Slovensko Perfektná dovolenka (viac)

Každé leto milióny ľudí opúšťajú veľké mestá, aby v náručí lesov a pokoja našli útočisko pred ubíjajúcim zhonom a sterilitou moderného života. Jedným z nich je aj predavač autosúčiastok Chet Ripley (John Candy), ktorý sa s manželkou Connie (Stephanie Faracy) rozhodol vzpružiť svoju unavenú dušu a osviežiť rodinné putá tým, že ukáže svojim dvom synom miesto, kde svojho času prežil kúzelné detstvo. V starom dome plánuje stráviť mesiac plný oddychu a pokoja iba so svojou rodinou. Lenže už na druhý deň ich svojím nečakaným príchodom prekvapí švagor Roman Craig (Dan Aykroyd) s manželkou Kate (Annette Bening) a ich neposednými dvojičkami! (TV Markíza)

Zeek

Vcelku obyčejná rodinná komedie, ale já se u ní bavil, a to především díky dvojici Aykroyd a Candy. Na této komedii nehledejte složitosti, snaží se jen pobavit, což se jí vcelku daří. Mohlo to být trochu propracovanější, přece jen scénář trochu pokulhává. Herecky obsazeno taky bez problémů, takže já byl spokojen. Film si na nic nehraje, neurazí a ani nenadchne. Moje hodnocení: 60% ()

Olík

Milovníci amerických oldschoolovek a pánů Aykroyda, Chase, Oze, Landise, Candyho, Murraye nebo Ramise budou možná trochu v rozpacích - nebo alespoň já jsem byl :( ()

inutihar

Ne všechny klasické komedie z 80. let odolají zubu času. Tato patří mezi ty slabší (a to mám Johna Candyho fakt rád a do Lucy Deakins bych se taky zamiloval). ()

Heavyman

Důkaz, že i "blbá" americká komedie může být milá a potěšit. Žádný ultra fórky zde nejsou, ale i tak má jednoduchý půvab. Hlavní dva představitelé jsou takový "figurky", že prostě pobaví. ()

Psycho.R

Scénárista prvních tří Bláznivých dovolený s Chavy Chasem napsal další komedii z dovolené s dobrými herci. Leč v tomto případě to nebylo tak slavné, i když prostředí chaty v lese může být malebné. ()

`barocco

Ustredna dvojica Dan Aykroyd a John Candy sa uz stretli aj v lepsich komediach, avsak ani tato nepatri este do stareho zeleza. Uz len kvoli lyziarskemu cislu Johna Candyho sa ju oplati vidiet ( I am death... I am death.. .... I am alive!!! ) No a pre fanusikov tohto uz zosnuleho kanadskeho komika je tento film takpovediac povinna jazda.... ()

Edgerton

Skvělá rodinná komedie s příjemnym duem Aykroyd, kterej neustále stírá vtipnýho Candyho. Navíc tam běhá medvěd s holou prdelí :D. ()

Mangano

Překvapivě dobrá komedie. Párkrát jsem se opravdu zasmál a to je na mě co říct. Větší počet vtipných nápadů tu ale zabíjejí pomalý začátek, slabší konec a přítomnost vaty v obecně průměrném scénáři. ()

Standey

Nemůžu si pomoct, ale tyhle rodinné komedie osmdesátých let prostě zbožňuju. U Báječné dovolené si vždycky vzpomenu na moje dětské léta trávené na podobné chalupě na Lipně... ()

gulio

Nemôžem si pomôcť,ale mne sa to veľmi páčilo aj keď komédie z USA nemusím,J.Candy bol proste borec.Tá scéna z medveďom ma proste dostala, tak som sa už dlho nezasmial na komédii z USA. Odpočívaj v pokoji John! ()

P@\/EL

Ve své podstatě jednoduchá, ale zároveň velmi povedená komedie. Z herců musím vyzdvihnout zejména vítečného komika Johna Candyho. Ať už si ho člověk vybaví na vodních lyžích, při pojídání téměř 3 kilového steaku nebo při závěrečném souboji s holohlavým medvědem, tak vždy působí srandovně a výborně pobaví. ()